Hopp til innhold
Slik bruker sokfirma.no AI.Les artikkelen
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Rem Vessels II AS

Org.nr 982555833

Om Rem Vessels II AS

Rem Vessels II AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Herøy, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Kysttrafikk med passasjerer ikke nevnt annet sted. Virksomheten ble stiftet i 2000 og har vært i drift i 26 år. Even Toreson Remøy er daglig leder, og Even Toreson Remøy er styreleder. I 2025 hadde Rem Vessels II AS en omsetning på 84,39 mill kr, en økning på 6 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 11,36 mill kr. Egenkapitalen var 140,41 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Rem Valhall Group AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 innen kysttrafikk med passasjerer ikke nevnt annet sted i Herøy, og ett av 423 i Norge. Det er eldre enn 81 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (56 %).

Aktivitet

Skipsrederi, dvs. eie skip.

Formål

Å eie skip.

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler363,64 mill kr
Anleggsmidler87 %314,59 mill krOmløpsmidler13 %49,05 mill kr
Egenkapital og gjeld363,64 mill kr
Innskutt egenkapital1 %4,43 mill krOpptjent egenkapital37 %135,98 mill krLangsiktig gjeld58 %211,13 mill krKortsiktig gjeld3 %12,10 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader56,50 mill kr
Finansinntekter18,81K kr
Finanskostnader13,35 mill kr
Netto finans−13,33 mill kr
Ordinært resultat før skatt14,57 mill kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202584,39 mill kr27,90 mill kr11,36 mill kr363,64 mill kr140,41 mill kr223,23 mill kr
202479,91 mill kr24,97 mill kr7,84 mill kr361,32 mill kr129,05 mill kr232,27 mill kr
202377,08 mill kr111,00 mill kr72,60 mill kr374,06 mill kr121,21 mill kr252,85 mill kr
202274,57 mill kr26,88 mill kr11,48 mill kr281,26 mill kr54,22 mill kr227,04 mill kr
202173,29 mill kr28,04 mill kr11,75 mill kr289,99 mill kr62,74 mill kr227,26 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 32 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 26 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 12 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Roller og styre4

Daglig leder

1Sist endret 02.09.2019
Daglig lederSignatur

Styre

2Sist endret 02.09.2019
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur

Revisor

1Sist endret 02.05.2026
Revisor
repr. CEDRA NORGE ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →

Aksjonærer og eierstruktur

År:
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Rem Valhall Group ASSelskapOrdinære aksjer100.0 %1 000

1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Crestline Opportunity V Master FundUtenlandsk · Caymanøyene
11,6 %
Crestline Opportunity IV Master FunCaymanøyene
7,1 %
Vis 13 flere eiere ↓
Blue Glacier Fund II, Lp.Utenlandsk · USA
1,8 %
Crestline Opportunistic Credit Ia FUtenlandsk · USA
1,8 %
Cl Forgotten Coast Fund, Lp.Utenlandsk · USA
1,1 %
Crestline Eagle Creek, L.p.USA
0,7 %
Crestline Opportunity Fund OffshoreUtenlandsk · Caymanøyene
0,5 %

Viser de 25 største av 31 beregnede eiere.

Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Rem Vessels II ASBEDRKysttrafikk med passasjerer ikke nevnt annet stedHerøy

Kunngjøringer40

Kilde: Brønnøysundregistrene

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Endring i roller og styre
    +CEDRA NORGE AS(Revisor)CEDRA NORGE RAGO AS(Revisor)
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Annen driftskostnad utgjør 31,8 % av driftsinntektene — 10,0 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin33,1 %7,2 %
Resultatmargin13,5 %5,9 %
Egenkapitalandel38,6 %36,7 %
Likviditetsgrad4,061,62
Gjeldsgrad1,591,03
Egenkapitalrentabilitet8,1 %5,9 %
Omsetningsvekst (siste år)+5,6 %+5,1 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Lønnskostnad26,3 %26,5 %
Annen driftskostnad31,8 %41,8 %
Avskrivninger8,9 %5,7 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

Ofte spurt om Rem Vessels II AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Rem Vessels II AS?

Det er registrert 423 selskaper i Norge innen kysttrafikk med passasjerer ikke nevnt annet sted, hvorav 4 i Herøy.

Er Rem Vessels II AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2000, som er lenger enn 81 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 12 andre selskaper i bransjen etablert.

Hvilken status har Rem Vessels II AS i Enhetsregisteret?

Rem Vessels II AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem er daglig leder i Rem Vessels II AS?

Daglig leder i Rem Vessels II AS er Even Toreson Remøy, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem sitter i styret i Rem Vessels II AS?

Even Toreson Remøy er registrert som styreleder i Rem Vessels II AS, i et styre med 2 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.

Hvem er største aksjonær i Rem Vessels II AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Rem Valhall Group AS største eier i Rem Vessels II AS med 100 % av aksjene.

Hva er omsetningen til Rem Vessels II AS?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 84,39 mill kr, opp 6 % fra 2024. Egenkapitalen var 140,41 mill kr ved årsslutt.

Hva er driftsresultatet til Rem Vessels II AS?

I 2025 hadde Rem Vessels II AS et driftsresultat på 27,90 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 33,1 %.

Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Rem Vessels II AS?

Rem Vessels II AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.

Alle kommuner i Møre Og Romsdal