Vargas AS
- Omsetning
- 2,2 mill
- +267,3 %
- Resultat
- 668 246
- 7 års regnskap
Om Vargas AS
Vargas AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Kongsvinger, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Grunnarbeid. Virksomheten ble stiftet i 1998 og har vært i drift i 28 år. Odd-Finn Østgård er daglig leder, og Tove Kanten er styreleder. I 2025 hadde Vargas AS en omsetning på 2,20 mill kr, en økning på 267 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 668 246 kr. Egenkapitalen var 10,76 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Odd-Finn Østgård med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 54 innen grunnarbeid i Kongsvinger, og ett av 12 744 i Norge. Det er eldre enn 86 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
anleggsvirksomhet og utleie av maskiner og utstyr til det.
Formål
Å eie, å lease, og leie ut maskiner til entreprenørvirksomhet, eie fast eiendom, og alt som naturlig står i forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/979804040
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979804040" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979804040",
"name": "VARGAS AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.120",
"nace_desc": "Grunnarbeid",
"employees": null,
"address": { "municipality": "KONGSVINGER", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "979804040" })Spør AI-assistenten
Når ble Vargas AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Kongsvinger holder Vargas AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Vargas AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +267,3 % fra 2024 · −51,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,20 mill kr | 953 523 kr | 668 246 kr | 13,06 mill kr | 10,76 mill kr | 2,30 mill kr |
| 2024 | 600 000 kr | −504 993 kr | −313 519 kr | 14,28 mill kr | 10,09 mill kr | 4,19 mill kr |
| 2023 | 1,84 mill kr | 231 828 kr | −2,84 mill kr | 14,85 mill kr | 10,40 mill kr | 4,45 mill kr |
| 2022 | 1,17 mill kr | 402 695 kr | 260 996 kr | 16,38 mill kr | 13,23 mill kr | 3,16 mill kr |
| 2021 | 4,52 mill kr | 3,56 mill kr | 4,86 mill kr | 15,93 mill kr | 12,97 mill kr | 2,97 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var avskrivninger den største kostnadsposten, med om lag 35 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 20 prosent av eiendelene. Kundefordringer står for om lag 34 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/979804040/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979804040/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979804040",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2203551,
"operating_profit": 953523,
"net_profit": 668246,
"equity": 10759256,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 600000,
"operating_profit": -504993,
"net_profit": -313519,
"equity": 10091010,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "979804040" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Vargas AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Vargas AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Vargas AS per år.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 26.04.2018Styre
2Sist endret 26.04.2018Regnskapsfører
1Sist endret 28.09.2026API og MCPGET /company/979804040/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979804040/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979804040",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "979804040" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Vargas AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Vargas AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Vargas AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 4 ute
- Odd-Finn Østgård50 %
- Tove Kanten50 %
- Per Olav Berntsenhadde 51 %
- Carina Berntsenhadde 17 %
- Christine Tømtehadde 17 %
- Jorun Anita Nitteberg Berntsenhadde 15 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Odd-Finn Østgård | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
| Tove Kanten | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/979804040/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979804040/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979804040",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "979804040" })Spør AI-assistenten
Er Vargas AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Vargas AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Vargas AS, og hvor store eierandeler har de?
Datterselskaper av Vargas AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/979804040/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979804040/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979804040",
"chain": [
{ "org_no": "979804040", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 2,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "979804040" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Vargas AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Vargas AS | BEDR | Grunnarbeid | Kongsvinger | − |
Kunngjøringer62
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 30.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.12.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 7.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.12.2024 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 14.12.2024 | Revisor ↗ |
| 28.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.11.2023 | Kapital ↗ |
| 21.11.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 6.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/979804040/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979804040/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979804040",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-12-09", "type": "Forretningsadresse", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "979804040" })Spør AI-assistenten
Når leverte Vargas AS sist godkjent årsregnskap?
Har Vargas AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Vargas AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre−INTER REVISOR AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 34,9 % av driftsinntektene — 31,5 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 43,3 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 30,3 % | 2,8 % |
| Egenkapitalandel | 82,4 % | 41,9 % |
| Likviditetsgrad | 51,75 | 1,55 |
| Gjeldsgrad | 0,21 | 0,96 |
| Egenkapitalrentabilitet | 6,2 % | 8,6 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 21,8 % | 33,6 % |
| Avskrivninger | 34,9 % | 3,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/979804040/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979804040/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979804040",
"nace_code": "43.120",
"industry_count": 5804,
"revenue": { "value": 2203551, "percentile": 0.5109 },
"operating_margin": { "value": 0.4327, "percentile": 0.9309 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "979804040" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Vargas AS på i bransjen?
Hvor ligger Vargas AS blant de 5804 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Vargas AS sammenlignet med andre i bransjen?
Investeringer
VARGAS AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Donut House Innlandet AS | Gran | 100,0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Matec Øst AS | Kongsvinger | 100,0 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Vargas AS
Hvor stor er bransjen Vargas AS tilhører?
Vargas AS er ett av 54 selskaper innen grunnarbeid i Kongsvinger, og ett av 12 744 på landsbasis.
Hvor lenge har Vargas AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Vargas AS ble etablert i 1998 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 86 % av selskapene.
Er Vargas AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Vargas AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Vargas AS?
Odd-Finn Østgård er registrert som daglig leder i Vargas AS.
Hvem eier Vargas AS?
Vargas AS eies i hovedsak av Odd-Finn Østgård (50 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Vargas AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 2,20 mill kr, opp 267 % fra 2024. Egenkapitalen var 10,76 mill kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Vargas AS?
Driftsresultatet for 2025 var 953 523 kr (driftsmargin 43,3 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Vargas AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Vargas AS en egenkapital på 10,76 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 82,4 %.
Hvilket org.nr har Vargas AS?
Organisasjonsnummeret til Vargas AS er 979 804 040. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 11.05.1998.
Hvilken regnskapsfører bruker Vargas AS?
I Enhetsregisteret er Vargas AS registrert med regnskapsfører Abacus Regnskap AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.