Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Norskregistrert utenlandsk foretak
Sentralt godkjent

Per Aarsleff NUF

Org.nr 979815379
Omsetning
13,2 mrd
+1,3 %
Resultat
450 mill
−13,1 %
Mer

Om Per Aarsleff NUF

Per Aarsleff NUF er registrert som norskregistrert utenlandsk foretak. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Selskapet ble registrert i Enhetsregisteret i 1998. Mogens Vedel Hestbæk er daglig leder. I 2024 hadde Per Aarsleff NUF en omsetning på 13,20 mrd kr, en økning på 1 % fra 2023. Selskapet endte året med et overskudd på 450,17 mill kr. Egenkapitalen var 2,31 mrd kr ved utgangen av 2024. Selskapet er ett av 24 638 i Norge innen oppføring av bygninger. Det er eldre enn 89 % av selskapene i bransjen.

Aktivitet

Byggevirksomhet.

API og MCPGET /company/979815379

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/979815379" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "979815379",
  "name": "PER AARSLEFF NUF",
  "org_form": "NUF",
  "nace_code": "41.000",
  "nace_desc": "Oppføring av bygninger",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": null, "county": null, … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "979815379" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Per Aarsleff NUF stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Er Per Aarsleff NUF registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver Per Aarsleff NUF med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2020–2024 · +1,3 % fra 2023 · +58,2 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202413,20 mrd kr534,52 mill kr450,17 mill kr8,88 mrd kr2,31 mrd kr6,57 mrd kr
202313,03 mrd kr705,78 mill kr517,77 mill kr8,33 mrd kr2,26 mrd kr6,08 mrd kr
202210,31 mrd kr265,67 mill kr156,89 mill kr6,85 mrd kr1,53 mrd kr5,32 mrd kr
20218,27 mrd kr216,59 mill kr159,41 mill kr5,42 mrd kr1,50 mrd kr4,12 mrd kr
20208,34 mrd kr306,80 mill kr226,90 mill kr5,65 mrd kr1,64 mrd kr4,02 mrd kr

Balanse

2024
Eiendeler8,88 mrd kr
Anleggsmidler29 %2,62 mrd krOmløpsmidler71 %6,26 mrd kr
Egenkapital og gjeld8,88 mrd kr
Innskutt egenkapital4 %311,78 mill krOpptjent egenkapital23 %2,00 mrd krLangsiktig gjeld10 %889,03 mill krKortsiktig gjeld64 %5,68 mrd kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader12,66 mrd kr
Finansinntekter91,84 mill kr
Finanskostnader47,88 mill kr
Netto finans43,96 mill kr
Ordinært resultat før skatt578,48 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2024-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 91 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende om lag halvparten av årsresultatet.

Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 35 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Mellomværende med konsernselskaper (2024)

Til gode hos konsernselskaper
1,4 mrd kr (16 % av balansen)
Gjeld til konsernselskaper
1 mrd kr (11 % av balansen)
API og MCPGET /company/979815379/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/979815379/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "979815379",
  "years": [
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 13199020791,
      "operating_profit": 534520309,
      "net_profit": 450171348,
      "equity": 2314406855,
      …
    },
    {
      "year": 2023,
      "revenue": 13033151984,
      "operating_profit": 705776163,
      "net_profit": 517773649,
      "equity": 2257092338,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "979815379" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mye vokste omsetningen til Per Aarsleff NUF fra 2023 til 2024?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Per Aarsleff NUF de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Per Aarsleff NUF per år.

