Tuil Tromsdalen Fotball
Org.nr 979286341
Om Tuil Tromsdalen Fotball
Tuil Tromsdalen Fotball er registrert som forening/lag/innretning med forretningsadresse i Tromsø, Troms. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i idrettslag og -klubber. Virksomheten ble stiftet i 1997 og har vært i drift i 29 år. Are Bessesen er daglig leder, og Aslak Sokki er styreleder. I 2025 hadde Tuil Tromsdalen Fotball en omsetning på 17,71 mill kr, en økning på 4 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 237 953 kr. Egenkapitalen var 2,02 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 223 innen aktiviteter i idrettslag og -klubber i Tromsø, og ett av 14 024 i Norge. Det ble etablert samme år som 133 andre selskaper i bransjen. Forening/lag/innretning er den vanligste selskapsformen i bransjen (99 %).
Aktivitet
Drift av fotballklubb med dertilhørende avg.pl. omsetning som f.eks. sponsorinntekter, annonseinntekter o.l.
Formål
Drive idrett organisert i Norges Idrettsforbund og Olympiske Komité (NIF).
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 17,71 mill kr | 284 341 kr | 237 953 kr | 6,37 mill kr | 2,02 mill kr | 4,34 mill kr |
| 2024 | 17,09 mill kr | −298 273 kr | −338 086 kr | 5,51 mill kr | 1,79 mill kr | 3,73 mill kr |
| 2023 | 16,75 mill kr | 763 714 kr | 708 095 kr | 5,74 mill kr | 2,12 mill kr | 3,61 mill kr |
| 2022 | 13,76 mill kr | 865 536 kr | 805 855 kr | 4,68 mill kr | 1,42 mill kr | 3,27 mill kr |
| 2021 | 12,18 mill kr | 700 671 kr | 659 814 kr | 4,01 mill kr | 609 805 kr | 3,40 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 42 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 37 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Roller og styre11
Daglig leder
1Sist endret 07.12.2020Styre
8Sist endret 26.05.2025Regnskapsfører
1Sist endret 02.10.2006Revisor
1Sist endret 05.10.2026Eierstruktur
Datterselskaper av Tuil Tromsdalen Fotball
1 selskaperUnderenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Tuil Tromsdalen Fotball | BEDR | Aktiviteter i idrettslag og -klubber | Tromsø | 111 |
Kunngjøringer53
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 5.10.2026 | Revisor ↗ |
| 7.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.6.2026 | Revisor ↗ |
| 15.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.5.2025 | Styre ↗ |
| 5.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.5.2024 | Styre ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 22.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.5.2023 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE BOREALIS AS(Revisor)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:109→110
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE BOREALIS AS(Revisor)−TC NEWCO NORWAY IV AS(Revisor)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:102→109
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 19,1 % av driftsinntektene — 21,4 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,6 % | 4,2 % |
| Resultatmargin | 1,3 % | 4,2 % |
| Egenkapitalandel | 31,8 % | 80,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,45 | 3,07 |
| Gjeldsgrad | 2,15 | 0,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 11,8 % | 6,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +3,7 % | +6,7 % |
| Omsetning per ansatt | 161 037,891 kr | 394 806,784 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 2,2 % | 9,6 % |
| Lønnskostnad | 42,4 % | 34,8 % |
| Annen driftskostnad | 19,1 % | 40,5 % |
| Avskrivninger | 0,0 % | 2,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Investeringer
TUIL TROMSDALEN FOTBALL eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Tuil AS | Tromsø | 57.0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Tuil Tromsdalen Fotball
Hvor stor er bransjen Tuil Tromsdalen Fotball tilhører?
Tuil Tromsdalen Fotball er ett av 223 selskaper innen aktiviteter i idrettslag og -klubber i Tromsø, og ett av 14 024 på landsbasis.
Hvor lenge har Tuil Tromsdalen Fotball eksistert sammenlignet med bransjen?
Tuil Tromsdalen Fotball ble etablert i 1997 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 53 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Tuil Tromsdalen Fotball sammenlignet med bransjen?
Medianen for aktiviteter i idrettslag og -klubber er en driftsmargin på 4,2 %. Tuil Tromsdalen Fotball lå på 1,6 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvilken bransje tilhører Tuil Tromsdalen Fotball?
Tuil Tromsdalen Fotball er registrert i bransjen Aktiviteter i idrettslag og -klubber (næringskode 93.120). Registrert aktivitet: Drift av fotballklubb med dertilhørende avg.pl.
Hva betyr organisasjonsformen FLI?
Organisasjonsformen til Tuil Tromsdalen Fotball er Forening/lag/innretning, forkortet FLI. Dette er en organisasjon drevet på ideelt eller frivillig grunnlag.
Hvem leder Tuil Tromsdalen Fotball?
Are Bessesen er registrert som daglig leder i Tuil Tromsdalen Fotball.
Eier Tuil Tromsdalen Fotball andre selskaper?
Gjennom eierposter på over 50 % kontrollerer Tuil Tromsdalen Fotball 1 selskap, deriblant Tuil AS.
Går Tuil Tromsdalen Fotball med overskudd?
Tuil Tromsdalen Fotball hadde i 2025 en omsetning på 17,71 mill kr og et overskudd på 237 953 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Tuil Tromsdalen Fotball?
Driftsresultatet for 2025 var 284 341 kr (driftsmargin 1,6 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Er Tuil Tromsdalen Fotball MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 1997. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Troms
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.