Wergelandsveien 29 AS
- Omsetning
- 1,4 mill
- +379,1 %
- Resultat
- 861 210
- +13 774,8 %
Om Wergelandsveien 29 AS
Wergelandsveien 29 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stjørdal, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 1998 og har vært i drift i 28 år. Svein Erik Vold er styrets leder. I 2025 hadde Wergelandsveien 29 AS en omsetning på 1,39 mill kr, en økning på 379 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 861 210 kr. Egenkapitalen var 624 785 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Sesa Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 309 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Stjørdal, og ett av 76 560 i Norge. Det er eldre enn 83 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Eie og drift av eiendom, samt handel og tjenesteyting innenfor bil, samt delta i andre selskaper.
Formål
Eie og drift av eiendom, samt handel og tjenesteyting spesielt innenfor bil, samt delta i andre selskaper.
API og MCPGET /company/980054438
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980054438" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980054438",
"name": "WERGELANDSVEIEN 29 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "STJØRDAL", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "980054438" })Spør AI-assistenten
Når ble Wergelandsveien 29 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Stjørdal holder Wergelandsveien 29 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Wergelandsveien 29 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +379,1 % fra 2024 · +583,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,39 mill kr | 1,10 mill kr | 861 210 kr | 1,77 mill kr | 624 785 kr | 1,15 mill kr |
| 2024 | 291 079 kr | 8 290 kr | 6 207 kr | 2,23 mill kr | 546 112 kr | 1,69 mill kr |
| 2023 | 204 000 kr | 4 367 kr | −23 758 kr | 1,77 mill kr | 589 160 kr | 1,18 mill kr |
| 2022 | 204 000 kr | 18 819 kr | −1 723 kr | 1,88 mill kr | 612 918 kr | 1,26 mill kr |
| 2021 | 204 000 kr | 23 964 kr | 3 390 kr | 2,00 mill kr | 614 641 kr | 1,38 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIRegnskapet for 2025 inneholder konsernbidrag.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/980054438/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980054438/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980054438",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1394570,
"operating_profit": 1104227,
"net_profit": 861210,
"equity": 624785,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 291079, "operating_profit": 8290, "net_profit": 6207, "equity": 546112, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "980054438" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Wergelandsveien 29 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Wergelandsveien 29 AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Wergelandsveien 29 AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 02.12.2024Regnskapsfører
1Sist endret 11.07.2025API og MCPGET /company/980054438/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980054438/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980054438",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "980054438" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Wergelandsveien 29 AS?
List alle roller i Wergelandsveien 29 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Wergelandsveien 29 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Sesa Holding AS100 %
- Julseth Klausen Holding AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Sesa Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 200 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/980054438/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980054438/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980054438",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "SESA HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "980054438" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Wergelandsveien 29 AS eier Sesa Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Wergelandsveien 29 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Wergelandsveien 29 AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/980054438/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980054438/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980054438",
"chain": [
{ "org_no": "834044692", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "980054438", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "980054438" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Wergelandsveien 29 AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Wergelandsveien 29 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Stjørdal | − |
Kunngjøringer57
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 23.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.1.2026 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 19.1.2026 | Revisor ↗ |
| 26.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.12.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 2.12.2024 | Signatur ↗ |
| 2.12.2024 | Styre ↗ |
| 10.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/980054438/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980054438/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980054438",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-01-19", "type": "Revisjon av årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "980054438" })Spør AI-assistenten
Når leverte Wergelandsveien 29 AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Wergelandsveien 29 AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Wergelandsveien 29 AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 35,3 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,02 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 1,83 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 137,8 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/980054438/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980054438/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980054438",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64570,
"revenue": { "value": 1394570, "percentile": 0.6726 },
"operating_margin": { "value": 0.7918, "percentile": 0.908 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "980054438" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Wergelandsveien 29 AS på i bransjen?
Hvor ligger Wergelandsveien 29 AS blant de 64570 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Wergelandsveien 29 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså i Stjørdal
1 000+ til i Stjørdal →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Wergelandsveien 29 AS
Hvor stor er bransjen Wergelandsveien 29 AS tilhører?
Wergelandsveien 29 AS er ett av 309 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Stjørdal, og ett av 76 560 på landsbasis.
Hvor lenge har Wergelandsveien 29 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Wergelandsveien 29 AS ble etablert i 1998 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 83 % av selskapene.
Hva er statusen til Wergelandsveien 29 AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Wergelandsveien 29 AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Wergelandsveien 29 AS?
Wergelandsveien 29 AS er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom (næringskode 68.200). Registrert aktivitet: Eie og drift av eiendom, samt handel og tjenesteyting innenfor bil, samt delta i andre selskaper.
Hvem er største aksjonær i Wergelandsveien 29 AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Sesa Holding AS største eier i Wergelandsveien 29 AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte Wergelandsveien 29 AS for i 2025?
Wergelandsveien 29 AS hadde i 2025 en omsetning på 1,39 mill kr og et overskudd på 861 210 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har Wergelandsveien 29 AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Wergelandsveien 29 AS en egenkapital på 624 785 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 35,3 %.
Hvor stor aksjekapital har Wergelandsveien 29 AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Wergelandsveien 29 AS er 100 000 kr (200 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.