Avarn Security Teknikk Sør AS
- Omsetning
- 104 mill
- +17,9 %
- Resultat
- 2,9 mill
- −27,7 %
- Ansatte
- 62
- +8 siden mars
Om Avarn Security Teknikk Sør AS
Avarn Security Teknikk Sør AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Tønsberg, Vestfold. Selskapet er registrert i bransjen Elektrisk installasjonsarbeid. Virksomheten ble stiftet i 1997 og har vært i drift i 29 år. Stig-Henrik Klophmann er daglig leder, og Fredrik Aas er styreleder. I 2025 hadde Avarn Security Teknikk Sør AS en omsetning på 104,20 mill kr, en økning på 18 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 2,91 mill kr. Egenkapitalen var 15,76 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Avarn Security AS med 51 % av aksjene. Selskapet er ett av 65 innen elektrisk installasjonsarbeid i Tønsberg, og ett av 5 514 i Norge. Det er eldre enn 88 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (63 %).
Aktivitet
Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr.
Formål
Salg og installasjon av alarmer, lås og beslag, ITV og adgangskontroll, fysisk sikring og gitter, samt handel og kjederelatert deltagelse i andre selskap, samt alt hva hermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/979276141
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979276141" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979276141",
"name": "AVARN SECURITY TEKNIKK SØR AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.210",
"nace_desc": "Elektrisk installasjonsarbeid",
"employees": 62,
"address": { "municipality": "TØNSBERG", "county": "VESTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "979276141" })Spør AI-assistenten
Hva driver Avarn Security Teknikk Sør AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Avarn Security Teknikk Sør AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Avarn Security Teknikk Sør AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +17,9 % fra 2024 · +57,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 104,20 mill kr | 4,18 mill kr | 2,91 mill kr | 36,56 mill kr | 15,76 mill kr | 20,80 mill kr |
| 2024 | 88,36 mill kr | 5,48 mill kr | 4,03 mill kr | 33,64 mill kr | 12,84 mill kr | 20,79 mill kr |
| 2023 | 79,17 mill kr | 4,29 mill kr | 3,16 mill kr | 30,36 mill kr | 11,84 mill kr | 18,52 mill kr |
| 2022 | 75,43 mill kr | – | – | 26,98 mill kr | 11,18 mill kr | 5,80 mill kr |
| 2021 | 66,01 mill kr | 805 241 kr | 533 837 kr | 27,88 mill kr | 10,26 mill kr | 17,63 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 43 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 41 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 49 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/979276141/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979276141/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979276141",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 104199936,
"operating_profit": 4182170,
"net_profit": 2914639,
"equity": 15759166,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 88364386,
"operating_profit": 5477734,
"net_profit": 4029774,
"equity": 12844527,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "979276141" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Avarn Security Teknikk Sør AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Avarn Security Teknikk Sør AS per år.
Hvordan har omsetningen til Avarn Security Teknikk Sør AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre8
Daglig leder
1Sist endret 16.03.2013Styre
6Sist endret 30.08.2024Revisor
1Sist endret 09.09.2004API og MCPGET /company/979276141/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979276141/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979276141",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "979276141" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Avarn Security Teknikk Sør AS?
List alle roller i Avarn Security Teknikk Sør AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Avarn Security Teknikk Sør AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 ute · 3 endret eierandel
- Ant Invest AShadde 9,9 %
- Maren Marie Fevanghadde 3,1 %
- Avarn Security AS33,5 % → 51 %
- Rad Invest AS33,5 % → 26,5 %
- Stig-Henrik Klophmann9,9 % → 12,5 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Avarn Security AS | Selskap | Ordinære aksjer | 51,0 % | 164 220 |
| Rad Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 26,5 % | 85 320 |
| Stig-Henrik Klophmann | Person | Ordinære aksjer | 12,5 % | 40 250 |
| Lene Cecilie Næss | Person | Ordinære aksjer | 10,0 % | 32 210 |
4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/979276141/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979276141/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979276141",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "AVARN SECURITY AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 51, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "RAD INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 26.5, "year": 2025, … },
…
],
"total": 4
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "979276141" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Avarn Security Teknikk Sør AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Avarn Security Teknikk Sør AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Avarn Security Teknikk Sør AS eier Avarn Security AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 73 beregnede eiere.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Andre selskaper eid av Avarn Security AS
4 selskaperAPI og MCPGET /company/979276141/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979276141/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979276141",
"chain": [
{ "org_no": "926867970", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "926816403", "owner_pct": 98.25, … },
{ "org_no": "826816422", "owner_pct": 100, … },
…
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "979276141" })Spør AI-assistenten
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Avarn Security Teknikk Sør AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Avarn Security Teknikk Sør AS?
