Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap
Sentralt godkjent

Ol To Vvs AS

Org.nr 983232108
Omsetning
122 mill
+13,4 %
Resultat
11,4 mill
+57,4 %
Ansatte
41
+5 siden mars

Om Ol To Vvs AS

Ol To Vvs AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Vennesla, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Rørleggerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2001 og har vært i drift i 25 år. Morten Omdal er daglig leder, og Ronald Karlsen-Lilleberg er styreleder. Selskapet er ett av 14 innen rørleggerarbeid i Vennesla, og ett av 4 977 i Norge. Det er eldre enn 85 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).

Aktivitet og formål

Rørleggervirksomhet mv.

AI-sammendrag

Omsetningsvekst på 13% til 122 mill. kr plasserer virksomheten blant de største rørleggerbedriftene i bransjen, både på omsetning og antall ansatte, og driftsmarginen ligger over snittet. Egenkapitalandelen på om lag 31% er derimot under bransjesnittet, og med 100% eierskap hos ANTER AS er handlingsrommet avhengig av at morselskapet støtter videre vekst.

API og MCPGET /company/983232108

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/983232108" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "983232108",
  "name": "OL TO VVS AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "43.221",
  "nace_desc": "Rørleggerarbeid",
  "employees": 41,
  "address": { "municipality": "VENNESLA", "county": "AGDER", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "983232108" })

Spør AI-assistenten

  • Hva driver Ol To Vvs AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
  • Gi meg en kort oversikt over Ol To Vvs AS: bransje, adresse og antall ansatte.
  • Hvilken bransje er Ol To Vvs AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +13,4 % fra 2024 · +90,9 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
2025122,42 mill kr14,65 mill kr11,42 mill kr49,18 mill kr15,23 mill kr33,96 mill kr
2024107,97 mill kr9,69 mill kr7,26 mill kr38,92 mill kr14,97 mill kr23,95 mill kr
202399,07 mill kr6,38 mill kr4,79 mill kr35,59 mill kr9,47 mill kr26,12 mill kr
202299,80 mill kr4,98 mill kr4,94 mill kr36,37 mill kr6,36 mill kr30,01 mill kr
202164,13 mill kr4,21 mill kr3,16 mill kr27,24 mill kr3,46 mill kr23,77 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler49,18 mill kr
Anleggsmidler2 %743 460 krOmløpsmidler98 %48,44 mill kr
Egenkapital og gjeld49,18 mill kr
Innskutt egenkapital0 %100 000 krOpptjent egenkapital31 %15,13 mill krKortsiktig gjeld69 %33,96 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader107,78 mill kr
Finansinntekter331 851 kr
Finanskostnader238 840 kr
Netto finans93 012 kr
Ordinært resultat før skatt14,74 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 50 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 25 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 48 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 37 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.

Gjeld til konsernselskaper
14 mill kr (29 % av balansen)
Avgitt konsernbidrag
11 mill kr
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/983232108/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/983232108/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "983232108",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 122423596,
      "operating_profit": 14647593,
      "net_profit": 11417318,
      "equity": 15225785,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 107966274,
      "operating_profit": 9688042,
      "net_profit": 7255300,
      "equity": 14972384,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "983232108" })

Spør AI-assistenten

  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Ol To Vvs AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Ol To Vvs AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til Ol To Vvs AS utviklet seg fra 2021 til 2025?

Roller og styre6

Daglig leder

1Sist endret 23.09.2021
Morten Omdal(f. 1985)
Daglig lederSignaturProkura

Styre

3Sist endret 01.04.2026
Styrets lederSignatur
Ole Fjermedal(f. 1968)
StyremedlemSignatur
Cathrine Bjerland Gunvaldsen(f. 1983)
StyremedlemSignatur
Representant for de ansatte

Regnskapsfører

1Sist endret 31.08.2026
Regnskapsfører
repr. MERKANT ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 03.12.2025
Revisor
repr. PRICEWATERHOUSECOOPERS ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/983232108/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/983232108/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "983232108",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "983232108" })

Spør AI-assistenten

  • List alle roller i Ol To Vvs AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Ol To Vvs AS?
  • Hvem er daglig leder og styreleder i Ol To Vvs AS?

