- Omsetning
- 9,7 mill
- +3,2 %
- Resultat
- 521 051
- −14,7 %
- Ansatte
- 6
Om Rørleggern Løten AS
Rørleggern Løten AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Løten, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Rørleggerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2000 og har vært i drift i 26 år. Jonas Ødegård er daglig leder, og Jonas Ødegård er styreleder. Selskapet er ett av 7 innen rørleggerarbeid i Løten, og ett av 4 977 i Norge. Det er eldre enn 86 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet
Rørleggervirksomhet og handel.
Formål
Rørleggervirksomhet og handel. Selskapet kan videre eie og drive fast eiendom, samt ved aksjetegning eller på annen måte være interessert i annen næringsvirksomhet.
AI-sammendrag
Solid lønnsomhet kombinert med en høy egenkapitalandel plasserer denne Løten-bedriften blant de sterkeste i rørleggerbransjen på tross av kun seks ansatte. Heleid av JONGÅRD INVEST AS opererer virksomheten med konsentrert og trolig langsiktig eierskap, noe som understøtter den stabile finansielle profilen. De åtte kunngjøringene siste to år er høyt for et selskap av denne størrelsen og kan indikere strukturelle endringer eller aktiv selskapsutvikling verdt å følge med på.
API og MCPGET /company/981496906
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/981496906" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "981496906",
"name": "RØRLEGGERN LØTEN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.221",
"nace_desc": "Rørleggerarbeid",
"employees": 6,
"address": { "municipality": "LØTEN", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "981496906" })Spør AI-assistenten
Hvor i Løten holder Rørleggern Løten AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Rørleggern Løten AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Rørleggern Løten AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +3,2 % fra 2024 · +12,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 9,74 mill kr | 623 791 kr | 521 051 kr | 5,52 mill kr | 3,75 mill kr | 1,77 mill kr |
| 2024 | 9,44 mill kr | 673 621 kr | 610 665 kr | 5,45 mill kr | 3,35 mill kr | 2,10 mill kr |
| 2023 | 10,56 mill kr | 211 766 kr | 217 240 kr | 6,71 mill kr | 4,56 mill kr | 2,15 mill kr |
| 2022 | 10,35 mill kr | 1,61 mill kr | 1,27 mill kr | 6,62 mill kr | 4,35 mill kr | 2,28 mill kr |
| 2021 | 8,63 mill kr | 1,14 mill kr | 900 743 kr | 4,83 mill kr | 3,07 mill kr | 1,75 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 42 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 42 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 33 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Gjeld til konsernselskaper
- 160 000 kr (3 % av balansen)
- Avgitt konsernbidrag
- 130 000 kr
API og MCPGET /company/981496906/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/981496906/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "981496906",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 9739502,
"operating_profit": 623791,
"net_profit": 521051,
"equity": 3746476,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 9438563,
"operating_profit": 673621,
"net_profit": 610665,
"equity": 3350951,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "981496906" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Rørleggern Løten AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Rørleggern Løten AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Rørleggern Løten AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 04.01.2016Styre
1Sist endret 08.01.2025Regnskapsfører
1Sist endret 20.10.2025Revisor
1Sist endret 12.09.2025API og MCPGET /company/981496906/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/981496906/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "981496906",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "981496906" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Rørleggern Løten AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Rørleggern Løten AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Rørleggern Løten AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 ute · 1 endret eierandel
- Eva Nilsenhadde 15 %
- Morten Ødegårdhadde 15 %
- Jongård Invest AS70 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Jongård Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 70 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/981496906/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/981496906/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "981496906",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "JONGÅRD INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "981496906" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Rørleggern Løten AS eier Jongård Invest AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Rørleggern Løten AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Rørleggern Løten AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Jongård Invest AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/981496906/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/981496906/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "981496906",
"chain": [
{ "org_no": "930987476", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "981496906", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "981496906" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Rørleggern Løten AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Rørleggern Løten AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Rørleggern Løten AS | BEDR | Rørleggerarbeid | Løten | 6 |
Kunngjøringer51
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 25.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.9.2025 | Revisor ↗ |
| 10.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.1.2025 | Styre ↗ |
| 12.12.2024 | Kapital ↗ |
| 12.12.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 12.10.2024 | Nedsettelse av kapital ↗ |
| 18.9.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.12.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 27.9.2023 | Kapital ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/981496906/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/981496906/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "981496906",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-09-12", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "981496906" })Spør AI-assistenten
Når ble Rørleggern Løten AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Rørleggern Løten AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Rørleggern Løten AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertBransje:43.220 VVS-arbeid→43.221 Rørleggerarbeid
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 42,0 % av driftsinntektene — 7,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,4 % | 4,4 % |
| Resultatmargin | 5,3 % | 3,6 % |
| Egenkapitalandel | 67,9 % | 40,9 % |
| Likviditetsgrad | 3,24 | 1,63 |
| Gjeldsgrad | 0,47 | 1,09 |
| Egenkapitalrentabilitet | 13,9 % | 15,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +3,2 % | +1,3 % |
| Omsetning per ansatt | 1,62 mill kr | 1,76 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 37,5 % | 42,2 % |
| Lønnskostnad | 42,0 % | 34,9 % |
| Annen driftskostnad | 13,9 % | 14,8 % |
| Avskrivninger | 0,2 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/981496906/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/981496906/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "981496906",
"nace_code": "43.221",
"industry_count": 3306,
"revenue": { "value": 9739502, "percentile": 0.7556 },
"operating_margin": { "value": 0.064, "percentile": 0.5755 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "981496906" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Rørleggern Løten AS blant de 3306 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Rørleggern Løten AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Rørleggern Løten AS blant de største selskapene innen rørleggerarbeid?
Godkjenninger og registre
Rørleggern Løten AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 6 godkjenningsområder.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Prosjekterende | Sanitærinstallasjoner | 1 |
| Prosjekterende | Vannforsynings- og avløpsanlegg | 1 |
| Prosjekterende | Varme- og kuldeinstallasjoner | 1 |
| Utførende | Sanitærinstallasjoner | 1 |
| Utførende | Vannforsynings- og avløpsanlegg | 1 |
| Utførende | Varme- og kuldeinstallasjoner | 1 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Investeringer
RØRLEGGERN LØTEN AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Kjedehuset AS | Lillestrøm | 0,2 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Rørleggern Løten AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Rørleggern Løten AS?
Det er registrert 4 977 selskaper i Norge innen rørleggerarbeid, hvorav 7 i Løten.
Er Rørleggern Løten AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2000, som er lenger enn 86 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 54 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Rørleggern Løten AS et aktivt selskap?
Rørleggern Løten AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver Rørleggern Løten AS med?
Rørleggern Løten AS driver innen rørleggerarbeid, med NACE-kode 43.221 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Rørleggervirksomhet og handel.
Hvem er daglig leder i Rørleggern Løten AS?
Daglig leder i Rørleggern Løten AS er Jonas Ødegård, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Rørleggern Løten AS?
Største aksjonær i Rørleggern Løten AS er Jongård Invest AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Rørleggern Løten AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 9,74 mill kr, opp 3 % fra 2024. Egenkapitalen var 3,75 mill kr ved årsslutt.
Er Rørleggern Løten AS registrert i MVA-registeret?
Rørleggern Løten AS er registrert i MVA-registeret (siden 2000) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.