Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Handarbeidsstua AS

Org.nr 981276574
Omsetning
1,9 mill
−0,4 %
Resultat
289 510
−10,1 %
Mer

Om Handarbeidsstua AS

Handarbeidsstua AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Senja, Troms. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med tekstiler og utstyrsvarer. Virksomheten ble stiftet i 1999 og har vært i drift i 27 år. Kamilla Therese Rødsand er daglig leder, og Veronica Jenssen Nermo er styreleder. I 2025 hadde Handarbeidsstua AS en omsetning på 1,94 mill kr. Selskapet endte året med et overskudd på 289 510 kr. Egenkapitalen var 1,59 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Unni Kristiansen Nermo med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 innen detaljhandel med tekstiler og utstyrsvarer i Senja, og ett av 1 258 i Norge. Det er eldre enn 84 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (50 %).

Aktivitet

Butikkhandel med håndarbeid og stoff.

Formål

Varehandel.

API og MCPGET /company/981276574

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/981276574" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "981276574",
  "name": "HANDARBEIDSSTUA AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "47.510",
  "nace_desc": "Detaljhandel med tekstiler og utstyrsvarer",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "SENJA", "county": "TROMS", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "981276574" })

Spør AI-assistenten

  • Gi meg en kort oversikt over Handarbeidsstua AS: bransje, adresse og antall ansatte.
  • Hvilken bransje er Handarbeidsstua AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Handarbeidsstua AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · −0,4 % fra 2024 · −6,3 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20251,94 mill kr378 488 kr289 510 kr1,84 mill kr1,59 mill kr249 195 kr
20241,95 mill kr412 787 kr322 049 kr1,60 mill kr1,30 mill kr300 117 kr
20231,77 mill kr121 532 kr93 801 kr1,36 mill kr979 518 kr377 726 kr
20221,67 mill kr76 796 kr52 846 kr1,24 mill kr885 717 kr353 900 kr
20212,07 mill kr58 472 kr43 867 kr1,15 mill kr832 872 kr320 180 kr

Balanse

2025
Eiendeler1,84 mill kr
Omløpsmidler100 %1,84 mill kr
Egenkapital og gjeld1,84 mill kr
Innskutt egenkapital5 %100 000 krOpptjent egenkapital81 %1,49 mill krKortsiktig gjeld14 %249 195 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader1,56 mill kr
Finansinntekter7 723 kr
Finanskostnader14 670 kr
Netto finans−6 947 kr
Ordinært resultat før skatt371 541 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 38 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 16 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 24 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

API og MCPGET /company/981276574/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/981276574/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "981276574",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 1938270,
      "operating_profit": 378488,
      "net_profit": 289510,
      "equity": 1591077,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 1945272,
      "operating_profit": 412787,
      "net_profit": 322049,
      "equity": 1301567,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "981276574" })

Spør AI-assistenten

  • Hva var driftsmarginen til Handarbeidsstua AS i 2025?
  • Hvor mye falt omsetningen til Handarbeidsstua AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Handarbeidsstua AS de siste årene.

Roller og styre4

Daglig leder

1Sist endret 02.02.2026
Kamilla Therese Rødsand(f. 1977)
Daglig lederSignatur

Styre

2Sist endret 02.02.2026
Styrets lederSignatur
Kamilla Therese Rødsand(f. 1977)
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 22.01.2024
Regnskapsfører
repr. TROMS ØKONOMISERVICE ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
API og MCPGET /company/981276574/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/981276574/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "981276574",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "981276574" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er daglig leder og styreleder i Handarbeidsstua AS?
  • Hvem er regnskapsfører for Handarbeidsstua AS?
  • List alle roller i Handarbeidsstua AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.

Aksjonærer

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

2 endret eierandel

Endret (2)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Unni Kristiansen NermoPersonOrdinære aksjer50,0 %50
Veronica Jenssen NermoPersonOrdinære aksjer50,0 %50

2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/981276574/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/981276574/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "981276574",
  "shareholders": [
    …
  ],
  "total": 2
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "981276574" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange aksjonærer har Handarbeidsstua AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Handarbeidsstua AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Er Handarbeidsstua AS eid av selskaper eller av privatpersoner?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Handarbeidsstua ASBEDRDetaljhandel med tekstiler og utstyrsvarerSenja−

Kunngjøringer46

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/981276574/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/981276574/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "981276574",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-03-04", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2026-02-02", "type": "Styre", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "981276574" })

Spør AI-assistenten

  • Hva er de siste kunngjøringene for Handarbeidsstua AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Handarbeidsstua AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Handarbeidsstua AS sist godkjent årsregnskap?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:5→-
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:-→5
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Selskapsopplysninger oppdatert
  5. Selskapsopplysninger oppdatert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel86,5 %42,9 %
Likviditetsgrad7,382,28
Gjeldsgrad0,160,81
Egenkapitalrentabilitet18,2 %4,3 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/981276574/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/981276574/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "981276574",
  "nace_code": "47.510",
  "industry_count": 570,
  "revenue": { "value": 1938270, "percentile": 0.5355 },
  "operating_margin": { "value": 0.1953, "percentile": 0.8884 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "981276574" })

Spør AI-assistenten

  • Er Handarbeidsstua AS blant de største selskapene innen detaljhandel med tekstiler og utstyrsvarer?
  • Hvor solid er Handarbeidsstua AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Handarbeidsstua AS på i bransjen?

Spørsmål og svar om Handarbeidsstua AS

Hvor stor er bransjen Handarbeidsstua AS tilhører?

Handarbeidsstua AS er ett av 4 selskaper innen detaljhandel med tekstiler og utstyrsvarer i Senja, og ett av 1 258 på landsbasis.

Hvor lenge har Handarbeidsstua AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Handarbeidsstua AS ble etablert i 1999 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 84 % av selskapene.

Hvilken status har Handarbeidsstua AS i Enhetsregisteret?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Handarbeidsstua AS i Brønnøysundregistrene.

Hvilken selskapsform har Handarbeidsstua AS?

Organisasjonsformen til Handarbeidsstua AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem leder Handarbeidsstua AS?

Kamilla Therese Rødsand er registrert som daglig leder i Handarbeidsstua AS.

Hvem er største aksjonær i Handarbeidsstua AS?

Største aksjonær i Handarbeidsstua AS er Unni Kristiansen Nermo med 50 % av aksjene, fulgt av Veronica Jenssen Nermo (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Går Handarbeidsstua AS med overskudd?

I 2025 omsatte Handarbeidsstua AS for 1,94 mill kr. Årsresultatet ble et overskudd på 289 510 kr.

Hvor lønnsom er driften i Handarbeidsstua AS?

Driftsresultatet for 2025 var 378 488 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Troms