Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Øvre Fyllingsvei 83 AS

Org.nr 982668131
Omsetning
6,3 mill
+2,3 %
Resultat
3,3 mill
−10,8 %
Mer

Om Øvre Fyllingsvei 83 AS

Øvre Fyllingsvei 83 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2000 og har vært i drift i 26 år. Jarl Eirik Kirkeli er styrets leder. I 2025 hadde Øvre Fyllingsvei 83 AS en omsetning på 6,32 mill kr, en økning på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 3,27 mill kr. Egenkapitalen var 5,69 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Arealia AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 067 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Bergen, og ett av 76 560 i Norge. Det er eldre enn 81 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).

Aktivitet og formål

Kjøp, salg og drift av fast eiendom.

API og MCPGET /company/982668131

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/982668131" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "982668131",
  "name": "ØVRE FYLLINGSVEI 83 AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "68.200",
  "nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "BERGEN", "county": "VESTLAND", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "982668131" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor i Bergen holder Øvre Fyllingsvei 83 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Øvre Fyllingsvei 83 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver Øvre Fyllingsvei 83 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +2,3 % fra 2024 · +21,8 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20256,32 mill kr4,73 mill kr3,27 mill kr20,92 mill kr5,69 mill kr15,23 mill kr
20246,18 mill kr5,23 mill kr3,66 mill kr21,35 mill kr5,74 mill kr15,62 mill kr
20235,75 mill kr4,90 mill kr3,46 mill kr21,82 mill kr5,75 mill kr16,07 mill kr
20225,33 mill kr4,52 mill kr3,29 mill kr21,77 mill kr5,74 mill kr16,02 mill kr
20215,19 mill kr4,35 mill kr3,23 mill kr23,71 mill kr5,71 mill kr18,00 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler20,92 mill kr
Anleggsmidler89 %18,59 mill krOmløpsmidler11 %2,33 mill kr
Egenkapital og gjeld20,92 mill kr
Innskutt egenkapital10 %2,00 mill krOpptjent egenkapital18 %3,69 mill krLangsiktig gjeld43 %8,90 mill krKortsiktig gjeld30 %6,32 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader1,60 mill kr
Finansinntekter18 376 kr
Finanskostnader558 000 kr
Netto finans−539 624 kr
Ordinært resultat før skatt4,19 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Ved utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.

Gjeld til konsernselskaper
12 mill kr (59 % av balansen)
Rentekostnad til konsernselskaper
560 000 kr
Avgitt konsernbidrag
3,3 mill kr
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/982668131/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/982668131/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "982668131",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 6323434,
      "operating_profit": 4727262,
      "net_profit": 3265780,
      "equity": 5694991,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 6181400,
      "operating_profit": 5231660,
      "net_profit": 3660043,
      "equity": 5736025,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "982668131" })

Spør AI-assistenten

  • Hva var driftsmarginen til Øvre Fyllingsvei 83 AS i 2025?
  • Hvor mye vokste omsetningen til Øvre Fyllingsvei 83 AS fra 2024 til 2025?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Øvre Fyllingsvei 83 AS de siste årene.

Roller og styre4

Styre

2Sist endret 24.02.2014
Styrets lederSignatur
Geir Hove(f. 1960)
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 29.03.2014
Regnskapsfører
repr. TRIPPEL REGNSKAP ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 06.10.2026
Revisor
repr. CEDRA NORGE ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →Tiltrådte oktober 2026
API og MCPGET /company/982668131/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/982668131/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "982668131",
  "roles": [
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "982668131" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er regnskapsfører for Øvre Fyllingsvei 83 AS?
  • List alle roller i Øvre Fyllingsvei 83 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Øvre Fyllingsvei 83 AS?

Aksjonærer og eierstruktur

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Arealia ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %2 000

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/982668131/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/982668131/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "982668131",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "AREALIA AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "982668131" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem eier Øvre Fyllingsvei 83 AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Øvre Fyllingsvei 83 AS eier Arealia AS, og hvem eier resten?
  • Hvor mange aksjonærer har Øvre Fyllingsvei 83 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Øvre Fyllingsvei 83 ASBEDRUtleie av egen eller leid fast eiendomBergen−

Kunngjøringer44

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/982668131/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/982668131/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "982668131",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-10-06", "type": "Revisor", … },
    { "dato": "2026-07-01", "type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "982668131" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Øvre Fyllingsvei 83 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Øvre Fyllingsvei 83 AS sist godkjent årsregnskap?
  • Når ble styret i Øvre Fyllingsvei 83 AS sist endret?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    +CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
  2. Endring i roller og styre
    +CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)−HKW NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Endring i roller og styre
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Avskrivninger utgjør 7,7 % av driftsinntektene — 7,1 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin74,8 %42,3 %
Resultatmargin51,6 %17,1 %
Egenkapitalandel27,2 %37,0 %
Likviditetsgrad0,371,76
Gjeldsgrad2,671,06
Egenkapitalrentabilitet57,3 %5,7 %
Omsetningsvekst (siste år)+2,3 %+2,4 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Annen driftskostnad17,6 %19,2 %
Avskrivninger7,7 %14,8 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/982668131/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/982668131/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "982668131",
  "nace_code": "68.200",
  "industry_count": 64570,
  "revenue": { "value": 6323434, "percentile": 0.893 },
  "operating_margin": { "value": 0.7476, "percentile": 0.87 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "982668131" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Øvre Fyllingsvei 83 AS på i bransjen?
  • Hvor ligger Øvre Fyllingsvei 83 AS blant de 64570 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Øvre Fyllingsvei 83 AS sammenlignet med andre i bransjen?

Folk spør om Øvre Fyllingsvei 83 AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Øvre Fyllingsvei 83 AS?

Det er registrert 76 560 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 4 067 i Bergen.

Er Øvre Fyllingsvei 83 AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2000, som er lenger enn 81 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 001 andre selskaper i bransjen etablert.

Hvilken status har Øvre Fyllingsvei 83 AS i Enhetsregisteret?

Øvre Fyllingsvei 83 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem sitter i styret i Øvre Fyllingsvei 83 AS?

Jarl Eirik Kirkeli er registrert som styreleder i Øvre Fyllingsvei 83 AS, i et styre med 2 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.

Hvem eier Øvre Fyllingsvei 83 AS?

Øvre Fyllingsvei 83 AS eies i hovedsak av Arealia AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Er Øvre Fyllingsvei 83 AS en del av et konsern?

Øvre Fyllingsvei 83 AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er Arealia AS, som eier 100 % av selskapet. Konsernspissen er Mth Invest AS.

Hvordan går det økonomisk med Øvre Fyllingsvei 83 AS?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 6,32 mill kr, opp 2 % fra 2024. Egenkapitalen var 5,69 mill kr ved årsslutt.

Hva er driftsresultatet til Øvre Fyllingsvei 83 AS?

I 2025 hadde Øvre Fyllingsvei 83 AS et driftsresultat på 4,73 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 74,8 %.

Hva er aksjekapitalen i Øvre Fyllingsvei 83 AS?

Øvre Fyllingsvei 83 AS har en registrert aksjekapital på 2,00 mill kr, fordelt på 2 000 aksjer.

Hvem er revisor for Øvre Fyllingsvei 83 AS?

Øvre Fyllingsvei 83 AS bruker Trippel Regnskap AS som regnskapsfører og Cedra Norge AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Vestland