Hvem eier Avarn Security Teknikk Sør AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter og kunngjøringer
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Avarn Security Teknikk Sør AS Avd Kilengaten Låsevirksomhet | BEDR | Elektrisk installasjonsarbeid | Tønsberg | 48 |
| Avarn Security Teknikk Sør AS Avd Skien Låsevirksomhet | BEDR | Elektrisk installasjonsarbeid | Skien | 14 |
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.1.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 7.1.2026 | Foretaksnavn ↗ |
| 4.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.12.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 13.12.2024 | Signatur ↗ |
| 26.10.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 30.8.2024 | Styre ↗ |
| 5.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/979276141/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979276141/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979276141",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-01-07", "type": "Vedtektsdato", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "979276141" })Spør AI-assistenten
Når ble Avarn Security Teknikk Sør AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Avarn Security Teknikk Sør AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Avarn Security Teknikk Sør AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:59→62
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:58→59
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:55→58
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:54→55
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 43,1 % av driftsinntektene — 8,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,0 % | 5,0 % |
| Resultatmargin | 2,8 % | 4,3 % |
| Egenkapitalandel | 43,1 % | 41,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,81 | 1,56 |
| Gjeldsgrad | 1,32 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 18,5 % | 16,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +17,9 % | +2,6 % |
| Omsetning per ansatt | 1,68 mill kr | 1,50 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 43,1 % | 34,7 % |
| Lønnskostnad | 41,2 % | 42,9 % |
| Annen driftskostnad | 11,7 % | 14,1 % |
| Avskrivninger | 0,0 % | 1,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/979276141/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979276141/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979276141",
"nace_code": "43.210",
"industry_count": 3415,
"revenue": { "value": 104199936, "percentile": 0.9632 },
"operating_margin": { "value": 0.0401, "percentile": 0.4576 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "979276141" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Avarn Security Teknikk Sør AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Avarn Security Teknikk Sør AS på i bransjen?
Hvor ligger Avarn Security Teknikk Sør AS blant de 3415 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Godkjenninger og registre
Avarn Security Teknikk Sør AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 5 godkjenningsområder.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Ansvarlig søker | (for alle typer tiltak) | 1 |
| Prosjekterende | Brannalarmanlegg | 2 |
| Prosjekterende | Ledesystem | 2 |
| Utførende | Installasjon av brannalarmanlegg | 3 |
| Utførende | Installasjon av ledesystem | 3 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Offentlige anbud
Avarn Security Teknikk Sør AS har organisert 1 anbud.
| Publisert | Rolle | Anbud | Sted | Frist | Verdi | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 21.4.2026 | Rådgiver | Kontroll brannalarmanlegg og nødlys/ledelys, rammeavtale | Vestfold | 12.4.2028 | 6,00 mill kr | Tildelt |
Kilde: Doffin
API og MCPGET /company/979276141/tenders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979276141/tenders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"agg": { "tenders_won_count": 0, "tenders_won_12mo": 0, "tenders_issued_count": 0 },
"hits": [
{
"notice_id": "2026-107157",
"heading": "Kontroll brannalarmanlegg og nødlys/ledelys, rammeavtale",
"publication_date": "2026-04-21",
"role": "tender_organiser",
…
}
]
}MCP
get_company_tenders({ "org_no": "979276141" })Spør AI-assistenten
Hva gikk anbudet «Kontroll brannalarmanlegg og nødlys/ledelys, rammeavtale» ut på?
Investeringer
AVARN SECURITY TEKNIKK SØR AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Stasjonen Business Lounge AS | Tønsberg | 1,7 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Avarn Security Teknikk Sør AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Avarn Security Teknikk Sør AS?
Det er registrert 5 514 selskaper i Norge innen elektrisk installasjonsarbeid, hvorav 65 i Tønsberg.
Er Avarn Security Teknikk Sør AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1997, som er lenger enn 88 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 56 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvem er daglig leder i Avarn Security Teknikk Sør AS?
Daglig leder i Avarn Security Teknikk Sør AS er Stig-Henrik Klophmann, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Avarn Security Teknikk Sør AS?
Fredrik Aas er registrert som styreleder i Avarn Security Teknikk Sør AS, i et styre med 6 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvilke eiere står bak Avarn Security Teknikk Sør AS?
Største aksjonær i Avarn Security Teknikk Sør AS er Avarn Security AS med 51 % av aksjene, fulgt av Rad Invest AS (26,5 %) og Stig-Henrik Klophmann (12,5 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Avarn Security Teknikk Sør AS?
I 2025 omsatte Avarn Security Teknikk Sør AS for 104,20 mill kr, opp 18 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 2,91 mill kr.
Hva er driftsresultatet til Avarn Security Teknikk Sør AS?
I 2025 hadde Avarn Security Teknikk Sør AS et driftsresultat på 4,18 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 4 %.
Hvor solid er balansen til Avarn Security Teknikk Sør AS?
Egenkapitalen i Avarn Security Teknikk Sør AS var 15,76 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 43,1 % av totalkapitalen.
Hva er organisasjonsnummeret til Avarn Security Teknikk Sør AS?
Avarn Security Teknikk Sør AS har organisasjonsnummer 979 276 141. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Hvem er revisor for Avarn Security Teknikk Sør AS?
Pricewaterhousecoopers AS er registrert som revisor for Avarn Security Teknikk Sør AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.