Drangsholt Vannverk SA
- Omsetning
- 544 883
- −18,3 %
- Resultat
- −109 850
- 2 års regnskap
Om Drangsholt Vannverk SA
Drangsholt Vannverk SA er registrert som samvirkeforetak med forretningsadresse i Kristiansand, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann. Virksomheten ble stiftet i 1956 og har vært i drift i 70 år. Iren Herdis Sommerset er styrets leder. I 2025 hadde Drangsholt Vannverk SA en omsetning på 544 883 kr, en nedgang på 18 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 109 850 kr. Egenkapitalen var 735 828 kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 21 innen uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann i Kristiansand, og ett av 1 890 i Norge. Det er eldre enn 93 % av selskapene i bransjen. Samvirkeforetak er den vanligste selskapsformen i bransjen (53 %).
Aktivitet
Levere drikkevann til samvirkets medlemmer.
Formål
Foretaket er et vannverk som skal levere drikkevann til andelshaverne i henhold til Drikkevannsforskriften. Foretaket er et samvirkeforetak regulert under Samvirkeloven.
API og MCPGET /company/981201051
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/981201051" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "981201051",
"name": "DRANGSHOLT VANNVERK SA",
"org_form": "SA",
"nace_code": "36.000",
"nace_desc": "Uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann",
"employees": null,
"address": { "municipality": "KRISTIANSAND", "county": "AGDER", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "981201051" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Drangsholt Vannverk SA: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Drangsholt Vannverk SA registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Drangsholt Vannverk SA stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2024–2025 · −18,3 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 544 883 kr | −98 650 kr | −109 850 kr | 831 258 kr | 735 828 kr | 95 430 kr |
| 2024 | 667 000 kr | −66 140 kr | −62 814 kr | 875 579 kr | 355 178 kr | 520 401 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 77 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 19 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 26 prosent av eiendelene.
API og MCPGET /company/981201051/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/981201051/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "981201051",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 544883,
"operating_profit": -98650,
"net_profit": -109850,
"equity": 735828,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 667000, "operating_profit": -66140, "net_profit": -62814, "equity": 355178, … }
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "981201051" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Drangsholt Vannverk SA de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Drangsholt Vannverk SA per år.
Hvordan har omsetningen til Drangsholt Vannverk SA utviklet seg fra 2024 til 2025?
Roller og styre6
Styre
5Sist endret 08.12.2025Regnskapsfører
1Sist endret 18.12.2025API og MCPGET /company/981201051/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/981201051/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "981201051",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "981201051" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Drangsholt Vannverk SA?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Drangsholt Vannverk SA?
List alle roller i Drangsholt Vannverk SA: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Drangsholt Vannverk SA | BEDR | Uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann | Kristiansand | − |
Kunngjøringer14
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 20.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.12.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 8.12.2025 | Styre ↗ |
| 5.9.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 10.10.2023 | Styre ↗ |
| 3.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 19.6.2018 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 19.6.2018 | Vedtektsdato ↗ |
| 17.4.2018 | Manglende roller ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/981201051/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/981201051/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "981201051",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-12-08", "type": "Forretningsadresse", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "981201051" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Drangsholt Vannverk SA i Brønnøysundregistrene?
Når ble Drangsholt Vannverk SA sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Drangsholt Vannverk SA sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 88,5 % | 71,7 % |
| Likviditetsgrad | 5,83 | 3,91 |
| Gjeldsgrad | 0,13 | 0,24 |
| Egenkapitalrentabilitet | -14,9 % | 0,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/981201051/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/981201051/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "981201051",
"nace_code": "36.000",
"industry_count": 357,
"revenue": { "value": 544883, "percentile": 0.6873 },
"operating_margin": { "value": -0.181, "percentile": 0.2321 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "981201051" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Drangsholt Vannverk SA sammenlignet med andre i bransjen?
Er Drangsholt Vannverk SA blant de største selskapene innen uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann?
Hvor solid er Drangsholt Vannverk SA sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså i Kristiansand
1 000+ til i Kristiansand →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Drangsholt Vannverk SA
Hvor stor er bransjen Drangsholt Vannverk SA tilhører?
Drangsholt Vannverk SA er ett av 21 selskaper innen uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann i Kristiansand, og ett av 1 890 på landsbasis.
Hvor lenge har Drangsholt Vannverk SA eksistert sammenlignet med bransjen?
Drangsholt Vannverk SA ble etablert i 1956 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 93 % av selskapene.
Hvilken status har Drangsholt Vannverk SA i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Samvirkeforetak og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Drangsholt Vannverk SA i Brønnøysundregistrene.
Går Drangsholt Vannverk SA med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 544 883 kr, ned 18 % fra 2024. Egenkapitalen var 735 828 kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Drangsholt Vannverk SA?
Driftsresultatet for 2025 var −98 650 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Drangsholt Vannverk SA?
Ved utgangen av 2025 hadde Drangsholt Vannverk SA en egenkapital på 735 828 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 88,5 %.
Hvor holder Drangsholt Vannverk SA til?
Drangsholt Vannverk SA holder til i v/Thomas Gabrielsen Drangsholtveien 31, 4658, TVEIT, i Kristiansand kommune i Agder.
Hvilket org.nr har Drangsholt Vannverk SA?
Organisasjonsnummeret til Drangsholt Vannverk SA er 981 201 051. Selskapet er registrert som Samvirkeforetak, med registreringsdato 14.12.1999.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Agder
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.