Lurøy Rorbuer AS
Org.nr 980403831
Om Lurøy Rorbuer AS
Lurøy Rorbuer AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lurøy, Nordland. Selskapet er registrert i bransjen Drift av vandrerhjem og ferieleiligheter. Virksomheten ble stiftet i 1998 og har vært i drift i 28 år. Håkon Lund er styrets leder. I 2025 hadde Lurøy Rorbuer AS en omsetning på 304 364 kr, en økning på 32 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 93 161 kr. Egenkapitalen var 777 475 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Lurøy Holding AS med 47,9 % av aksjene. Selskapet er ett av 8 innen drift av vandrerhjem og ferieleiligheter i Lurøy, og ett av 2 043 i Norge. Det er eldre enn 88 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Oppføre, kjøpe, eie, selge og utleie av rorbuer, herunder å delta i virksomheter av samme art.
Formål
Oppføre, kjøpe, eie selge og utleie av rorbuer, herunder å delta i virksomhet av samme art.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 304 364 kr | 121 936 kr | 93 161 kr | 865 756 kr | 777 475 kr | 88 282 kr |
| 2024 | 230 326 kr | 98 883 kr | 87 083 kr | 684 387 kr | 660 313 kr | 24 074 kr |
| 2023 | 212 904 kr | 26 600 kr | 31 436 kr | 565 889 kr | 0 kr | −7 341 kr |
| 2022 | 239 544 kr | 26 691 kr | 23 664 kr | 602 219 kr | 541 794 kr | 60 425 kr |
| 2021 | 273 392 kr | 53 606 kr | 48 350 kr | 671 547 kr | 518 130 kr | 153 418 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIBankinnskudd og kontanter utgjorde om lag 71 prosent av eiendelene ved utgangen av 2025, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Roller og styre4
Styre
3Sist endret 14.05.2008Regnskapsfører
1Sist endret 08.03.1999Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 3 ute
- Lurøy Holding AS47,9 %
- Leif Arne Jakobsenhadde 27,1 %
- Randi Almåshadde 14,6 %
- Espen Nordgård Jakobsenhadde 6,2 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Lurøy Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 47.9 % | 384 000 |
| Jan Harald Jakobsen | Person | Ordinære aksjer | 27.1 % | 217 000 |
| Håkon Lund | Person | Ordinære aksjer | 25.0 % | 200 000 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Lurøy Rorbuer AS | BEDR | Drift av vandrerhjem og ferieleiligheter | Lurøy | − |
Kunngjøringer48
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 30.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.5.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.6.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.7.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2017 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 89,8 % | 31,4 % |
| Likviditetsgrad | 7,51 | 1,53 |
| Gjeldsgrad | 0,11 | 1,05 |
| Egenkapitalrentabilitet | 12,0 % | 2,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Lurøy Rorbuer AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Lurøy Rorbuer AS?
Det er registrert 2 043 selskaper i Norge innen drift av vandrerhjem og ferieleiligheter, hvorav 8 i Lurøy.
Er Lurøy Rorbuer AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1998, som er lenger enn 88 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 14 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Lurøy Rorbuer AS et aktivt selskap?
Lurøy Rorbuer AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver Lurøy Rorbuer AS med?
Lurøy Rorbuer AS driver innen drift av vandrerhjem og ferieleiligheter, med NACE-kode 55.200 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Oppføre, kjøpe, eie, selge og utleie av rorbuer, herunder å delta i virksomheter av samme art.
Hva slags selskap er Lurøy Rorbuer AS?
Lurøy Rorbuer AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem eier Lurøy Rorbuer AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Lurøy Holding AS største eier i Lurøy Rorbuer AS med 47,9 % av aksjene. Nest størst er Jan Harald Jakobsen med 27,1 %.
Hva er omsetningen til Lurøy Rorbuer AS?
I 2025 omsatte Lurøy Rorbuer AS for 304 364 kr, opp 32 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 93 161 kr.
Hvor solid er balansen til Lurøy Rorbuer AS?
Egenkapitalen i Lurøy Rorbuer AS var 777 475 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 89,8 % av totalkapitalen.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Nordland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.