- Omsetning
- 9,3 mill
- +2,6 %
- Resultat
- 2,7 mill
- +14,9 %
Om Bcc Hamar
Bcc Hamar er registrert som forening/lag/innretning med forretningsadresse i Hamar, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Kombinerte tjenester tilknyttet eiendomsdrift. Virksomheten ble stiftet i 1999 og har vært i drift i 27 år. Jorunn Evensen Landgraff er styrets leder. I 2025 hadde Bcc Hamar en omsetning på 9,27 mill kr, en økning på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 2,70 mill kr. Egenkapitalen var 27,89 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 31 innen kombinerte tjenester tilknyttet eiendomsdrift i Hamar, og ett av 6 769 i Norge. Det er eldre enn 95 % av selskapene i bransjen. Bare 1 % av selskapene i bransjen har samme selskapsform.
Aktivitet
Kristelig menighets virksomhet.
API og MCPGET /company/982797063
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982797063" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982797063",
"name": "BCC HAMAR",
"org_form": "FLI",
"nace_code": "81.100",
"nace_desc": "Kombinerte tjenester tilknyttet eiendomsdrift",
"employees": null,
"address": { "municipality": "HAMAR", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "982797063" })Spør AI-assistenten
Er Bcc Hamar registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Bcc Hamar med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Bcc Hamar: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +2,6 % fra 2024 · +115 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 9,27 mill kr | 1,43 mill kr | 2,70 mill kr | 33,29 mill kr | 27,89 mill kr | 5,40 mill kr |
| 2024 | 9,04 mill kr | 1,30 mill kr | 2,35 mill kr | 31,19 mill kr | 25,19 mill kr | 6,01 mill kr |
| 2023 | 8,50 mill kr | −736 421 kr | 227 874 kr | 29,79 mill kr | 22,84 mill kr | 6,95 mill kr |
| 2022 | 4,63 mill kr | −1,60 mill kr | −735 918 kr | 29,81 mill kr | 22,61 mill kr | 7,20 mill kr |
| 2021 | 4,31 mill kr | −1,56 mill kr | −562 163 kr | 31,09 mill kr | 23,35 mill kr | 7,75 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2024 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 85 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 49 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak langsiktig.
API og MCPGET /company/982797063/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982797063/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982797063",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 9268920,
"operating_profit": 1428968,
"net_profit": 2698974,
"equity": 27885395,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 9038257,
"operating_profit": 1301384,
"net_profit": 2348002,
"equity": 25186422,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "982797063" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Bcc Hamar utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Bcc Hamar i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Bcc Hamar fra 2024 til 2025?
Roller og styre6
Styre
5Sist endret 09.01.2025Revisor
1Sist endret 15.12.2015API og MCPGET /company/982797063/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982797063/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982797063",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "982797063" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Bcc Hamar?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Bcc Hamar?
List alle roller i Bcc Hamar: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Innlandet Ressurs | AAFY | Kombinerte tjenester tilknyttet eiendomsdrift | Hamar | − |
Kunngjøringer11
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 17.9.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.8.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.6.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.5.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.4.2017 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/982797063/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982797063/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982797063",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-17", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "982797063" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Bcc Hamar i Brønnøysundregistrene?
Når ble Bcc Hamar sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Bcc Hamar sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 85,4 % av driftsinntektene — 65,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 15,4 % | 4,7 % |
| Resultatmargin | 29,1 % | 3,8 % |
| Egenkapitalandel | 83,8 % | 40,8 % |
| Likviditetsgrad | 81,05 | 1,48 |
| Gjeldsgrad | 0,19 | 0,85 |
| Egenkapitalrentabilitet | 9,7 % | 12,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +2,6 % | +1,6 % |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 0,2 % | 23,8 % |
| Annen driftskostnad | 85,4 % | 19,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/982797063/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982797063/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982797063",
"nace_code": "81.100",
"industry_count": 1704,
"revenue": { "value": 9268920, "percentile": 0.9228 },
"operating_margin": { "value": 0.1542, "percentile": 0.7157 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "982797063" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Bcc Hamar blant de 1704 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Bcc Hamar sammenlignet med andre i bransjen?
Er Bcc Hamar blant de største selskapene innen kombinerte tjenester tilknyttet eiendomsdrift?
Investeringer
BCC HAMAR eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Innlandet Ressurs AS | Hamar | 100,0 % | 2015 | 2019 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Bcc Hamar
Hvor stor er bransjen Bcc Hamar tilhører?
Bcc Hamar er ett av 31 selskaper innen kombinerte tjenester tilknyttet eiendomsdrift i Hamar, og ett av 6 769 på landsbasis.
Hvor lenge har Bcc Hamar eksistert sammenlignet med bransjen?
Bcc Hamar ble etablert i 1999 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 95 % av selskapene.
Er Bcc Hamar et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Forening/lag/innretning. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Bcc Hamar i Brønnøysundregistrene.
Hvem er styreleder i Bcc Hamar?
Styrets leder i Bcc Hamar er Jorunn Evensen Landgraff. Styret har totalt 5 registrerte medlemmer.
Går Bcc Hamar med overskudd?
Bcc Hamar hadde i 2025 en omsetning på 9,27 mill kr og et overskudd på 2,70 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har Bcc Hamar?
Ved utgangen av 2025 hadde Bcc Hamar en egenkapital på 27,89 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 83,8 %.
Hvor holder Bcc Hamar til?
Bcc Hamar holder til i Kurudvegen 94, 2322, RIDABU, i Hamar kommune i Innlandet.
Hvilket org.nr har Bcc Hamar?
Organisasjonsnummeret til Bcc Hamar er 982 797 063. Selskapet er registrert som Forening/lag/innretning, med registreringsdato 31.05.2001.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.