Larstein AS
- Omsetning
- 234 477
- −94,2 %
- Resultat
- −242 535
- −100,3 %
Om Larstein AS
Larstein AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Øygarden, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Fiske og fangst i sjø. Virksomheten ble stiftet i 1998 og har vært i drift i 28 år. Peder Lie er daglig leder, og Peder Lie er styreleder. I 2025 hadde Larstein AS en omsetning på 234 477 kr, en nedgang på 94 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 242 535 kr. Egenkapitalen var 39,03 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Gulli AS med 29 % av aksjene. Selskapet er ett av 122 innen fiske og fangst i sjø i Øygarden, og ett av 7 721 i Norge. Det er eldre enn 78 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Fiskebåtrederi.
Formål
Næringsvirksomhet innen fiske, bl.a. ved å eie fiskefartøy og drive samme, samt ved å eie aksjer eller andre selskapsandeler i andre selskaper og alt som står i naturlig forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/979963378
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979963378" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979963378",
"name": "LARSTEIN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "03.110",
"nace_desc": "Fiske og fangst i sjø",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ØYGARDEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "979963378" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Larstein AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Larstein AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Larstein AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −94,2 % fra 2024 · −84,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 234 477 kr | −2,34 mill kr | −242 535 kr | 66,96 mill kr | 39,03 mill kr | 27,94 mill kr |
| 2024 | 4,05 mill kr | 2,97 mill kr | 89,49 mill kr | 159,77 mill kr | 141,52 mill kr | 18,25 mill kr |
| 2023 | 2,11 mill kr | −3,06 mill kr | −3,50 mill kr | 79,44 mill kr | 57,00 mill kr | 22,43 mill kr |
| 2022 | 2,61 mill kr | −2,24 mill kr | 34,82 mill kr | 90,92 mill kr | 65,81 mill kr | 25,11 mill kr |
| 2021 | 1,54 mill kr | −2,30 mill kr | 5,20 mill kr | 62,95 mill kr | 36,03 mill kr | 26,92 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIFor 2025 ble det avsatt utbytte for regnskapsåret.
Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/979963378/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979963378/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979963378",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 234477,
"operating_profit": -2342223,
"net_profit": -242535,
"equity": 39028082,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 4046231,
"operating_profit": 2965612,
"net_profit": 89488216,
"equity": 141520618,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "979963378" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Larstein AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Hvor stort underskudd hadde Larstein AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Larstein AS de siste årene.
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 24.07.1998Styre
4Sist endret 24.07.1998Regnskapsfører
1Sist endret 18.07.2012Revisor
1Sist endret 26.03.2012API og MCPGET /company/979963378/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979963378/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979963378",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "979963378" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Larstein AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Larstein AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Larstein AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 4 endret eierandel
- Peder Liehadde 7 %
- Larstein II AS50,1 % → 13 %
- Gulli AS14,3 % → 29 %
- Solan Holding AS14,3 % → 29 %
- Innovation P-W AS14,3 % → 29 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Gulli AS | Selskap | Ordinære aksjer | 29,0 % | 15 834 |
| Innovation P-W AS | Selskap | Ordinære aksjer | 29,0 % | 15 834 |
| Solan Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 29,0 % | 15 834 |
| Larstein II AS | Selskap | Ordinære aksjer | 13,0 % | 7 100 |
4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/979963378/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979963378/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979963378",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "GULLI AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 29, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "INNOVATION P-W AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 29, "year": 2025, … },
…
],
"total": 4
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "979963378" })Spør AI-assistenten
Er Larstein AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Larstein AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Larstein AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Datterselskaper av Larstein AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/979963378/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979963378/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979963378",
"chain": [
{ "org_no": "979963378", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "979963378" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Larstein AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Larstein AS | BEDR | Fiske og fangst i sjø | Øygarden | − |
Kunngjøringer49
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.10.2025 | Kapital ↗ |
| 14.10.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 22.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.7.2025 | Nedsettelse av kapital ↗ |
| 15.7.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 30.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.7.2024 | Meldepliktig avtale ↗ |
| 9.7.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 22.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/979963378/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979963378/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979963378",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-10-14", "type": "Kapital", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "979963378" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Larstein AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Larstein AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Larstein AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 58,3 % | 33,4 % |
| Likviditetsgrad | 0,91 | 1,70 |
| Gjeldsgrad | 0,72 | 1,14 |
| Egenkapitalrentabilitet | -0,6 % | 5,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -94,2 % | +10,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/979963378/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979963378/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979963378",
"nace_code": "03.110",
"industry_count": 2868,
"revenue": { "value": 234477, "percentile": 0.327 },
"operating_margin": { "value": -9.9891, "percentile": 0.0216 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "979963378" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Larstein AS på i bransjen?
Hvor ligger Larstein AS blant de 2868 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Larstein AS sammenlignet med andre i bransjen?
Investeringer
LARSTEIN AS eier aksjer i 6 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Kobbeleia Konsulenttjenester AS | Øygarden | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Blåen AS | Øygarden | 49,0 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
| Blåen II AS | Øygarden | 49,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Lieholmen II AS | Øygarden | 49,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Lieholmen AS | Øygarden | 48,0 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
| Liegruppen AS | Øygarden | 47,3 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+46 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Larstein AS
Hvor stor er bransjen Larstein AS tilhører?
Larstein AS er ett av 122 selskaper innen fiske og fangst i sjø i Øygarden, og ett av 7 721 på landsbasis.
Hvor lenge har Larstein AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Larstein AS ble etablert i 1998 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 78 % av selskapene.
Hva er statusen til Larstein AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Larstein AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Larstein AS?
Peder Lie er registrert som daglig leder i Larstein AS.
Hvem er største aksjonær i Larstein AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Gulli AS største eier i Larstein AS med 29 % av aksjene. Nest størst er Innovation P-W AS med 29 %.
Går Larstein AS med overskudd?
I 2025 omsatte Larstein AS for 234 477 kr, ned 94 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 242 535 kr.
Hvor lønnsom er driften i Larstein AS?
Driftsresultatet for 2025 var −2,34 mill kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor stor aksjekapital har Larstein AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Larstein AS er 109 204 kr (54 602 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Er Larstein AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 1999. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Larstein AS?
I Enhetsregisteret er Larstein AS registrert med regnskapsfører Liegruppen AS og revisor Kpmg AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.