- Omsetning
- 2,3 mill
- +6,5 %
- Resultat
- 41 247
- +411,2 %
Om Boligsameiet Sagmestervegen 2a
Boligsameiet Sagmestervegen 2a er registrert som eierseksjonssameie med forretningsadresse i Steinkjer, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 1998 og har vært i drift i 28 år. Bjørn Roar Nilssen er styrets leder. I 2025 hadde Boligsameiet Sagmestervegen 2a en omsetning på 2,32 mill kr, en økning på 7 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 41 247 kr. Egenkapitalen var 727 311 kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 93 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Steinkjer, og ett av 47 198 i Norge. Det er eldre enn 68 % av selskapene i bransjen. Eierseksjonssameie er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet
Sameie.
Formål
Ivaretakelse og koordinering av medlemmenes felles interesser som sameiere i Boligsameiet Sagmestervegen 2 A, gnr. 197 bnr. 1388, seksjon nr. 1-34 i Steinkjer.
API og MCPGET /company/980863212
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980863212" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980863212",
"name": "BOLIGSAMEIET SAGMESTERVEGEN 2A",
"org_form": "ESEK",
"nace_code": "97.001",
"nace_desc": "Aktiviteter i borettslag og boligsameier",
"employees": null,
"address": { "municipality": "STEINKJER", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "980863212" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Boligsameiet Sagmestervegen 2a: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Boligsameiet Sagmestervegen 2a registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Boligsameiet Sagmestervegen 2a stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +6,5 % fra 2024 · +35,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,32 mill kr | 37 684 kr | 41 247 kr | 973 968 kr | 727 311 kr | 246 657 kr |
| 2024 | 2,18 mill kr | 5 605 kr | 8 068 kr | 879 830 kr | 686 064 kr | 193 767 kr |
| 2023 | 1,92 mill kr | 206 931 kr | 207 284 kr | 925 642 kr | 677 996 kr | 247 646 kr |
| 2022 | 1,87 mill kr | −6 298 kr | −6 260 kr | 740 399 kr | 470 712 kr | 269 687 kr |
| 2021 | 1,71 mill kr | 150 782 kr | 151 393 kr | 741 128 kr | 476 972 kr | 264 156 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 91 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 75 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.
API og MCPGET /company/980863212/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980863212/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980863212",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 2322210, "operating_profit": 37684, "net_profit": 41247, "equity": 727311, … },
{ "year": 2024, "revenue": 2180180, "operating_profit": 5605, "net_profit": 8068, "equity": 686064, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "980863212" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Boligsameiet Sagmestervegen 2a fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Boligsameiet Sagmestervegen 2a de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Boligsameiet Sagmestervegen 2a per år.
Roller og styre8
Styre
5Sist endret 01.10.2025Regnskapsfører
1Sist endret 11.05.2017Revisor
1Sist endret 26.10.2016Forretningsfører
1Sist endret 25.08.2016API og MCPGET /company/980863212/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980863212/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980863212",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "980863212" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Boligsameiet Sagmestervegen 2a?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Boligsameiet Sagmestervegen 2a?
List alle roller i Boligsameiet Sagmestervegen 2a: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Boligsameiet Sagmestervegen 2a | AAFY | Aktiviteter i borettslag og boligsameier | Steinkjer | − |
Kunngjøringer53
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.10.2025 | Styre ↗ |
| 12.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.5.2023 | Styre ↗ |
| 10.6.2022 | Vedtektsdato ↗ |
| 10.6.2022 | Styre ↗ |
| 23.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.7.2021 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/980863212/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980863212/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980863212",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-06", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-10-01", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "980863212" })Spør AI-assistenten
Når leverte Boligsameiet Sagmestervegen 2a sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Boligsameiet Sagmestervegen 2a sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Boligsameiet Sagmestervegen 2a i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 91,1 % av driftsinntektene — 22,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,6 % | 18,4 % |
| Resultatmargin | 1,8 % | 10,1 % |
| Egenkapitalandel | 74,7 % | 33,1 % |
| Likviditetsgrad | 3,53 | 6,07 |
| Gjeldsgrad | 0,34 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 5,7 % | 8,9 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +6,5 % | +3,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 6,4 % | 3,7 % |
| Annen driftskostnad | 91,1 % | 68,2 % |
| Avskrivninger | 0,8 % | 0,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/980863212/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980863212/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980863212",
"nace_code": "97.001",
"industry_count": 21422,
"revenue": { "value": 2322210, "percentile": 0.7026 },
"operating_margin": { "value": 0.0162, "percentile": 0.2543 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "980863212" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Boligsameiet Sagmestervegen 2a blant de 21422 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Boligsameiet Sagmestervegen 2a sammenlignet med andre i bransjen?
Er Boligsameiet Sagmestervegen 2a blant de største selskapene innen aktiviteter i borettslag og boligsameier?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+5 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Boligsameiet Sagmestervegen 2a
Hvor stor er bransjen Boligsameiet Sagmestervegen 2a tilhører?
Boligsameiet Sagmestervegen 2a er ett av 93 selskaper innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Steinkjer, og ett av 47 198 på landsbasis.
Hvor lenge har Boligsameiet Sagmestervegen 2a eksistert sammenlignet med bransjen?
Boligsameiet Sagmestervegen 2a ble etablert i 1998 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 68 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Boligsameiet Sagmestervegen 2a sammenlignet med bransjen?
Medianen for aktiviteter i borettslag og boligsameier er en driftsmargin på 18,4 %. Boligsameiet Sagmestervegen 2a lå på 1,6 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvilken status har Boligsameiet Sagmestervegen 2a i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Eierseksjonssameie. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Boligsameiet Sagmestervegen 2a i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Boligsameiet Sagmestervegen 2a med?
Boligsameiet Sagmestervegen 2a er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier (næringskode 97.001). Registrert aktivitet: Sameie.
Hvilken selskapsform har Boligsameiet Sagmestervegen 2a?
Organisasjonsformen til Boligsameiet Sagmestervegen 2a er Eierseksjonssameie, forkortet ESEK.
Hva omsatte Boligsameiet Sagmestervegen 2a for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 2,32 mill kr, opp 7 % fra 2024. Egenkapitalen var 727 311 kr ved årsslutt.
Hvor mye egenkapital har Boligsameiet Sagmestervegen 2a?
Ved utgangen av 2025 hadde Boligsameiet Sagmestervegen 2a en egenkapital på 727 311 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 74,7 %.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.