Stiftelsen Mølla-Ny Bruk
- Omsetning
- 32 500
- +44,4 %
- Resultat
- 595
- 7 års regnskap
Om Stiftelsen Mølla-Ny Bruk
Stiftelsen Mølla-Ny Bruk er registrert som stiftelse med forretningsadresse i Hjartdal, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Drift av historiske steder og monumenter. Virksomheten ble stiftet i 1999 og har vært i drift i 27 år. Frøydis Hagene Skoje er styrets leder. I 2025 hadde Stiftelsen Mølla-Ny Bruk en omsetning på 32 500 kr, en økning på 44 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 595 kr. Egenkapitalen var 127 926 kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 3 innen drift av historiske steder og monumenter i Hjartdal, og ett av 405 i Norge. Det er eldre enn 61 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Eie/bevare/utvikle bygningsmessig 2 eldre bygninger etter tidligere mølledrift.
API og MCPGET /company/981170385
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/981170385" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "981170385",
"name": "STIFTELSEN MØLLA-NY BRUK",
"org_form": "STI",
"nace_code": "91.220",
"nace_desc": "Drift av historiske steder og monumenter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "HJARTDAL", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "981170385" })Spør AI-assistenten
Hva driver Stiftelsen Mølla-Ny Bruk med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Stiftelsen Mølla-Ny Bruk: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Stiftelsen Mølla-Ny Bruk registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +44,4 % fra 2024 · −7,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 32 500 kr | −1 664 kr | 595 kr | 134 301 kr | 127 926 kr | 6 375 kr |
| 2024 | 22 500 kr | −8 053 kr | −5 408 kr | 133 707 kr | 127 332 kr | 6 375 kr |
| 2023 | 30 000 kr | 757 kr | 3 246 kr | 139 115 kr | 132 740 kr | 6 375 kr |
| 2022 | 15 000 kr | −16 458 kr | −14 383 kr | 135 869 kr | 129 494 kr | 6 375 kr |
| 2021 | 35 000 kr | −10 224 kr | −8 094 kr | 148 627 kr | 143 877 kr | 4 750 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIBankinnskudd og kontanter utgjorde om lag 26 prosent av eiendelene ved utgangen av 2025. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/981170385/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/981170385/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "981170385",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 32500, "operating_profit": -1664, "net_profit": 595, "equity": 127926, … },
{ "year": 2024, "revenue": 22500, "operating_profit": -8053, "net_profit": -5408, "equity": 127332, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "981170385" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Stiftelsen Mølla-Ny Bruk utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Stiftelsen Mølla-Ny Bruk i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Stiftelsen Mølla-Ny Bruk fra 2024 til 2025?
Roller og styre6
Styre
4Sist endret 06.02.2023Regnskapsfører
1Sist endret 17.08.2005Revisor
1Sist endret 06.09.2000API og MCPGET /company/981170385/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/981170385/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "981170385",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "981170385" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Stiftelsen Mølla-Ny Bruk?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Stiftelsen Mølla-Ny Bruk?
Hvem er regnskapsfører for Stiftelsen Mølla-Ny Bruk?
Kunngjøringer26
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 21.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.8.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.6.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.6.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.6.2017 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/981170385/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/981170385/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "981170385",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-21", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "981170385" })Spør AI-assistenten
Når ble Stiftelsen Mølla-Ny Bruk sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Stiftelsen Mølla-Ny Bruk sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Stiftelsen Mølla-Ny Bruk i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 95,3 % | 88,4 % |
| Likviditetsgrad | 5,38 | 3,84 |
| Gjeldsgrad | 0,05 | 0,07 |
| Egenkapitalrentabilitet | 0,5 % | 0,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/981170385/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/981170385/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "981170385",
"nace_code": "91.220",
"industry_count": 195,
"revenue": { "value": 32500, "percentile": 0.2031 },
"operating_margin": { "value": -0.0512, "percentile": 0.3963 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "981170385" })Spør AI-assistenten
Er Stiftelsen Mølla-Ny Bruk blant de største selskapene innen drift av historiske steder og monumenter?
Hvor solid er Stiftelsen Mølla-Ny Bruk sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Stiftelsen Mølla-Ny Bruk på i bransjen?
Lignende selskaper
AIVis 5 tilVis færre
Også i Hjartdal
+547 til i Hjartdal →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Stiftelsen Mølla-Ny Bruk
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Stiftelsen Mølla-Ny Bruk?
Det er registrert 405 selskaper i Norge innen drift av historiske steder og monumenter, hvorav 3 i Hjartdal.
Er Stiftelsen Mølla-Ny Bruk et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1999, som er lenger enn 61 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 4 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Stiftelsen Mølla-Ny Bruk i Enhetsregisteret?
Stiftelsen Mølla-Ny Bruk er et aktivt selskap registrert som Stiftelse i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva betyr organisasjonsformen STI?
Stiftelsen Mølla-Ny Bruk er registrert som Stiftelse (STI). En stiftelse er en selveiende formuesmasse uten eiere, styrt av et styre etter formålet i vedtektene.
Hvordan går det økonomisk med Stiftelsen Mølla-Ny Bruk?
Stiftelsen Mølla-Ny Bruk hadde i 2025 en omsetning på 32 500 kr og et overskudd på 595 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Stiftelsen Mølla-Ny Bruk?
I 2025 hadde Stiftelsen Mølla-Ny Bruk et driftsresultat på −1 664 kr.
Hvor ligger Stiftelsen Mølla-Ny Bruk?
Forretningsadressen til Stiftelsen Mølla-Ny Bruk er v/ Frøydis H. Skoje Skojevegen 260, 3692, SAULAND i Hjartdal kommune.
Hvem er revisor for Stiftelsen Mølla-Ny Bruk?
Stiftelsen Mølla-Ny Bruk bruker Hjartdal Og Gransherad Rekneskapskontor AS som regnskapsfører og Statsaut. Revisor Bjørn Enggrav AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.