Hopp til innhold
Nytt: sokfirma i Claude og ChatGPT – salgslister, soliditet, konsern og mer.Les mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Stavanger Industri Service AS

Org.nr 980378489

Om Stavanger Industri Service AS

Stavanger Industri Service AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 1998 og har vært i drift i 28 år. Rune Gramstad er daglig leder, og Terje Gramstad er styreleder. I 2025 hadde Stavanger Industri Service AS en omsetning på 4,47 mill kr, en økning på 27 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 486 666 kr. Egenkapitalen var 1,35 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Terje Gramstad med 51,2 % av aksjene. Selskapet er ett av 25 innen engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet i Stavanger, og ett av 952 i Norge. Det er eldre enn 77 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (80 %).

Aktivitet og formål

Salg av engros- og detaljhandel av industri utstyr og diverse rekvisita samt servicearbeid, samt hva dermed står i forbindelse, herunder å kunne delta i selskaper med lignede virksomhet.

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler5,08 mill kr
Anleggsmidler10 %501 527 krOmløpsmidler90 %4,58 mill kr
Egenkapital og gjeld5,08 mill kr
Innskutt egenkapital18 %910 000 krOpptjent egenkapital9 %444 120 krKortsiktig gjeld73 %3,72 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader3,73 mill kr
Finansinntekter3 323 kr
Finanskostnader121 174 kr
Netto finans−117 850 kr
Ordinært resultat før skatt621 747 kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20254,47 mill kr739 597 kr486 666 kr5,08 mill kr1,35 mill kr3,72 mill kr
20243,51 mill kr256 291 kr180 270 kr4,18 mill kr867 454 kr3,32 mill kr
20233,51 mill kr−491 019 kr−545 404 kr4,13 mill kr687 184 kr3,45 mill kr
20224,26 mill kr187 653 kr112 527 kr4,48 mill kr732 588 kr3,75 mill kr
20213,65 mill kr−48 612 kr−98 086 kr4,60 mill kr620 061 kr3,98 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 43 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 23 prosent av driftsinntektene.

Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.

Roller og styre5

Daglig leder

1Sist endret 22.10.1999
Rune Gramstad(f. 1969)
Daglig lederSignaturProkura

Styre

3Sist endret 22.10.1999
Styrets lederSignaturProkura
Rune Gramstad(f. 1969)
StyremedlemSignaturProkura
Varamedlem

Regnskapsfører

1Sist endret 18.11.2021
Regnskapsfører
repr. FLYT REGNSKAP ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Aksjonærer og eierstruktur

År:
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Terje GramstadPersonOrdinære aksjer51.2 %21
Rune GramstadPersonOrdinære aksjer48.8 %20

2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Stavanger Industri Service ASBEDREngroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhetStavanger−

Kunngjøringer37

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Varekostnad utgjør 43,3 % av driftsinntektene — 21,5 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin16,6 %5,0 %
Resultatmargin10,9 %4,1 %
Egenkapitalandel26,7 %42,0 %
Likviditetsgrad1,231,79
Gjeldsgrad2,751,07
Egenkapitalrentabilitet35,9 %13,3 %
Omsetningsvekst (siste år)+27,2 %+1,6 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad43,3 %64,8 %
Lønnskostnad23,3 %15,9 %
Annen driftskostnad16,8 %10,6 %
Avskrivninger0,0 %0,6 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

Investeringer

STAVANGER INDUSTRI SERVICE AS eier aksjer i 1 selskap

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Stavanger Industri Service Utleie ASStavanger100.0 %20162025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Folk spør om Stavanger Industri Service AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Stavanger Industri Service AS?

Det er registrert 952 selskaper i Norge innen engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet, hvorav 25 i Stavanger.

Er Stavanger Industri Service AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 1998, som er lenger enn 77 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 13 andre selskaper i bransjen etablert.

Er Stavanger Industri Service AS et aktivt selskap?

Stavanger Industri Service AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hva betyr organisasjonsformen AS?

Stavanger Industri Service AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem er daglig leder i Stavanger Industri Service AS?

Daglig leder i Stavanger Industri Service AS er Rune Gramstad, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem er største aksjonær i Stavanger Industri Service AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Terje Gramstad største eier i Stavanger Industri Service AS med 51,2 % av aksjene. Nest størst er Rune Gramstad med 48,8 %.

Hvilke datterselskaper har Stavanger Industri Service AS?

Stavanger Industri Service AS har 1 registrert datterselskap: Stavanger Industri Service Utleie AS. Hele eierstrukturen vises i Eierstruktur-seksjonen på denne siden.

Hvordan går det økonomisk med Stavanger Industri Service AS?

I 2025 omsatte Stavanger Industri Service AS for 4,47 mill kr, opp 27 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 486 666 kr.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Rogaland