Norbras AS
Org.nr 979480504
Om Norbras AS
Norbras AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Skien, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 1997 og har vært i drift i 29 år. Svein Egil Nordby er daglig leder, og Svein Egil Nordby er styreleder. I 2025 hadde Norbras AS en omsetning på 2,93 mill kr, en økning på 395 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 2,14 mill kr. Egenkapitalen var 8,48 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Nordholding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 225 innen oppføring av bygninger i Skien, og ett av 24 645 i Norge. Det er eldre enn 89 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet
Brannsikring av bygg og anlegg, entreprenørvirksomhet, handel, kjøp/salg og utleie av fast eiendom, samt ved aksjetegning eller på annen måte delta i andre foretak.
Formål
Brannsikring av bygg og anlegg, entreprenørvirksomhet, kjøp/salg og utleie av fast eiendom samt handel, samt ved aksje-tegning eller på annen måte delta i andre foretak.
API og MCPGET /company/979480504
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979480504" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979480504",
"name": "NORBRAS AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "41.000",
"nace_desc": "Oppføring av bygninger",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SKIEN", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "979480504" })Spør AI-assistenten
Hva driver Norbras AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Norbras AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Norbras AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,93 mill kr | 2,14 mill kr | 2,14 mill kr | 8,46 mill kr | 8,48 mill kr | −18 607 kr |
| 2024 | −992 447 kr | −2,23 mill kr | −1,95 mill kr | 7,10 mill kr | 6,34 mill kr | 759 917 kr |
| 2023 | 9,68 mill kr | 689 770 kr | 524 412 kr | 11,69 mill kr | 8,30 mill kr | 3,40 mill kr |
| 2022 | 46,41 mill kr | 5,47 mill kr | 4,10 mill kr | 11,49 mill kr | 7,77 mill kr | 3,72 mill kr |
| 2021 | 37,12 mill kr | 2,75 mill kr | 2,14 mill kr | 9,86 mill kr | 3,67 mill kr | 6,19 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 31 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/979480504/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979480504/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979480504",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2926181,
"operating_profit": 2137148,
"net_profit": 2138908,
"equity": 8479881,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": -992447,
"operating_profit": -2227204,
"net_profit": -1954812,
"equity": 6340973,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "979480504" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Norbras AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Norbras AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Norbras AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 19.01.1998Styre
1Sist endret 19.01.1998Regnskapsfører
1Sist endret 01.04.2025API og MCPGET /company/979480504/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979480504/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979480504",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "979480504" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Norbras AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Norbras AS?
Hvem er regnskapsfører for Norbras AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Nordholding AS100 %
- Svein Egil Nordbyhadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Nordholding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 200 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/979480504/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979480504/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979480504",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "NORDHOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "979480504" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Norbras AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Norbras AS eier Nordholding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Norbras AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Nordholding AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/979480504/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979480504/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979480504",
"chain": [
{ "org_no": "922221499", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "979480504", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "979480504" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Norbras AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Norbras AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Norbras AS | BEDR | Oppføring av bygninger | Skien | − |
Kunngjøringer49
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 27.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.8.2025 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 19.8.2025 | Revisor ↗ |
| 3.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.9.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 23.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/979480504/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979480504/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979480504",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-08-19", "type": "Revisjon av årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "979480504" })Spør AI-assistenten
Har Norbras AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hvilke fusjoner har Norbras AS vært involvert i?
Hva er de siste kunngjøringene for Norbras AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 6,0 % av driftsinntektene — 41,9 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 73,0 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | 73,1 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 100,2 % | 29,7 % |
| Gjeldsgrad | -0,00 | 1,41 |
| Egenkapitalrentabilitet | 25,2 % | 11,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 6,0 % | 47,9 % |
| Lønnskostnad | 1,7 % | 33,4 % |
| Annen driftskostnad | 14,9 % | 11,6 % |
| Avskrivninger | 4,4 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/979480504/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979480504/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979480504",
"nace_code": "41.000",
"industry_count": 12285,
"revenue": { "value": 2926181, "percentile": 0.5867 },
"operating_margin": { "value": 0.7304, "percentile": 0.9776 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "979480504" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Norbras AS blant de 12285 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Norbras AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Norbras AS blant de største selskapene innen oppføring av bygninger?
Investeringer
NORBRAS AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Haihuset AS | Ibestad | 4.5 % | 2019 | 2019 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Norbras AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Norbras AS?
Det er registrert 24 645 selskaper i Norge innen oppføring av bygninger, hvorav 225 i Skien.
Er Norbras AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1997, som er lenger enn 89 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 226 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Norbras AS?
Norbras AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Norbras AS?
Daglig leder i Norbras AS er Svein Egil Nordby, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Norbras AS?
Norbras AS eies i hovedsak av Nordholding AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Er Norbras AS en del av et konsern?
Norbras AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er Nordholding AS, som eier 100 % av selskapet.
Hva er omsetningen til Norbras AS?
Norbras AS hadde i 2025 en omsetning på 2,93 mill kr og et overskudd på 2,14 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Norbras AS?
Norbras AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.