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 1 ute

Inn (1)
Ut (1)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Anter ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %100

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/983232108/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/983232108/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "983232108",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "ANTER AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "983232108" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem eier Ol To Vvs AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Ol To Vvs AS eier Anter AS, og hvem eier resten?
  • Hvor mange aksjonærer har Ol To Vvs AS, og hvor mange aksjer er utstedt?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Mario Intressenter AbUtenlandsk · Sverige
43,4 %
Vis 13 flere eiere ↓
1,2 %
Vebjørn Buøen Øynebråten
1,1 %
Viktornet Invest AbUtenlandsk · Sverige
0,9 %
0,7 %

Viser de 25 største av 59 beregnede eiere.

Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Ol To Vvs ASBEDRRørleggerarbeidVennesla41

Kunngjøringer55

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/983232108/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/983232108/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "983232108",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-07-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2026-03-31", "type": "Styre", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "983232108" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble styret i Ol To Vvs AS sist endret?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Ol To Vvs AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Ol To Vvs AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:38→41
  2. Endring i roller og styre
    −AIDER AS(Regnskapsfører)
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:36→38
  5. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:37→36

Bransjesammenligning

Lønnskostnad utgjør 24,8 % av driftsinntektene — 10,1 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin12,0 %4,4 %
Resultatmargin9,3 %3,6 %
Egenkapitalandel31,0 %40,9 %
Likviditetsgrad1,431,63
Gjeldsgrad2,231,09
Egenkapitalrentabilitet75,0 %15,1 %
Omsetningsvekst (siste år)+13,4 %+1,3 %
Omsetning per ansatt2,99 mill kr1,76 mill kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad49,7 %42,2 %
Lønnskostnad24,8 %34,9 %
Annen driftskostnad13,5 %14,8 %
Avskrivninger0,1 %1,4 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/983232108/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/983232108/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "983232108",
  "nace_code": "43.221",
  "industry_count": 3306,
  "revenue": { "value": 122423596, "percentile": 0.9876 },
  "operating_margin": { "value": 0.1196, "percentile": 0.7426 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "983232108" })

Spør AI-assistenten

  • Er Ol To Vvs AS blant de største selskapene innen rørleggerarbeid?
  • Hvor solid er Ol To Vvs AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Ol To Vvs AS på i bransjen?

Godkjenninger og registre

Ol To Vvs AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 5 godkjenningsområder.

Gyldig til 24. mars 2028 · Godkjent lærebedrift
FunksjonGodkjenningsområdeTiltaksklasse
ProsjekterendeSanitærinstallasjoner1
ProsjekterendeVarme- og kuldeinstallasjoner1
UtførendeSanitærinstallasjoner2
UtførendeSlukkeinstallasjoner2
UtførendeVarme- og kuldeinstallasjoner2
Se godkjenningsbevis hos DiBK ↗

Kilde: Direktoratet for byggkvalitet

Investeringer

OL TO VVS AS eier aksjer i 1 selskap

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Vvs Norge ASOslo0,3 %20152021Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Ofte spurt om Ol To Vvs AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Ol To Vvs AS?

Det er registrert 4 977 selskaper i Norge innen rørleggerarbeid, hvorav 14 i Vennesla.

Er Ol To Vvs AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2001, som er lenger enn 85 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 50 andre selskaper i bransjen etablert.

Går Ol To Vvs AS bedre enn andre i bransjen?

Ol To Vvs AS hadde en driftsmargin på 12 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 4,4 % for rørleggerarbeid.

Hva betyr organisasjonsformen AS?

Ol To Vvs AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem er daglig leder i Ol To Vvs AS?

Daglig leder i Ol To Vvs AS er Morten Omdal, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvilke eiere står bak Ol To Vvs AS?

Største aksjonær i Ol To Vvs AS er Anter AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Hva er omsetningen til Ol To Vvs AS?

I 2025 omsatte Ol To Vvs AS for 122,42 mill kr, opp 13 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 11,42 mill kr.

Hvor ligger Ol To Vvs AS?

Forretningsadressen til Ol To Vvs AS er Vigeland Brugs veg 1, 4708, VENNESLA i Vennesla kommune.

Hvem er revisor for Ol To Vvs AS?

Ol To Vvs AS bruker Merkant AS som regnskapsfører og Pricewaterhousecoopers AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Agder