Roller og styre3

Daglig leder

1Sist endret 07.04.2020
Daglig leder

Regnskapsfører

1Sist endret 09.10.2026
Regnskapsfører
repr. NORDISK REVISJON ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Hovedforetak

1Sist endret 05.05.1998
Oppl om foretaket i hjemlandet
repr. PER AARSLEFF AS
API og MCPGET /company/979815379/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/979815379/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "979815379",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Oppl om foretaket i hjemlandet", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "979815379" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er regnskapsfører for Per Aarsleff NUF?
  • List alle roller i Per Aarsleff NUF: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Aarsleff Per ASAAFYOppføring av bygninger−−

Kunngjøringer22

API og MCPGET /company/979815379/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/979815379/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "979815379",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2025-08-12", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2024-06-06", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "979815379" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Per Aarsleff NUF sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Per Aarsleff NUF sist godkjent årsregnskap?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Per Aarsleff NUF i Brønnøysundregistrene?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    −AZETS INSIGHT AS(Regnskapsfører)
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Varekostnad utgjør 91,5 % av driftsinntektene — 43,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2024Bransjemedian
Driftsmargin4,0 %2,9 %
Resultatmargin3,4 %2,0 %
Egenkapitalandel26,1 %29,7 %
Likviditetsgrad1,101,30
Gjeldsgrad2,841,41
Egenkapitalrentabilitet19,5 %11,1 %
Omsetningsvekst (siste år)+1,3 %+1,5 %
Andel av driftsinntekter2024Bransjemedian
Varekostnad91,5 %47,9 %
Annen driftskostnad4,5 %11,7 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/979815379/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/979815379/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "979815379",
  "nace_code": "41.000",
  "industry_count": 12274,
  "revenue": { "value": 13199020791, "percentile": 0.9998 },
  "operating_margin": { "value": 0.0405, "percentile": 0.5567 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "979815379" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan er lønnsomheten til Per Aarsleff NUF sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Per Aarsleff NUF blant de største selskapene innen oppføring av bygninger?
  • Hvor solid er Per Aarsleff NUF sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?

Godkjenninger og registre

Per Aarsleff NUF har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 8 godkjenningsområder.

Gyldig til 20. juni 2027
FunksjonGodkjenningsområdeTiltaksklasse
ProsjekterendeGeoteknikk3
ProsjekterendeKonstruksjonssikkerhet3
UtførendeInnmåling og utstikking av tiltak3
UtførendeLandskapsutforming3
UtførendeMontering av bærende metall- eller betongkonstruksjoner3
UtførendePlasstøpte betongkonstruksjoner3
UtførendeVannforsynings- og avløpsanlegg3
UtførendeVeg- og grunnarbeider3
Se godkjenningsbevis hos DiBK ↗

Kilde: Direktoratet for byggkvalitet

Ofte spurt om Per Aarsleff NUF

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Per Aarsleff NUF?

Det er registrert 24 638 selskaper i Norge innen oppføring av bygninger.

Er Per Aarsleff NUF et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 1998, som er lenger enn 89 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 248 andre selskaper i bransjen etablert.

Går Per Aarsleff NUF bedre enn andre i bransjen?

Per Aarsleff NUF hadde en driftsmargin på 4 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 2,9 % for oppføring av bygninger.

Hva driver Per Aarsleff NUF med?

Per Aarsleff NUF driver innen oppføring av bygninger, med NACE-kode 41.000 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Byggevirksomhet.

Hvem er daglig leder i Per Aarsleff NUF?

Daglig leder i Per Aarsleff NUF er Mogens Vedel Hestbæk, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hva er omsetningen til Per Aarsleff NUF?

Siste tilgjengelige regnskap (2024) viser en omsetning på 13,20 mrd kr, opp 1 % fra 2023. Egenkapitalen var 2,31 mrd kr ved årsslutt.

Hvor solid er balansen til Per Aarsleff NUF?

Egenkapitalen i Per Aarsleff NUF var 2,31 mrd kr i 2024-regnskapet, med en egenkapitalandel på 26,1 % av totalkapitalen.

Er Per Aarsleff NUF registrert i MVA-registeret?

Per Aarsleff NUF er registrert i MVA-registeret (siden 2012) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.

Hvem fører regnskapet til Per Aarsleff NUF?

Nordisk Revisjon AS er registrert som regnskapsfører for Per Aarsleff NUF.

Bransjen der selskapet holder til

Andre interessante kommuner