The Swatch Group (nordic) Ab NUF
- Omsetning
- 164 mill
- +7,8 %
- Resultat
- 5,1 mill
- +14 %
- Ansatte
- 24
- −2 siden mars
Om The Swatch Group (nordic) Ab NUF
The Swatch Group (nordic) Ab NUF er registrert som norskregistrert utenlandsk foretak med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med klokker, ur og smykker. Selskapet ble registrert i Enhetsregisteret i 2000. Gael Michel Jean-Marc Vallade er daglig leder. I 2025 hadde The Swatch Group (nordic) Ab NUF en omsetning på 164,31 mill kr, en økning på 8 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 5,12 mill kr. Egenkapitalen var 32,76 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 34 innen engroshandel med klokker, ur og smykker i Oslo, og ett av 140 i Norge. Det er eldre enn 84 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Engroshandel med ur, klokker og juveler.
API og MCPGET /company/982069335
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982069335" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982069335",
"name": "THE SWATCH GROUP (NORDIC) AB NUF",
"org_form": "NUF",
"nace_code": "46.480",
"nace_desc": "Engroshandel med klokker, ur og smykker",
"employees": 24,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "982069335" })Spør AI-assistenten
Når ble The Swatch Group (nordic) Ab NUF stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder The Swatch Group (nordic) Ab NUF til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er The Swatch Group (nordic) Ab NUF registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2020–2025 · +7,8 % fra 2024 · +50,4 % over 5 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 164,31 mill kr | 6,78 mill kr | 5,12 mill kr | 59,78 mill kr | 32,76 mill kr | 27,02 mill kr |
| 2024 | 152,38 mill kr | 6,02 mill kr | 4,49 mill kr | 62,05 mill kr | 33,35 mill kr | 28,70 mill kr |
| 2023 | 144,01 mill kr | 5,53 mill kr | 4,60 mill kr | 48,08 mill kr | 28,86 mill kr | 19,22 mill kr |
| 2021 | 120,99 mill kr | 8,54 mill kr | 6,61 mill kr | 44,09 mill kr | 20,08 mill kr | 24,01 mill kr |
| 2020 | 109,24 mill kr | 7,74 mill kr | 5,71 mill kr | 37,75 mill kr | 13,47 mill kr | 24,27 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2024 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 62 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 14 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 23 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Kundefordringer står for om lag 35 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.
Mellomværende med konsernselskaper (2024)
- Til gode hos konsernselskaper
- 59 000 kr
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 180 000 kr
API og MCPGET /company/982069335/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982069335/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982069335",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 164309794,
"operating_profit": 6783226,
"net_profit": 5116474,
"equity": 32757209,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 152383597,
"operating_profit": 6015975,
"net_profit": 4487214,
"equity": 33346304,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "982069335" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for The Swatch Group (nordic) Ab NUF per år.
Hvordan har omsetningen til The Swatch Group (nordic) Ab NUF utviklet seg fra 2020 til 2025?
Hva var driftsmarginen til The Swatch Group (nordic) Ab NUF i 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 10.06.2026Regnskapsfører
1Sist endret 09.06.2009Revisor
1Sist endret 02.04.2005Hovedforetak
1Sist endret 26.06.2000API og MCPGET /company/982069335/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982069335/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982069335",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Oppl om foretaket i hjemlandet", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "982069335" })Spør AI-assistenten
List alle roller i The Swatch Group (nordic) Ab NUF: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvilket revisjonsselskap reviderer The Swatch Group (nordic) Ab NUF?
Hvem er regnskapsfører for The Swatch Group (nordic) Ab NUF?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| The Swatch Group Nordic Norsk Avdeling Av Utenlandsk Foreta | BEDR | Engroshandel med klokker, ur og smykker | Oslo | 24 |
Kunngjøringer43
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 10.6.2026 | Signatur ↗ |
| 10.6.2026 | Daglig leder ↗ |
| 12.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.11.2025 | Signatur ↗ |
| 19.11.2025 | Daglig leder ↗ |
| 19.11.2025 | Foretaksnavn ↗ |
| 15.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/982069335/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982069335/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982069335",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-10", "type": "Signatur", … },
{ "dato": "2026-06-10", "type": "Daglig leder", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "982069335" })Spør AI-assistenten
Når leverte The Swatch Group (nordic) Ab NUF sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for The Swatch Group (nordic) Ab NUF i Brønnøysundregistrene?
Når ble The Swatch Group (nordic) Ab NUF sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:25→24
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:26→25
- Endring i roller og styre+Gael Michel Jean-Marc Vallade(Daglig leder)−Antonio Javier Lopez Vega(Daglig leder)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:27→26
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:26→27
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 61,9 % av driftsinntektene — 7,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,1 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 3,1 % | 3,0 % |
| Egenkapitalandel | 54,8 % | 50,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,66 | 1,72 |
| Gjeldsgrad | 0,82 | 0,69 |
| Egenkapitalrentabilitet | 15,6 % | 10,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +7,8 % | +7,8 % |
| Omsetning per ansatt | 6,85 mill kr | 5,05 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 61,9 % | 54,1 % |
| Lønnskostnad | 13,5 % | 16,8 % |
| Annen driftskostnad | 18,0 % | 17,2 % |
| Avskrivninger | 2,7 % | 0,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/982069335/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982069335/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982069335",
"nace_code": "46.480",
"industry_count": 70,
"revenue": { "value": 164309794, "percentile": 0.9565 },
"operating_margin": { "value": 0.0413, "percentile": 0.5098 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "982069335" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er The Swatch Group (nordic) Ab NUF sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til The Swatch Group (nordic) Ab NUF på i bransjen?
Hvor ligger The Swatch Group (nordic) Ab NUF blant de 70 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså i Oslo
1 000+ til i Oslo →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om The Swatch Group (nordic) Ab NUF
Hvor stor er bransjen The Swatch Group (nordic) Ab NUF tilhører?
The Swatch Group (nordic) Ab NUF er ett av 34 selskaper innen engroshandel med klokker, ur og smykker i Oslo, og ett av 140 på landsbasis.
Hvor lenge har The Swatch Group (nordic) Ab NUF eksistert sammenlignet med bransjen?
The Swatch Group (nordic) Ab NUF ble etablert i 2000 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 84 % av selskapene.
Hvordan er lønnsomheten til The Swatch Group (nordic) Ab NUF sammenlignet med bransjen?
Medianen for engroshandel med klokker, ur og smykker er en driftsmargin på 4 %. The Swatch Group (nordic) Ab NUF lå på 4,1 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvilken bransje tilhører The Swatch Group (nordic) Ab NUF?
The Swatch Group (nordic) Ab NUF er registrert i bransjen Engroshandel med klokker, ur og smykker (næringskode 46.480). Registrert aktivitet: Engroshandel med ur, klokker og juveler.
Hvilken selskapsform har The Swatch Group (nordic) Ab NUF?
Organisasjonsformen til The Swatch Group (nordic) Ab NUF er Norskregistrert utenlandsk foretak, forkortet NUF. Et NUF er en norskregistrert avdeling av et utenlandsk foretak — selskapet selv er hjemmehørende i utlandet.
Hvem leder The Swatch Group (nordic) Ab NUF?
Gael Michel Jean-Marc Vallade er registrert som daglig leder i The Swatch Group (nordic) Ab NUF.
Hva omsatte The Swatch Group (nordic) Ab NUF for i 2025?
The Swatch Group (nordic) Ab NUF hadde i 2025 en omsetning på 164,31 mill kr og et overskudd på 5,12 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Er The Swatch Group (nordic) Ab NUF MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2000. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.