Stave Mur AS
Org.nr 981475801
Om Stave Mur AS
Stave Mur AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ålesund, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted. Virksomheten ble stiftet i 2000 og har vært i drift i 26 år. Roy Arne Stave er daglig leder, og Terje Stave er styreleder. I 2025 hadde Stave Mur AS en omsetning på 14,94 mill kr, en økning på 4 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 282 331 kr. Egenkapitalen var 4,06 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Roy Arne Stave med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 35 innen annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted i Ålesund, og ett av 3 540 i Norge. Det er eldre enn 86 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Entreprenørvirksomhet med særlig vekt på utførelse av oppdrag innen murerfaget samt deltakelse i andre selskap med økonomisk virksomhet som formål.
API og MCPGET /company/981475801
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/981475801" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "981475801",
"name": "STAVE MUR AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.990",
"nace_desc": "Annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ÅLESUND", "county": "MØRE OG ROMSDAL", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "981475801" })Spør AI-assistenten
Er Stave Mur AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Stave Mur AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Stave Mur AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 14,94 mill kr | 344 390 kr | 282 331 kr | 6,70 mill kr | 4,06 mill kr | 2,64 mill kr |
| 2024 | 14,42 mill kr | 559 557 kr | 452 931 kr | 7,21 mill kr | 3,78 mill kr | 3,43 mill kr |
| 2023 | 16,75 mill kr | 1,61 mill kr | 1,26 mill kr | 7,73 mill kr | 3,41 mill kr | 4,33 mill kr |
| 2020 | 16,07 mill kr | 489 450 kr | 366 384 kr | 6,20 mill kr | 2,47 mill kr | 3,73 mill kr |
| 2019 | 9,64 mill kr | 820 332 kr | 620 949 kr | 5,19 mill kr | 2,50 mill kr | 2,69 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 54 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 26 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 57 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Kundefordringer står for om lag 31 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/981475801/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/981475801/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "981475801",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 14937567,
"operating_profit": 344390,
"net_profit": 282331,
"equity": 4060292,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 14416030,
"operating_profit": 559557,
"net_profit": 452931,
"equity": 3777961,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "981475801" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Stave Mur AS per år.
Hvordan har omsetningen til Stave Mur AS utviklet seg fra 2019 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Stave Mur AS i 2025?
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 27.06.2007Styre
4Sist endret 27.06.2007Regnskapsfører
1Sist endret 12.10.2026Revisor
1Sist endret 02.02.2012API og MCPGET /company/981475801/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/981475801/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "981475801",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "981475801" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Stave Mur AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Stave Mur AS?
Hvem er regnskapsfører for Stave Mur AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Roy Arne Stave | Person | B-aksjer | 50.0 % | 50 |
| Terje Stave | Person | A-aksjer | 50.0 % | 50 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/981475801/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/981475801/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "981475801",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "981475801" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Stave Mur AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Stave Mur AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Stave Mur AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Stave Mur AS | BEDR | Annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted | Ålesund | − |
Kunngjøringer48
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 25.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.2.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 29.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.10.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/981475801/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/981475801/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "981475801",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-24", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "981475801" })Spør AI-assistenten
Når leverte Stave Mur AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Stave Mur AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Stave Mur AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+ENORA AS(Regnskapsfører)−VALUE GROUP AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:5→-
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 53,9 % av driftsinntektene — 21,5 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,3 % | 4,6 % |
| Resultatmargin | 1,9 % | 3,7 % |
| Egenkapitalandel | 60,6 % | 35,3 % |
| Likviditetsgrad | 2,85 | 1,34 |
| Gjeldsgrad | 0,65 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 7,0 % | 15,9 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +3,6 % | +4,9 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 53,9 % | 32,4 % |
| Lønnskostnad | 26,4 % | 37,4 % |
| Annen driftskostnad | 16,1 % | 18,5 % |
| Avskrivninger | 1,3 % | 1,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/981475801/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/981475801/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "981475801",
"nace_code": "43.990",
"industry_count": 1331,
"revenue": { "value": 14937567, "percentile": 0.789 },
"operating_margin": { "value": 0.0231, "percentile": 0.4204 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "981475801" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Stave Mur AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Stave Mur AS blant de største selskapene innen annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted?
Hvor solid er Stave Mur AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Stave Mur AS
Hvor stor er bransjen Stave Mur AS tilhører?
Stave Mur AS er ett av 35 selskaper innen annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted i Ålesund, og ett av 3 540 på landsbasis.
Hvor lenge har Stave Mur AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Stave Mur AS ble etablert i 2000 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 86 % av selskapene.
Er Stave Mur AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Stave Mur AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Stave Mur AS?
Stave Mur AS er registrert i bransjen Annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted (næringskode 43.990). Registrert aktivitet: Entreprenørvirksomhet med særlig vekt på utførelse av oppdrag innen murerfaget samt deltakelse i andre selskap med økonomisk virksomhet som formål.
Hvem leder Stave Mur AS?
Roy Arne Stave er registrert som daglig leder i Stave Mur AS.
Hvem er største aksjonær i Stave Mur AS?
Største aksjonær i Stave Mur AS er Roy Arne Stave med 50 % av aksjene, fulgt av Terje Stave (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Stave Mur AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 14,94 mill kr, opp 4 % fra 2024. Egenkapitalen var 4,06 mill kr ved årsslutt.
Hvor mye egenkapital har Stave Mur AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Stave Mur AS en egenkapital på 4,06 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 60,6 %.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Møre Og Romsdal
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.