Henningsvær Rorbuer AS
- Omsetning
- 2,9 mill
- +76,9 %
- Resultat
- 1,4 mill
- +148,1 %
Om Henningsvær Rorbuer AS
Henningsvær Rorbuer AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Vågan, Nordland. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 1998 og har vært i drift i 28 år. Mariann Juvik Eilertsen er daglig leder, og Mariann Juvik Eilertsen er styreleder. I 2025 hadde Henningsvær Rorbuer AS en omsetning på 2,88 mill kr, en økning på 77 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,38 mill kr. Egenkapitalen var 12,65 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er André Juvik Eilertsen med 33 % av aksjene. Selskapet er ett av 253 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Vågan, og ett av 76 540 i Norge. Det er eldre enn 83 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Utleie av rorbuer, kafevirksomhet, aktiviteter og annet som hører inn under virksomheten.
Formål
Utleie og vedlikehold av rorbuanlegg og annen fast eiendom.
API og MCPGET /company/980395510
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980395510" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980395510",
"name": "HENNINGSVÆR RORBUER AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "VÅGAN", "county": "NORDLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "980395510" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Henningsvær Rorbuer AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Henningsvær Rorbuer AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Vågan holder Henningsvær Rorbuer AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +76,9 % fra 2024 · +54,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,88 mill kr | 1,80 mill kr | 1,38 mill kr | 16,31 mill kr | 12,65 mill kr | 3,65 mill kr |
| 2024 | 1,63 mill kr | 643 977 kr | 554 875 kr | 11,88 mill kr | 11,50 mill kr | 378 715 kr |
| 2023 | 2,16 mill kr | 411 460 kr | 345 279 kr | 10,89 mill kr | 9,99 mill kr | 903 855 kr |
| 2022 | 1,97 mill kr | 490 224 kr | 386 251 kr | 10,51 mill kr | 9,64 mill kr | 868 981 kr |
| 2021 | 1,86 mill kr | 374 417 kr | 293 344 kr | 10,63 mill kr | 9,26 mill kr | 1,37 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 23 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 26 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 300 000 kr (2 % av balansen)
API og MCPGET /company/980395510/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980395510/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980395510",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2884902,
"operating_profit": 1795607,
"net_profit": 1376699,
"equity": 12654504,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 1630896,
"operating_profit": 643977,
"net_profit": 554875,
"equity": 11497805,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "980395510" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Henningsvær Rorbuer AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Henningsvær Rorbuer AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Henningsvær Rorbuer AS per år.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 20.01.1999Styre
2Sist endret 20.01.1999Regnskapsfører
1Sist endret 31.01.2024Revisor
1Sist endret 20.01.1999API og MCPGET /company/980395510/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980395510/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980395510",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "980395510" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Henningsvær Rorbuer AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Henningsvær Rorbuer AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Henningsvær Rorbuer AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
3 nye · 1 endret eierandel
- André Juvik Eilertsen33 %
- Remi Morgan Juvik Eilertsen33 %
- Stine Juvik33 %
- Mariann Juvik Eilertsen100 % → 1 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| André Juvik Eilertsen | Person | Ordinære aksjer | 33,0 % | 33 |
| Remi Morgan Juvik Eilertsen | Person | Ordinære aksjer | 33,0 % | 33 |
| Stine Juvik | Person | Ordinære aksjer | 33,0 % | 33 |
| Mariann Juvik Eilertsen | Person | Ordinære aksjer | 1,0 % | 1 |
4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/980395510/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980395510/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980395510",
"shareholders": [
…
],
"total": 4
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "980395510" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Henningsvær Rorbuer AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Henningsvær Rorbuer AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Henningsvær Rorbuer AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Datterselskaper av Henningsvær Rorbuer AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/980395510/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980395510/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980395510",
"chain": [
{ "org_no": "980395510", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "980395510" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Henningsvær Rorbuer AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Henningsvær Rorbuer AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Vågan | − |
Kunngjøringer34
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 11.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.3.2024 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 1.2.2024 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 29.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.1.2021 | Meldepliktig avtale ↗ |
| 6.1.2021 | Meldepliktig avtale ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/980395510/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980395510/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980395510",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-11", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "980395510" })Spør AI-assistenten
Hvilke fusjoner har Henningsvær Rorbuer AS vært involvert i?
Hva er de siste kunngjøringene for Henningsvær Rorbuer AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Henningsvær Rorbuer AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 22,7 % av driftsinntektene — 3,5 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 62,2 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 47,7 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 77,6 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 6,83 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,29 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 10,9 % | 5,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 22,7 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 15,1 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/980395510/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980395510/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980395510",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64549,
"revenue": { "value": 2884902, "percentile": 0.7964 },
"operating_margin": { "value": 0.6224, "percentile": 0.7297 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "980395510" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Henningsvær Rorbuer AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Henningsvær Rorbuer AS på i bransjen?
Hvor ligger Henningsvær Rorbuer AS blant de 64549 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
HENNINGSVÆR RORBUER AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Henningsvær Rorbuer Drift AS | Vågan | 100,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Destination Lofoten AS | Vågan | 0,2 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Henningsvær Rorbuer AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Henningsvær Rorbuer AS?
Det er registrert 76 540 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 253 i Vågan.
Er Henningsvær Rorbuer AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1998, som er lenger enn 83 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 978 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Henningsvær Rorbuer AS i Enhetsregisteret?
Henningsvær Rorbuer AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Henningsvær Rorbuer AS?
Daglig leder i Henningsvær Rorbuer AS er Mariann Juvik Eilertsen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Henningsvær Rorbuer AS?
Mariann Juvik Eilertsen er registrert som styreleder i Henningsvær Rorbuer AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i Henningsvær Rorbuer AS?
Største aksjonær i Henningsvær Rorbuer AS er André Juvik Eilertsen med 33 % av aksjene, fulgt av Remi Morgan Juvik Eilertsen (33 %) og Stine Juvik (33 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Henningsvær Rorbuer AS?
I 2025 omsatte Henningsvær Rorbuer AS for 2,88 mill kr, opp 77 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 1,38 mill kr.
Hvor solid er balansen til Henningsvær Rorbuer AS?
Egenkapitalen i Henningsvær Rorbuer AS var 12,65 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 77,6 % av totalkapitalen.
Hvor ligger Henningsvær Rorbuer AS?
Forretningsadressen til Henningsvær Rorbuer AS er Banhammaren 53, 8312, HENNINGSVÆR i Vågan kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Nordland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.