Revolver Music AS
Org.nr 980410226
Om Revolver Music AS
Revolver Music AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Andre tjenester tilknyttet kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 1998 og har vært i drift i 28 år. Anders Elverhøy er daglig leder, og Espen Solli er styreleder. I 2025 hadde Revolver Music AS en omsetning på 693 kr, en økning på 45 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 10 393 kr. Egenkapitalen var 46 522 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Revolver Media AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 201 innen andre tjenester tilknyttet kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet i Oslo, og ett av 8 036 i Norge. Det er eldre enn 95 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Plateselskap.
Formål
Forestå innspilling av kunstneriske prestasjoner på alle former for lyd- og billedgjengivende media samt handelsvirksomhet med samme samt markedsføring av produkter og tjenester i tilknytning til dette.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 693 kr | −14 893 kr | −10 393 kr | 144 797 kr | 46 522 kr | 98 275 kr |
| 2024 | 479 kr | −14 245 kr | −14 245 kr | 147 690 kr | 56 915 kr | 90 775 kr |
| 2023 | 762 kr | −16 299 kr | −16 299 kr | 153 435 kr | 71 160 kr | 82 275 kr |
| 2022 | 51 211 kr | 34 688 kr | 27 057 kr | 179 616 kr | 87 459 kr | 92 157 kr |
| 2021 | 55 681 kr | 39 603 kr | 30 891 kr | 177 341 kr | 87 459 kr | 89 882 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIEgenkapitalen besto i hovedsak av innskutt kapital i 2025. Balansen viser et udekket tap.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 28.01.1999Styre
2Sist endret 28.01.2016Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Revolver Media AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 100 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Revolver Media AS
1 selskaperUnderenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Revolver Music AS | BEDR | Andre tjenester tilknyttet kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet | Oslo | − |
Kunngjøringer47
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 29.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.11.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 1.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.8.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 1.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.12.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 11.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 32,1 % | 43,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,47 | 1,45 |
| Gjeldsgrad | 2,11 | 0,67 |
| Egenkapitalrentabilitet | -22,3 % | 9,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Revolver Music AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Revolver Music AS?
Det er registrert 8 036 selskaper i Norge innen andre tjenester tilknyttet kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet, hvorav 2 201 i Oslo.
Er Revolver Music AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1998, som er lenger enn 95 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 82 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Revolver Music AS?
Revolver Music AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva gjør Revolver Music AS?
Revolver Music AS driver innen andre tjenester tilknyttet kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet, med NACE-kode 90.390 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Plateselskap.
Hvilken selskapsform har Revolver Music AS?
Revolver Music AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Revolver Music AS?
Daglig leder i Revolver Music AS er Anders Elverhøy, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Revolver Music AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Revolver Media AS største eier i Revolver Music AS med 100 % av aksjene.
Hvordan går det økonomisk med Revolver Music AS?
I 2025 omsatte Revolver Music AS for 693 kr, opp 45 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 10 393 kr.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.