Jaren Snekkerverksted AS
- Omsetning
- 3,8 mill
- +12 %
- Resultat
- 64 317
- 7 års regnskap
Om Jaren Snekkerverksted AS
Jaren Snekkerverksted AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Gran, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av møbler. Virksomheten ble stiftet i 1998 og har vært i drift i 28 år. Olav Myrdahl er daglig leder, og Olav Myrdahl er styreleder. I 2025 hadde Jaren Snekkerverksted AS en omsetning på 3,84 mill kr, en økning på 12 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 64 317 kr. Egenkapitalen var 332 669 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Olav Myrdahl med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 6 innen produksjon av møbler i Gran, og ett av 1 484 i Norge. Det er eldre enn 80 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Produksjon og montering av innredninger samt annen virksomhet som naturlig faller inn under dette.
API og MCPGET /company/980398471
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980398471" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980398471",
"name": "JAREN SNEKKERVERKSTED AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "31.000",
"nace_desc": "Produksjon av møbler",
"employees": null,
"address": { "municipality": "GRAN", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "980398471" })Spør AI-assistenten
Når ble Jaren Snekkerverksted AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Gran holder Jaren Snekkerverksted AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Jaren Snekkerverksted AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +12 % fra 2024 · +20,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,84 mill kr | 136 038 kr | 64 317 kr | 1,11 mill kr | 332 669 kr | 773 898 kr |
| 2024 | 3,43 mill kr | −3 239 kr | −42 935 kr | 1,18 mill kr | 268 352 kr | 912 843 kr |
| 2023 | 3,86 mill kr | −60 500 kr | −78 099 kr | 1,14 mill kr | 311 287 kr | 828 079 kr |
| 2022 | 4,00 mill kr | 322 816 kr | 262 824 kr | 1,36 mill kr | 389 385 kr | 972 667 kr |
| 2021 | 3,18 mill kr | −62 216 kr | −68 445 kr | 650 834 kr | 126 561 kr | 524 273 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 45 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 28 prosent av driftsinntektene.
Kundefordringer står for om lag 50 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/980398471/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980398471/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980398471",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 3842416, "operating_profit": 136038, "net_profit": 64317, "equity": 332669, … },
{ "year": 2024, "revenue": 3429363, "operating_profit": -3239, "net_profit": -42935, "equity": 268352, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "980398471" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Jaren Snekkerverksted AS per år.
Hvordan har omsetningen til Jaren Snekkerverksted AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Jaren Snekkerverksted AS i 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 30.12.1998Styre
2Sist endret 30.12.1998Regnskapsfører
1Sist endret 17.12.2016API og MCPGET /company/980398471/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980398471/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980398471",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "980398471" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Jaren Snekkerverksted AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Jaren Snekkerverksted AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Jaren Snekkerverksted AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Olav Myrdahl100 %
- Myrdahl Olavhadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Olav Myrdahl | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/980398471/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980398471/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980398471",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "980398471" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Jaren Snekkerverksted AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Jaren Snekkerverksted AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Jaren Snekkerverksted AS | BEDR | Produksjon av møbler | Gran | − |
Kunngjøringer34
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 26.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.5.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 18.6.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/980398471/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980398471/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980398471",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "980398471" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Jaren Snekkerverksted AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Jaren Snekkerverksted AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Jaren Snekkerverksted AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+FRISIKT VEST AS(Regnskapsfører)−FRISIKT ØKONOMI VEST AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 28,0 % av driftsinntektene — 8,8 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,5 % | 2,8 % |
| Resultatmargin | 1,7 % | 1,8 % |
| Egenkapitalandel | 30,1 % | 38,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,18 | 1,52 |
| Gjeldsgrad | 2,33 | 0,86 |
| Egenkapitalrentabilitet | 19,3 % | 7,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +12,0 % | +1,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 45,1 % | 38,5 % |
| Lønnskostnad | 28,0 % | 36,8 % |
| Annen driftskostnad | 19,7 % | 18,7 % |
| Avskrivninger | 3,7 % | 1,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/980398471/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980398471/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980398471",
"nace_code": "31.000",
"industry_count": 540,
"revenue": { "value": 3842416, "percentile": 0.6456 },
"operating_margin": { "value": 0.0354, "percentile": 0.5366 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "980398471" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Jaren Snekkerverksted AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Jaren Snekkerverksted AS blant de største selskapene innen produksjon av møbler?
Hvor solid er Jaren Snekkerverksted AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså i Gran
1 000+ til i Gran →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Jaren Snekkerverksted AS
Hvor stor er bransjen Jaren Snekkerverksted AS tilhører?
Jaren Snekkerverksted AS er ett av 6 selskaper innen produksjon av møbler i Gran, og ett av 1 484 på landsbasis.
Hvor lenge har Jaren Snekkerverksted AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Jaren Snekkerverksted AS ble etablert i 1998 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 80 % av selskapene.
Hvilken status har Jaren Snekkerverksted AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Jaren Snekkerverksted AS i Brønnøysundregistrene.
Hva slags selskap er Jaren Snekkerverksted AS?
Organisasjonsformen til Jaren Snekkerverksted AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Jaren Snekkerverksted AS?
Olav Myrdahl er registrert som daglig leder i Jaren Snekkerverksted AS.
Hvem er styreleder i Jaren Snekkerverksted AS?
Styrets leder i Jaren Snekkerverksted AS er Olav Myrdahl.
Hvem er største aksjonær i Jaren Snekkerverksted AS?
Største aksjonær i Jaren Snekkerverksted AS er Olav Myrdahl med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Jaren Snekkerverksted AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 3,84 mill kr, opp 12 % fra 2024. Egenkapitalen var 332 669 kr ved årsslutt.
Er Jaren Snekkerverksted AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 1999. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Hvilken regnskapsfører bruker Jaren Snekkerverksted AS?
I Enhetsregisteret er Jaren Snekkerverksted AS registrert med regnskapsfører Frisikt Vest AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.