Romarheim Transport AS
- Omsetning
- 7,1 mill
- +5,5 %
- Resultat
- 486 467
- +6 677,2 %
Om Romarheim Transport AS
Romarheim Transport AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Alver, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Godstransport på vei. Virksomheten ble stiftet i 2000 og har vært i drift i 26 år. Bjarte Romarheim er daglig leder, og Øystein Romarheim er styreleder. I 2025 hadde Romarheim Transport AS en omsetning på 7,14 mill kr, en økning på 6 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 486 467 kr. Egenkapitalen var 12,96 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Bjarte Romarheim med 26,3 % av aksjene. Selskapet er ett av 65 innen godstransport på vei i Alver, og ett av 11 308 i Norge. Det er eldre enn 79 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Transport av masser og gods på vei. Selskapet utfører oppdrag innen avfallstransport.
Formål
Transport og alt hva dermed er forbundet, herunder deltagelse og investering i annen virksomhet og andre selskaper.
API og MCPGET /company/981955633
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/981955633" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "981955633",
"name": "ROMARHEIM TRANSPORT AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "49.410",
"nace_desc": "Godstransport på vei",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ALVER", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "981955633" })Spør AI-assistenten
Er Romarheim Transport AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Romarheim Transport AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Romarheim Transport AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +5,5 % fra 2024 · −2,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7,14 mill kr | 398 307 kr | 486 467 kr | 14,18 mill kr | 12,96 mill kr | 1,22 mill kr |
| 2024 | 6,77 mill kr | −198 476 kr | 7 178 kr | 13,55 mill kr | 12,47 mill kr | 1,08 mill kr |
| 2023 | 6,72 mill kr | −475 972 kr | −230 616 kr | 13,30 mill kr | 12,47 mill kr | 834 246 kr |
| 2022 | 7,72 mill kr | 816 249 kr | 666 113 kr | 13,92 mill kr | 12,70 mill kr | 1,22 mill kr |
| 2021 | 7,35 mill kr | 878 285 kr | 1,71 mill kr | 13,78 mill kr | 12,03 mill kr | 1,75 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 39 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 36 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 49 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/981955633/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/981955633/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "981955633",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 7141001,
"operating_profit": 398307,
"net_profit": 486467,
"equity": 12961272,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 6768396,
"operating_profit": -198476,
"net_profit": 7178,
"equity": 12474804,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "981955633" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Romarheim Transport AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Romarheim Transport AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Romarheim Transport AS per år.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 19.06.2002Styre
3Sist endret 27.05.2014Revisor
1Sist endret 30.09.2009API og MCPGET /company/981955633/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/981955633/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "981955633",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "981955633" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Romarheim Transport AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Romarheim Transport AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Romarheim Transport AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Bjarte Romarheim | Person | Ordinære aksjer | 26,3 % | 46 |
| Øystein Romarheim | Person | Ordinære aksjer | 26,3 % | 46 |
| Ingrid Romarheim Korneliussen | Person | Ordinære aksjer | 19,4 % | 34 |
| Randi Ingebjørg Aas Romarheim | Person | Ordinære aksjer | 19,4 % | 34 |
| Hildegunn Romarheim Heie | Person | Ordinære aksjer | 8,6 % | 15 |
5 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/981955633/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/981955633/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "981955633",
"shareholders": [
…
],
"total": 5
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "981955633" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Romarheim Transport AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvem er de fem største aksjonærene i Romarheim Transport AS?
Er Romarheim Transport AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Romarheim Transport AS | BEDR | Godstransport på vei | Alver | − |
Kunngjøringer40
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 29.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.8.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 15.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.6.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/981955633/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/981955633/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "981955633",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-29", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "981955633" })Spør AI-assistenten
Når leverte Romarheim Transport AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Romarheim Transport AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Romarheim Transport AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 19,1 % av driftsinntektene — 16,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 5,6 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 6,8 % | 2,8 % |
| Egenkapitalandel | 91,4 % | 38,7 % |
| Likviditetsgrad | 7,18 | 1,51 |
| Gjeldsgrad | 0,09 | 1,08 |
| Egenkapitalrentabilitet | 3,8 % | 11,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +5,5 % | +5,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 36,5 % | 30,6 % |
| Annen driftskostnad | 38,9 % | 44,7 % |
| Avskrivninger | 19,1 % | 3,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/981955633/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/981955633/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "981955633",
"nace_code": "49.410",
"industry_count": 4733,
"revenue": { "value": 7141001, "percentile": 0.6875 },
"operating_margin": { "value": 0.0558, "percentile": 0.5685 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "981955633" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Romarheim Transport AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Romarheim Transport AS på i bransjen?
Hvor ligger Romarheim Transport AS blant de 4733 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
ROMARHEIM TRANSPORT AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Nordhordland Transportkontor AS | Alver | 10,9 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Alver
1 000+ til i Alver →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Romarheim Transport AS
Hvor stor er bransjen Romarheim Transport AS tilhører?
Romarheim Transport AS er ett av 65 selskaper innen godstransport på vei i Alver, og ett av 11 308 på landsbasis.
Hvor lenge har Romarheim Transport AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Romarheim Transport AS ble etablert i 2000 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 79 % av selskapene.
Hvilken status har Romarheim Transport AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Romarheim Transport AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Romarheim Transport AS?
Romarheim Transport AS er registrert i bransjen Godstransport på vei (næringskode 49.410). Registrert aktivitet: Transport av masser og gods på vei.
Hvem leder Romarheim Transport AS?
Bjarte Romarheim er registrert som daglig leder i Romarheim Transport AS.
Hvem eier Romarheim Transport AS?
Romarheim Transport AS eies i hovedsak av Bjarte Romarheim (26,3 %). Totalt er det registrert 5 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Romarheim Transport AS for i 2025?
Romarheim Transport AS hadde i 2025 en omsetning på 7,14 mill kr og et overskudd på 486 467 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvilket org.nr har Romarheim Transport AS?
Romarheim Transport AS har organisasjonsnummer 981 955 633. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Hvilket revisjonsselskap bruker Romarheim Transport AS?
I Enhetsregisteret er Romarheim Transport AS registrert med revisor Kpmg AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.