Studio H & M Frisør AS
- Omsetning
- 4,0 mill
- +1,2 %
- Resultat
- 504 678
- +4,2 %
Om Studio H & M Frisør AS
Studio H & M Frisør AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Melhus, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Frisering og barbering. Virksomheten ble stiftet i 2000 og har vært i drift i 26 år. Rita Iren Håpnes Leithe er daglig leder, og Elisabeth Ludvigsen Ekle er styreleder. I 2025 hadde Studio H & M Frisør AS en omsetning på 3,95 mill kr, en økning på 1 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 504 678 kr. Egenkapitalen var 308 391 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Elisabeth Ludvigsen Ekle med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 27 innen frisering og barbering i Melhus, og ett av 8 811 i Norge. Det er eldre enn 83 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Frisørbransjen.
Formål
Frisørvirksomhet og handel med varer som naturlig hører til denne virksomheten.
API og MCPGET /company/982785944
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982785944" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982785944",
"name": "STUDIO H & M FRISØR AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "96.210",
"nace_desc": "Frisering og barbering",
"employees": null,
"address": { "municipality": "MELHUS", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "982785944" })Spør AI-assistenten
Hva driver Studio H & M Frisør AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Studio H & M Frisør AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Studio H & M Frisør AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +1,2 % fra 2024 · +33,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,95 mill kr | 622 025 kr | 504 678 kr | 1,60 mill kr | 308 391 kr | 1,29 mill kr |
| 2024 | 3,91 mill kr | 599 605 kr | 484 399 kr | 1,54 mill kr | 403 713 kr | 1,14 mill kr |
| 2023 | 3,73 mill kr | 694 738 kr | 547 891 kr | 1,44 mill kr | 369 313 kr | 1,07 mill kr |
| 2022 | 3,14 mill kr | 424 983 kr | 331 459 kr | 1,03 mill kr | 221 422 kr | 806 100 kr |
| 2021 | 2,96 mill kr | 428 559 kr | 334 378 kr | 995 113 kr | 169 964 kr | 825 149 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 52 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 83 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/982785944/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982785944/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982785944",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3954375,
"operating_profit": 622025,
"net_profit": 504678,
"equity": 308391,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3905861,
"operating_profit": 599605,
"net_profit": 484399,
"equity": 403713,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "982785944" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Studio H & M Frisør AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Studio H & M Frisør AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Studio H & M Frisør AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 20.07.2020Styre
4Sist endret 20.07.2020Regnskapsfører
1Sist endret 01.07.2025API og MCPGET /company/982785944/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982785944/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982785944",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "982785944" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Studio H & M Frisør AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Studio H & M Frisør AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Studio H & M Frisør AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 2 ute
- Elisabeth Ludvigsen Ekle50 %
- Rita Iren Håpnes Leithe50 %
- Heidi Simonsen Berghadde 50 %
- Minda Wraalsenhadde 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Elisabeth Ludvigsen Ekle | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 500 |
| Rita Iren Håpnes Leithe | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 500 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/982785944/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982785944/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982785944",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "982785944" })Spør AI-assistenten
Er Studio H & M Frisør AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Studio H & M Frisør AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Studio H & M Frisør AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Studio H & M Frisør AS | BEDR | Frisering og barbering | Melhus | − |
Kunngjøringer33
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 10.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.5.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.7.2020 | Styre ↗ |
| 20.7.2020 | Daglig leder ↗ |
| 18.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.3.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/982785944/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982785944/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982785944",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-10", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-03-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "982785944" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Studio H & M Frisør AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Studio H & M Frisør AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Studio H & M Frisør AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:5→-
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 51,6 % av driftsinntektene — 10,4 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 15,7 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 12,8 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 19,3 % | 28,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,24 | 1,31 |
| Gjeldsgrad | 4,19 | 1,52 |
| Egenkapitalrentabilitet | 163,6 % | 17,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +1,2 % | +3,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 14,2 % | 11,5 % |
| Lønnskostnad | 51,6 % | 62,0 % |
| Annen driftskostnad | 18,9 % | 19,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/982785944/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982785944/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982785944",
"nace_code": "96.210",
"industry_count": 3132,
"revenue": { "value": 3954375, "percentile": 0.806 },
"operating_margin": { "value": 0.1573, "percentile": 0.8824 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "982785944" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Studio H & M Frisør AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Studio H & M Frisør AS blant de største selskapene innen frisering og barbering?
Hvor solid er Studio H & M Frisør AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså i Melhus
1 000+ til i Melhus →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Studio H & M Frisør AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Studio H & M Frisør AS?
Det er registrert 8 811 selskaper i Norge innen frisering og barbering, hvorav 27 i Melhus.
Er Studio H & M Frisør AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2000, som er lenger enn 83 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 92 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Studio H & M Frisør AS?
Studio H & M Frisør AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Studio H & M Frisør AS?
Studio H & M Frisør AS driver innen frisering og barbering, med NACE-kode 96.210 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Frisørbransjen.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Studio H & M Frisør AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Studio H & M Frisør AS?
Daglig leder i Studio H & M Frisør AS er Rita Iren Håpnes Leithe, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Studio H & M Frisør AS?
Studio H & M Frisør AS eies i hovedsak av Elisabeth Ludvigsen Ekle (50 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva er omsetningen til Studio H & M Frisør AS?
Studio H & M Frisør AS hadde i 2025 en omsetning på 3,95 mill kr og et overskudd på 504 678 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Er Studio H & M Frisør AS registrert i MVA-registeret?
Studio H & M Frisør AS er registrert i MVA-registeret (siden 2001) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Hvem fører regnskapet til Studio H & M Frisør AS?
Økoråd Trondheim AS er registrert som regnskapsfører for Studio H & M Frisør AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.