Fana Rør Og Vedlikehold AS
- Omsetning
- 3,5 mill
- −14,5 %
- Resultat
- −120 647
- −168,7 %
Om Fana Rør Og Vedlikehold AS
Fana Rør Og Vedlikehold AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Rørleggerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 1998 og har vært i drift i 28 år. Karsten Nilsen er daglig leder, og Karsten Nilsen er styreleder. I 2025 hadde Fana Rør Og Vedlikehold AS en omsetning på 3,53 mill kr, en nedgang på 15 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 120 647 kr. Egenkapitalen var 5,96 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Karsten Nilsen med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 180 innen rørleggerarbeid i Bergen, og ett av 4 977 i Norge. Det er eldre enn 87 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet
Rørleggervirksomhet.
Formål
Rørleggervirksomhet og hva hermed er forbundet. Selskapet skal også kunne drive annen handel og eie eller på annen måte delta i andre forretningstiltak.
API og MCPGET /company/980438546
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980438546" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980438546",
"name": "FANA RØR OG VEDLIKEHOLD AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.221",
"nace_desc": "Rørleggerarbeid",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BERGEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "980438546" })Spør AI-assistenten
Er Fana Rør Og Vedlikehold AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Fana Rør Og Vedlikehold AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Fana Rør Og Vedlikehold AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −14,5 % fra 2024 · −7,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,53 mill kr | 292 681 kr | −120 647 kr | 12,90 mill kr | 5,96 mill kr | 6,94 mill kr |
| 2024 | 4,13 mill kr | 700 951 kr | 175 736 kr | 13,57 mill kr | 6,08 mill kr | 7,49 mill kr |
| 2023 | 3,76 mill kr | 957 623 kr | 397 661 kr | 13,65 mill kr | 5,90 mill kr | 7,75 mill kr |
| 2022 | 4,02 mill kr | 983 496 kr | 523 545 kr | 14,53 mill kr | 5,51 mill kr | 9,02 mill kr |
| 2021 | 3,81 mill kr | 1,04 mill kr | 623 693 kr | 13,47 mill kr | 4,98 mill kr | 8,49 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 33 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 25 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/980438546/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980438546/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980438546",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3531659,
"operating_profit": 292681,
"net_profit": -120647,
"equity": 5959512,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 4131714,
"operating_profit": 700951,
"net_profit": 175736,
"equity": 6080159,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "980438546" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Fana Rør Og Vedlikehold AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Hvor stort underskudd hadde Fana Rør Og Vedlikehold AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Fana Rør Og Vedlikehold AS de siste årene.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 04.02.1999Styre
1Sist endret 19.05.2026Regnskapsfører
1Sist endret 06.07.2020Revisor
1Sist endret 22.04.2008API og MCPGET /company/980438546/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980438546/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980438546",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "980438546" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Fana Rør Og Vedlikehold AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Fana Rør Og Vedlikehold AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Fana Rør Og Vedlikehold AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Karsten Nilsen | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/980438546/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980438546/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980438546",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "980438546" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Fana Rør Og Vedlikehold AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Fana Rør Og Vedlikehold AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Fana Rør Og Vedlikehold AS | BEDR | Rørleggerarbeid | Bergen | − |
Kunngjøringer37
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 2.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.5.2026 | Styre ↗ |
| 24.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 26.3.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/980438546/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980438546/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980438546",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-05-19", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "980438546" })Spør AI-assistenten
Når leverte Fana Rør Og Vedlikehold AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Fana Rør Og Vedlikehold AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Fana Rør Og Vedlikehold AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre−Bernt Adler Selvik Nilsen(Varamedlem)
- Selskapsopplysninger oppdatertBransje:43.220 VVS-arbeid→43.221 Rørleggerarbeid
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 25,0 % av driftsinntektene — 9,9 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 8,3 % | 4,4 % |
| Resultatmargin | -3,4 % | 3,6 % |
| Egenkapitalandel | 46,2 % | 40,9 % |
| Likviditetsgrad | 3,02 | 1,63 |
| Gjeldsgrad | 1,16 | 1,09 |
| Egenkapitalrentabilitet | -2,0 % | 15,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -14,5 % | +1,3 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 32,9 % | 42,2 % |
| Lønnskostnad | 25,0 % | 34,9 % |
| Annen driftskostnad | 23,3 % | 14,8 % |
| Avskrivninger | 10,6 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/980438546/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980438546/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980438546",
"nace_code": "43.221",
"industry_count": 3306,
"revenue": { "value": 3531659, "percentile": 0.5507 },
"operating_margin": { "value": 0.0829, "percentile": 0.6365 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "980438546" })Spør AI-assistenten
Er Fana Rør Og Vedlikehold AS blant de største selskapene innen rørleggerarbeid?
Hvor solid er Fana Rør Og Vedlikehold AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Fana Rør Og Vedlikehold AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Fana Rør Og Vedlikehold AS
Hvor stor er bransjen Fana Rør Og Vedlikehold AS tilhører?
Fana Rør Og Vedlikehold AS er ett av 180 selskaper innen rørleggerarbeid i Bergen, og ett av 4 977 på landsbasis.
Hvor lenge har Fana Rør Og Vedlikehold AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Fana Rør Og Vedlikehold AS ble etablert i 1998 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 87 % av selskapene.
Hvordan er lønnsomheten til Fana Rør Og Vedlikehold AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for rørleggerarbeid er en driftsmargin på 4,4 %. Fana Rør Og Vedlikehold AS lå på 8,3 % i siste tilgjengelige regnskap.
Er Fana Rør Og Vedlikehold AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Fana Rør Og Vedlikehold AS i Brønnøysundregistrene.
Hva slags selskap er Fana Rør Og Vedlikehold AS?
Organisasjonsformen til Fana Rør Og Vedlikehold AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Fana Rør Og Vedlikehold AS?
Karsten Nilsen er registrert som daglig leder i Fana Rør Og Vedlikehold AS.
Hvilke eiere står bak Fana Rør Og Vedlikehold AS?
Fana Rør Og Vedlikehold AS eies i hovedsak av Karsten Nilsen (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Fana Rør Og Vedlikehold AS for i 2025?
Fana Rør Og Vedlikehold AS hadde i 2025 en omsetning på 3,53 mill kr og et underskudd på 120 647 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har Fana Rør Og Vedlikehold AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Fana Rør Og Vedlikehold AS en egenkapital på 5,96 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 46,2 %.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.