Eide Borettslag
Org.nr 979970943
Om Eide Borettslag
Eide Borettslag er registrert som borettslag med forretningsadresse i Molde, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 1997 og har vært i drift i 29 år. Merete Kristin Egge Nerland er styrets leder. Selskapet er ett av 361 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Molde, og ett av 47 147 i Norge. Det er eldre enn 69 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Borettslag.
AI-sammendrag
Til tross for lav omsetning på 512K kr, ligger driftsmarginen godt over bransjesnittet, og egenkapitalandelen på 57% vitner om solid økonomisk styring for et lite borettslag. Veksten på 10% og et positivt resultat på 172K kr tyder på jevn og forsvarlig drift i Molde, typisk for etablerte boligsameier fra 1998.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 511 728 kr | 188 285 kr | 172 312 kr | 7,16 mill kr | 4,39 mill kr | 2,77 mill kr |
| 2024 | 466 368 kr | 127 025 kr | 105 691 kr | 7,12 mill kr | 4,22 mill kr | 2,90 mill kr |
| 2023 | 466 416 kr | 141 532 kr | 128 204 kr | 7,16 mill kr | 4,11 mill kr | 3,05 mill kr |
| 2022 | 466 416 kr | 199 990 kr | 186 850 kr | 7,18 mill kr | 3,99 mill kr | 3,20 mill kr |
| 2021 | 466 416 kr | 146 167 kr | 119 997 kr | 7,13 mill kr | 3,80 mill kr | 3,33 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 59 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig.
Roller og styre8
Styre
5Sist endret 11.06.2026Regnskapsfører
1Sist endret 22.07.1998Revisor
1Sist endret 02.05.2026Forretningsfører
1Sist endret 18.05.2006Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Eide Borettslag | AAFY | Aktiviteter i borettslag og boligsameier | Molde | − |
Kunngjøringer54
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 11.6.2026 | Styre ↗ |
| 5.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.5.2026 | Revisor ↗ |
| 13.2.2026 | Revisor ↗ |
| 24.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.4.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 9.4.2025 | Styre ↗ |
| 1.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.4.2024 | Styre ↗ |
| 13.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Jorunn Oddny Husveg(Varamedlem)+Kitty Lovise Hesjedal(Varamedlem)+Silje Marie Vassvik(Varamedlem)−Barbro Ingeborg Eide(Varamedlem)−Ruth Mary Toreli(Varamedlem)
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE RAGO AS(Revisor)
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 61,3 % | 33,1 % |
| Likviditetsgrad | 17,43 | 6,08 |
| Gjeldsgrad | 0,63 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 3,9 % | 8,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+132 til på samme adresse →Spørsmål og svar om Eide Borettslag
Hvor stor er bransjen Eide Borettslag tilhører?
Eide Borettslag er ett av 361 selskaper innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Molde, og ett av 47 147 på landsbasis.
Hvor lenge har Eide Borettslag eksistert sammenlignet med bransjen?
Eide Borettslag ble etablert i 1997 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 69 % av selskapene i bransjen.
Er Eide Borettslag et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Borettslag. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Eide Borettslag i Brønnøysundregistrene.
Hva slags selskap er Eide Borettslag?
Organisasjonsformen til Eide Borettslag er Borettslag, forkortet BRL. Et borettslag eies av andelseierne, som har borett i lagets boliger.
Hvem er styreleder i Eide Borettslag?
Styrets leder i Eide Borettslag er Merete Kristin Egge Nerland. Styret har totalt 3 registrerte medlemmer.
Går Eide Borettslag med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 511 728 kr, opp 10 % fra 2024. Egenkapitalen var 4,39 mill kr ved årsslutt.
Hvor mye egenkapital har Eide Borettslag?
Ved utgangen av 2025 hadde Eide Borettslag en egenkapital på 4,39 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 61,3 %.
Hvor solid er økonomien i Eide Borettslag?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Eide Borettslag økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvor holder Eide Borettslag til?
Eide Borettslag holder til i Strandgata 5, 6415, MOLDE, i Molde kommune i Møre Og Romsdal.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Møre Og Romsdal
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.