Hopp til innhold
Slik bruker sokfirma.no AI.Les artikkelen
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Global Procurement Services AS

Org.nr 981871243

Om Global Procurement Services AS

Global Procurement Services AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Andre egeninvesteringsselskaper. Virksomheten ble stiftet i 2000 og har vært i drift i 26 år. Karl Arne Berg er daglig leder, og Karl Arne Berg er styreleder. I 2025 hadde Global Procurement Services AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 3 564 kr. Egenkapitalen var 716,36K kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Karl Arne Berg med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 3 297 innen andre egeninvesteringsselskaper i Oslo, og ett av 14 089 i Norge. Det er eldre enn 96 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (99 %).

Aktivitet

Rådgivning, konsulentvirksomhet innen innkjøpsvirksomhet, administrasjon m.m.

Formål

Rådgivningsvirksomhet, konsulentvirksomhet, kjøp, salg herunder deltagelse i andre selskaper med tilsvarende formål.

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler1,02 mill kr
Omløpsmidler100 %1,02 mill kr
Egenkapital og gjeld1,02 mill kr
Innskutt egenkapital10 %100,00K krOpptjent egenkapital61 %616,36K krKortsiktig gjeld30 %299,79K kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader13,20K kr
Finansinntekter9 639 kr
Netto finans9 639 kr
Ordinært resultat før skatt−3 564 kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20250 kr−13,20K kr−3 564 kr1,02 mill kr716,36K kr299,79K kr
20240 kr−13,13K kr122,40K kr1,02 mill kr719,93K kr299,79K kr
20230 kr−9 972 kr34,02K kr897,32K kr597,52K kr299,79K kr
20220 kr−10,38K kr−128,40K kr863,29K kr563,50K kr299,79K kr
20210 kr−12,02K kr−260,10K kr991,69K kr691,90K kr299,79K kr
Årsregnskap

Roller og styre4

Daglig leder

1Sist endret 06.04.2000
Daglig lederSignatur

Styre

2Sist endret 05.10.2011
Styrets lederSignatur
Varamedlem

Regnskapsfører

1Sist endret 15.12.2005
Regnskapsfører
repr. SOLIDITET ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Aksjonærer

År:
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Karl Arne BergPersonOrdinære aksjer100.0 %100

1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

Kunngjøringer37

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel70,5 %95,8 %
Likviditetsgrad3,3914,15
Gjeldsgrad0,420,03
Egenkapitalrentabilitet-0,5 %7,0 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

Investeringer

GLOBAL PROCUREMENT SERVICES AS eier aksjer i 4 selskaper

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Atlantic Sapphire ASAVestnes0.0 %20192025Aktiv
Mowi ASABergen0.0 %20252025Aktiv
Yara International ASAOslo0.0 %20232025Aktiv
Bluenord ASAOslo0.0 %20152025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Godt å vite om Global Procurement Services AS

Hvor stor er bransjen Global Procurement Services AS tilhører?

Global Procurement Services AS er ett av 3 297 selskaper innen andre egeninvesteringsselskaper i Oslo, og ett av 14 089 på landsbasis.

Hvor lenge har Global Procurement Services AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Global Procurement Services AS ble etablert i 2000 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 96 % av selskapene.

Er Global Procurement Services AS et aktivt selskap?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Global Procurement Services AS i Brønnøysundregistrene.

Hvem leder Global Procurement Services AS?

Karl Arne Berg er registrert som daglig leder i Global Procurement Services AS.

Hvem eier Global Procurement Services AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Karl Arne Berg største eier i Global Procurement Services AS med 100 % av aksjene.

Hva omsatte Global Procurement Services AS for i 2025?

Global Procurement Services AS hadde i 2025 en omsetning på 0 kr og et underskudd på 3 564 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hvor solid er økonomien i Global Procurement Services AS?

Basert på regnskapstallene for 2025 har Global Procurement Services AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.

Hvor holder Global Procurement Services AS til?

Global Procurement Services AS holder til i Gustav Vigelands vei 4G, 0274, OSLO, i Oslo kommune.

Andre interessante kommuner