Tømrerfirmaet Mæland & Christiansen AS
Org.nr 982764394
Om Tømrerfirmaet Mæland & Christiansen AS
Tømrerfirmaet Mæland & Christiansen AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Asker, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2000 og har vært i drift i 26 år. Jørgen Mæland er daglig leder, og Jørgen Mæland er styreleder. Selskapet er ett av 477 innen oppføring av bygninger i Asker, og ett av 24 651 i Norge. Det er eldre enn 87 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet
Tømmer og murerarbeid.
Formål
Tømring og murerarbeid.
AI-sammendrag
Med 12% overskuddsgrad og 940K kr i resultat på 18M kr omsetning viser tømrerfirmaet solid lønnsomhet i en bransje der marginer ofte er tynne. Konsentrert eierskap hos Jørgen Mæland (50%) og en over snittet egenkapitalandel gir stabilitet, mens en moderat vekst på 2% og relativt lav omsetning i forhold til antall ansatte tyder på en nisjeposisjon i Asker-markedet snarere enn aggressiv ekspansjon.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 18,46 mill kr | 1,12 mill kr | 939 682 kr | 4,65 mill kr | 1,50 mill kr | 3,15 mill kr |
| 2024 | 18,11 mill kr | −993 132 kr | −1,04 mill kr | 4,35 mill kr | 562 600 kr | 3,79 mill kr |
| 2023 | 19,89 mill kr | 279 815 kr | 164 966 kr | 5,68 mill kr | 1,60 mill kr | 4,08 mill kr |
| 2022 | 12,67 mill kr | 1,21 mill kr | 924 515 kr | 4,04 mill kr | 1,44 mill kr | 2,61 mill kr |
| 2021 | 9,57 mill kr | 162 338 kr | 156 240 kr | 1,61 mill kr | 511 358 kr | 1,10 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 50 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 35 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 23 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 64 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 20.12.2000Styre
2Sist endret 27.11.2020Regnskapsfører
2Sist endret 08.10.2021Revisor
1Sist endret 22.01.2026Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Kent Lasse Birkelandhadde 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Jørgen Mæland | Person | Ordinære aksjer | 50.0 % | 1 000 |
| Pål Idar Christiansen | Person | Ordinære aksjer | 50.0 % | 1 000 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Tømrerfirmaet Mæland & Christians AS | BEDR | Oppføring av bygninger | Asker | 10 |
Kunngjøringer45
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 22.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.4.2026 | Kapital ↗ |
| 30.4.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 20.3.2026 | Kapital ↗ |
| 20.3.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 20.3.2026 | Gjennomføring av fisjon ↗ |
| 22.1.2026 | Fisjonsbeslutning ↗ |
| 22.1.2026 | Revisor ↗ |
| 29.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.9.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 8,4 % av driftsinntektene — 3,3 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,1 % | 2,8 % |
| Resultatmargin | 5,1 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 32,3 % | 29,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,45 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 2,09 | 1,41 |
| Egenkapitalrentabilitet | 62,6 % | 11,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +2,0 % | +1,5 % |
| Omsetning per ansatt | 1,85 mill kr | 1,54 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 49,5 % | 47,9 % |
| Lønnskostnad | 34,7 % | 33,4 % |
| Annen driftskostnad | 8,4 % | 11,7 % |
| Avskrivninger | 1,2 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Godkjenninger og registre
Tømrerfirmaet Mæland & Christiansen AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 2 godkjenningsområder.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Prosjekterende | Bygningsfysikk | 1 |
| Utførende | Tømrerarbeid og montering av trekonstruksjoner | 1 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Tømrerfirmaet Mæland & Christiansen AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Tømrerfirmaet Mæland & Christiansen AS?
Det er registrert 24 651 selskaper i Norge innen oppføring av bygninger, hvorav 477 i Asker.
Er Tømrerfirmaet Mæland & Christiansen AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2000, som er lenger enn 87 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 179 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Tømrerfirmaet Mæland & Christiansen AS et aktivt selskap?
Tømrerfirmaet Mæland & Christiansen AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Tømrerfirmaet Mæland & Christiansen AS?
Tømrerfirmaet Mæland & Christiansen AS driver innen oppføring av bygninger, med NACE-kode 41.000 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Tømmer og murerarbeid.
Hvem er daglig leder i Tømrerfirmaet Mæland & Christiansen AS?
Daglig leder i Tømrerfirmaet Mæland & Christiansen AS er Jørgen Mæland, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Tømrerfirmaet Mæland & Christiansen AS?
Tømrerfirmaet Mæland & Christiansen AS eies i hovedsak av Jørgen Mæland (50 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva er omsetningen til Tømrerfirmaet Mæland & Christiansen AS?
Tømrerfirmaet Mæland & Christiansen AS hadde i 2025 en omsetning på 18,46 mill kr og et overskudd på 939 682 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvem er revisor for Tømrerfirmaet Mæland & Christiansen AS?
Tømrerfirmaet Mæland & Christiansen AS bruker Econsulting Atan som regnskapsfører og Insignis AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.