- Omsetning
- 12,8 mill
- +11,1 %
- Resultat
- 6,0 mill
- +2,4 %
Om Bcc Stavanger
Bcc Stavanger er registrert som forening/lag/innretning med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i religiøse organisasjoner. Virksomheten ble stiftet i 1938 og har vært i drift i 88 år. Thorstein Baardsen er styrets leder. I 2025 hadde Bcc Stavanger en omsetning på 12,78 mill kr, en økning på 11 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 5,96 mill kr. Egenkapitalen var 142,13 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 140 innen aktiviteter i religiøse organisasjoner i Stavanger, og ett av 6 086 i Norge. Det er eldre enn 85 % av selskapene i bransjen. Forening/lag/innretning er den vanligste selskapsformen i bransjen (72 %).
Aktivitet
Evangelisk virksomhet.
API og MCPGET /company/982551358
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982551358" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982551358",
"name": "BCC STAVANGER",
"org_form": "FLI",
"nace_code": "94.910",
"nace_desc": "Aktiviteter i religiøse organisasjoner",
"employees": null,
"address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "982551358" })Spør AI-assistenten
Hva driver Bcc Stavanger med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Bcc Stavanger: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Bcc Stavanger registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +11,1 % fra 2024 · −11,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 12,78 mill kr | −1,45 mill kr | 5,96 mill kr | 142,49 mill kr | 142,13 mill kr | 360 087 kr |
| 2024 | 11,50 mill kr | −1,19 mill kr | 5,82 mill kr | 136,44 mill kr | 136,17 mill kr | 269 473 kr |
| 2023 | 10,76 mill kr | −4,09 mill kr | 4,57 mill kr | 130,91 mill kr | 130,35 mill kr | 561 156 kr |
| 2022 | 11,01 mill kr | 2,77 mill kr | 2,77 mill kr | 126,15 mill kr | 125,78 mill kr | 366 656 kr |
| 2021 | 14,46 mill kr | 8,21 mill kr | 8,21 mill kr | 81,17 mill kr | 80,73 mill kr | 433 334 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 66 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 19 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 4,1 mill kr
API og MCPGET /company/982551358/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982551358/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982551358",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 12778612,
"operating_profit": -1452612,
"net_profit": 5962861,
"equity": 142134227,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 11504014,
"operating_profit": -1188049,
"net_profit": 5820266,
"equity": 136171366,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "982551358" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Bcc Stavanger utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Bcc Stavanger i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Bcc Stavanger fra 2024 til 2025?
Roller og styre4
Styre
3Sist endret 08.04.2022Revisor
1Sist endret 21.10.2015API og MCPGET /company/982551358/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982551358/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982551358",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "982551358" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Bcc Stavanger?
List alle roller i Bcc Stavanger: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Bcc Stavanger?
Eierstruktur
Datterselskaper av Bcc Stavanger
1 selskaperAPI og MCPGET /company/982551358/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982551358/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982551358",
"chain": [
{ "org_no": "982551358", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "982551358" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Bcc Stavanger, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Bcc Stavanger | AAFY | Aktiviteter i religiøse organisasjoner | Stavanger | − |
Kunngjøringer13
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.8.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.5.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.4.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.4.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/982551358/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982551358/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982551358",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-06", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "982551358" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Bcc Stavanger i Brønnøysundregistrene?
Når ble Bcc Stavanger sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Bcc Stavanger sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 66,4 % av driftsinntektene — 62,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -11,4 % | 7,5 % |
| Resultatmargin | 46,7 % | 7,4 % |
| Egenkapitalandel | 99,7 % | 91,2 % |
| Likviditetsgrad | 81,87 | 7,10 |
| Gjeldsgrad | 0,00 | 0,09 |
| Egenkapitalrentabilitet | 4,2 % | 3,2 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +11,1 % | +3,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 66,4 % | 4,2 % |
| Lønnskostnad | 0,0 % | 34,7 % |
| Annen driftskostnad | 41,5 % | 35,3 % |
| Avskrivninger | 3,4 % | 4,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/982551358/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982551358/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982551358",
"nace_code": "94.910",
"industry_count": 424,
"revenue": { "value": 12778612, "percentile": 0.819 },
"operating_margin": { "value": -0.1137, "percentile": 0.1778 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "982551358" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Bcc Stavanger sammenlignet med andre i bransjen?
Er Bcc Stavanger blant de største selskapene innen aktiviteter i religiøse organisasjoner?
Hvor solid er Bcc Stavanger sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
BCC STAVANGER eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Bcc Stavanger Holding AS | Stavanger | 100,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Bcc Stavanger
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Bcc Stavanger?
Det er registrert 6 086 selskaper i Norge innen aktiviteter i religiøse organisasjoner, hvorav 140 i Stavanger.
Er Bcc Stavanger et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1938, som er lenger enn 85 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 15 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Bcc Stavanger bedre enn andre i bransjen?
Bcc Stavanger hadde en driftsmargin på −11,4 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 7,5 % for aktiviteter i religiøse organisasjoner.
Hva er statusen til Bcc Stavanger?
Bcc Stavanger er et aktivt selskap registrert som Forening/lag/innretning i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem sitter i styret i Bcc Stavanger?
Thorstein Baardsen er registrert som styreleder i Bcc Stavanger, i et styre med 3 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvordan går det økonomisk med Bcc Stavanger?
I 2025 omsatte Bcc Stavanger for 12,78 mill kr, opp 11 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 5,96 mill kr.
Hvor solid er balansen til Bcc Stavanger?
Egenkapitalen i Bcc Stavanger var 142,13 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 99,7 % av totalkapitalen.
Hva er organisasjonsnummeret til Bcc Stavanger?
Organisasjonsnummeret til Bcc Stavanger er 982 551 358. Selskapet er registrert som Forening/lag/innretning, med registreringsdato 13.12.2000.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.