Rjukan Tannhelsesenter AS
- Omsetning
- 6,0 mill
- −0,7 %
- Resultat
- 35 687
- −91,5 %
- Ansatte
- 7
- −2 siden mars
Om Rjukan Tannhelsesenter AS
Rjukan Tannhelsesenter AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Tinn, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Tannlegetjenester. Virksomheten ble stiftet i 2001 og har vært i drift i 25 år. Torfinn Ziegler Mehlum er styrets leder. Selskapet er ett av 9 innen tannlegetjenester i Tinn, og ett av 5 990 i Norge. Det er eldre enn 87 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Tannlegevirksomhet.
Formål
Tannlegevirksomhet og hva derved står i forbindelse. Selskapet kan også engasjere seg i andre foretagender.
AI-sammendrag
Eid 100% av Mehlum Eiendom AS er dette et tett kontrollert tannlegesenter i Tinn, noe som gir stabil styringsstruktur men begrenset ekstern kapital. Egenkapitalandelen er sterk sammenlignet med bransjens 2 200 aktører, og omsetningen holder seg stabil på 6 millioner kroner til tross for marginal nedgang. Driftsmarginen plasserer seg i bunnsjiktet for bransjen, noe som antyder et effektiviseringspotensial i en liten praksis med 7 ansatte i et lavvekst-distriktmarked.
API og MCPGET /company/983173977
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/983173977" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "983173977",
"name": "RJUKAN TANNHELSESENTER AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "86.230",
"nace_desc": "Tannlegetjenester",
"employees": 7,
"address": { "municipality": "TINN", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "983173977" })Spør AI-assistenten
Hva driver Rjukan Tannhelsesenter AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Rjukan Tannhelsesenter AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Rjukan Tannhelsesenter AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2019–2025 · −0,7 % fra 2024 · −12,9 % over 6 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,96 mill kr | 40 229 kr | 35 687 kr | 2,25 mill kr | 1,53 mill kr | 719 089 kr |
| 2024 | 6,01 mill kr | 530 404 kr | 418 750 kr | 2,39 mill kr | 1,50 mill kr | 888 063 kr |
| 2023 | 5,76 mill kr | 48 618 kr | 41 636 kr | 2,08 mill kr | 1,08 mill kr | 998 398 kr |
| 2020 | 5,51 mill kr | 437 391 kr | 336 988 kr | 2,51 mill kr | 834 661 kr | 1,68 mill kr |
| 2019 | 6,85 mill kr | 88 806 kr | 53 026 kr | 2,85 mill kr | 497 672 kr | 2,36 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 55 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 28 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 39 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 7 500 kr
API og MCPGET /company/983173977/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/983173977/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "983173977",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 5964494, "operating_profit": 40229, "net_profit": 35687, "equity": 1534531, … },
{
"year": 2024,
"revenue": 6008969,
"operating_profit": 530404,
"net_profit": 418750,
"equity": 1498844,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "983173977" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Rjukan Tannhelsesenter AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Rjukan Tannhelsesenter AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Rjukan Tannhelsesenter AS de siste årene.
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 27.03.2001Regnskapsfører
1Sist endret 29.01.2025API og MCPGET /company/983173977/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/983173977/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "983173977",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "983173977" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Rjukan Tannhelsesenter AS?
Hvem er regnskapsfører for Rjukan Tannhelsesenter AS?
List alle roller i Rjukan Tannhelsesenter AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Mehlum Eiendom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/983173977/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/983173977/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "983173977",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "MEHLUM EIENDOM AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "983173977" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Rjukan Tannhelsesenter AS eier Mehlum Eiendom AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Rjukan Tannhelsesenter AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Rjukan Tannhelsesenter AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/983173977/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/983173977/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "983173977",
"chain": [
{ "org_no": "966936819", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "983173977", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "983173977" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Rjukan Tannhelsesenter AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter og kunngjøringer
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Rjukan Tannhelsesenter AS Avd Notodden | BEDR | Tannlegetjenester | Notodden | 5 |
| Rjukan Tannhelsesenter AS Avd Rjukan | BEDR | Tannlegetjenester | Tinn | − |
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 25.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.1.2025 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 31.1.2025 | Revisor ↗ |
| 22.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 24.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/983173977/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/983173977/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "983173977",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "983173977" })Spør AI-assistenten
Når ble Rjukan Tannhelsesenter AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Rjukan Tannhelsesenter AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Rjukan Tannhelsesenter AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:9→7
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 54,8 % av driftsinntektene — 18,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,7 % | 12,0 % |
| Resultatmargin | 0,6 % | 11,0 % |
| Egenkapitalandel | 68,1 % | 49,8 % |
| Likviditetsgrad | 2,79 | 1,75 |
| Gjeldsgrad | 0,47 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 2,3 % | 28,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -0,7 % | +3,2 % |
| Omsetning per ansatt | 852 070,571 kr | 1,39 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 12,9 % | 16,6 % |
| Lønnskostnad | 54,8 % | 36,0 % |
| Annen driftskostnad | 30,8 % | 20,8 % |
| Avskrivninger | 0,9 % | 1,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/983173977/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/983173977/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "983173977",
"nace_code": "86.230",
"industry_count": 2222,
"revenue": { "value": 5964494, "percentile": 0.7457 },
"operating_margin": { "value": 0.0067, "percentile": 0.2255 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "983173977" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Rjukan Tannhelsesenter AS blant de 2222 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Rjukan Tannhelsesenter AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Rjukan Tannhelsesenter AS blant de største selskapene innen tannlegetjenester?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Rjukan Tannhelsesenter AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Rjukan Tannhelsesenter AS?
Det er registrert 5 990 selskaper i Norge innen tannlegetjenester, hvorav 9 i Tinn.
Er Rjukan Tannhelsesenter AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2001, som er lenger enn 87 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 54 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Rjukan Tannhelsesenter AS et aktivt selskap?
Rjukan Tannhelsesenter AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er største aksjonær i Rjukan Tannhelsesenter AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Mehlum Eiendom AS største eier i Rjukan Tannhelsesenter AS med 100 % av aksjene.
Hva er omsetningen til Rjukan Tannhelsesenter AS?
I 2025 omsatte Rjukan Tannhelsesenter AS for 5,96 mill kr, ned 1 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 35 687 kr.
Hva er aksjekapitalen i Rjukan Tannhelsesenter AS?
Rjukan Tannhelsesenter AS har en registrert aksjekapital på 100 000 kr, fordelt på 100 aksjer.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Rjukan Tannhelsesenter AS?
Rjukan Tannhelsesenter AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvor mange ansatte har Rjukan Tannhelsesenter AS?
Rjukan Tannhelsesenter AS har 7 ansatte registrert i NAV Aa-registeret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.