Norvent AS
Org.nr 980187241
Om Norvent AS
Norvent AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Vestvågøy, Nordland. Selskapet er registrert i bransjen Takarbeid. Virksomheten ble stiftet i 1998 og har vært i drift i 28 år. Magnar Marius Lorentzen er daglig leder, og Alf Lie er styreleder. I 2025 hadde Norvent AS en omsetning på 2,82 mill kr, en nedgang på 16 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 49,85K kr. Egenkapitalen var 365,46K kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Le-Gruppen AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 5 innen takarbeid i Vestvågøy, og ett av 1 569 i Norge. Det er eldre enn 84 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (61 %).
Aktivitet
Blikkenslagerverksted.
Formål
Drive forretningsmessig virksomhet innen blikkenslagerarbeid, annet håndtverk samt kjøp og salg av varer og tjenester.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,82 mill kr | −22,68K kr | −49,85K kr | 1,38 mill kr | 365,46K kr | 1,02 mill kr |
| 2024 | 3,35 mill kr | 52,14K kr | −6 756 kr | 1,66 mill kr | 415,31K kr | 1,25 mill kr |
| 2023 | 3,98 mill kr | 548,72K kr | 427,38K kr | 2,16 mill kr | 456,15K kr | 1,70 mill kr |
| 2022 | 2,49 mill kr | 320,02K kr | 245,58K kr | 1,51 mill kr | 456,81K kr | 1,05 mill kr |
| 2021 | 1,83 mill kr | −25,87K kr | −32,17K kr | 874,58K kr | 211,23K kr | 663,35K kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 37 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 30 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 19 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 07.04.2021Styre
1Sist endret 07.04.2021Regnskapsfører
1Sist endret 04.02.2022Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Le-Gruppen AS100 %
- Charles Fredrik Johansenhadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Le-Gruppen AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 150 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Le-Gruppen AS
4 selskaperUnderenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Norvent AS | BEDR | Takarbeid | Vestvågøy | − |
Kunngjøringer38
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.9.2021 | Vedtektsdato ↗ |
| 3.9.2021 | Foretaksnavn ↗ |
| 18.5.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.4.2021 | Forretningsadresse ↗ |
| 7.4.2021 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 31,0 % av driftsinntektene — 14,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -0,8 % | 4,9 % |
| Resultatmargin | -1,8 % | 3,6 % |
| Egenkapitalandel | 26,4 % | 37,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,27 | 1,58 |
| Gjeldsgrad | 2,78 | 1,14 |
| Egenkapitalrentabilitet | -13,6 % | 17,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -15,6 % | +0,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 37,3 % | 34,5 % |
| Lønnskostnad | 30,2 % | 39,4 % |
| Annen driftskostnad | 31,0 % | 16,8 % |
| Avskrivninger | 2,3 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså i Vestvågøy
1 000+ til i Vestvågøy →Ofte spurt om Norvent AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Norvent AS?
Det er registrert 1 569 selskaper i Norge innen takarbeid, hvorav 5 i Vestvågøy.
Er Norvent AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1998, som er lenger enn 84 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 19 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Norvent AS?
Norvent AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver Norvent AS med?
Norvent AS driver innen takarbeid, med NACE-kode 43.410 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Blikkenslagerverksted.
Hvem er daglig leder i Norvent AS?
Daglig leder i Norvent AS er Magnar Marius Lorentzen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Norvent AS?
Største aksjonær i Norvent AS er Le-Gruppen AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Norvent AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 2,82 mill kr, ned 16 % fra 2024. Egenkapitalen var 365,46K kr ved årsslutt.
Hvor solid er balansen til Norvent AS?
Egenkapitalen i Norvent AS var 365,46K kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 26,4 % av totalkapitalen.
Alle kommuner i Nordland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.