Tynset Invest AS
Org.nr 980325105
Om Tynset Invest AS
Tynset Invest AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Tynset, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 1998 og har vært i drift i 28 år. Ken Olav Phillips er daglig leder, og Ken Olav Phillips er styreleder. I 2025 hadde Tynset Invest AS en omsetning på 5,16 mill kr, en økning på 28 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,67 mill kr. Egenkapitalen var 4,28 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Ken Olav Phillips AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 103 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Tynset, og ett av 76 447 i Norge. Det er eldre enn 83 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Oppføre og erverve bygg, og på forretningsmessig grunnlag drive utleie og salg av fast eiendom, Videre å investere i eiendommer, aksjer og hva hermed står i naturlig forbindelse.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,16 mill kr | 3,70 mill kr | 1,67 mill kr | 39,60 mill kr | 4,28 mill kr | 35,32 mill kr |
| 2024 | 4,03 mill kr | 2,43 mill kr | 685 988 kr | 40,94 mill kr | 4,17 mill kr | 36,76 mill kr |
| 2023 | 3,83 mill kr | 1,71 mill kr | 666 122 kr | 31,21 mill kr | 4,55 mill kr | 26,65 mill kr |
| 2020 | 3,54 mill kr | 2,30 mill kr | 1,14 mill kr | 30,98 mill kr | 2,64 mill kr | 28,35 mill kr |
| 2019 | 3,30 mill kr | 1,54 mill kr | 550 911 kr | 29,68 mill kr | 1,50 mill kr | 28,18 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var avskrivninger den største kostnadsposten, med om lag 22 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 03.03.2020Styre
1Sist endret 03.03.2020Regnskapsfører
1Sist endret 12.04.2021Revisor
1Sist endret 29.06.2023Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Ken Olav Phillips AS100 %
- Olrudgruppen AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Ken Olav Phillips AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 1 500 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Ken Olav Phillips AS
8 selskaperUnderenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Tynset Invest AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Tynset | − |
Kunngjøringer46
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 13.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.10.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.6.2023 | Revisor ↗ |
| 1.6.2023 | Revisor ↗ |
| 7.9.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.3.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 3.3.2020 | Revisor ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 6,2 % av driftsinntektene — 13,0 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 71,7 % | 42,4 % |
| Resultatmargin | 32,4 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 10,8 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,39 | 1,77 |
| Gjeldsgrad | 8,26 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 39,1 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +27,9 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 0,2 % | 8,0 % |
| Lønnskostnad | 0,1 % | 5,9 % |
| Annen driftskostnad | 6,2 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 21,8 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+1 til på samme adresse →Godt å vite om Tynset Invest AS
Hvor stor er bransjen Tynset Invest AS tilhører?
Tynset Invest AS er ett av 103 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Tynset, og ett av 76 447 på landsbasis.
Hvor lenge har Tynset Invest AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Tynset Invest AS ble etablert i 1998 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 83 % av selskapene.
Hvordan er lønnsomheten til Tynset Invest AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for utleie av egen eller leid fast eiendom er en driftsmargin på 42,4 %. Tynset Invest AS lå på 71,7 % i siste tilgjengelige regnskap.
Er Tynset Invest AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Tynset Invest AS i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Tynset Invest AS med?
Tynset Invest AS er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom (næringskode 68.200). Registrert aktivitet: Oppføre og erverve bygg, og på forretningsmessig grunnlag drive utleie og salg av fast eiendom, Videre å investere i eiendommer, aksjer og hva hermed står i naturlig forbindelse.
Hvem leder Tynset Invest AS?
Ken Olav Phillips er registrert som daglig leder i Tynset Invest AS.
Hvem eier Tynset Invest AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Ken Olav Phillips AS største eier i Tynset Invest AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte Tynset Invest AS for i 2025?
Tynset Invest AS hadde i 2025 en omsetning på 5,16 mill kr og et overskudd på 1,67 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har Tynset Invest AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Tynset Invest AS en egenkapital på 4,28 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 10,8 %.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Tynset Invest AS?
I Enhetsregisteret er Tynset Invest AS registrert med regnskapsfører Easy Accounting AS og revisor Ihs Revisjon AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.