Linnvasselv Kraftlag SA
- Omsetning
- 19,1 mill
- +12,5 %
- Resultat
- 0
- 7 års regnskap
Om Linnvasselv Kraftlag SA
Linnvasselv Kraftlag SA er registrert som samvirkeforetak med forretningsadresse i Steinkjer, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av elektrisitet fra vannkraft. Virksomheten ble stiftet i 1959 og har vært i drift i 67 år. Jo Langøygard er daglig leder, og Inge Forseth er styreleder. I 2025 hadde Linnvasselv Kraftlag SA en omsetning på 19,09 mill kr, en økning på 13 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 0 kr. Egenkapitalen var 200 000 kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 10 innen produksjon av elektrisitet fra vannkraft i Steinkjer, og ett av 1 031 i Norge. Det er eldre enn 97 % av selskapene i bransjen. Bare 1 % av selskapene i bransjen har samme selskapsform.
Aktivitet
Kraftlagets formål er å drive et felles kraftverk hvor interessentene kan utnytte egne kraftkilder beliggende i Linnvasselva - Brennelven mellom Limingen i Nord-Trøndelag fylke i Norge og Kvarnbergvattnet i Jemtlands len Sverige.
Formål
Kraftlagets formål er å stille kraftverk til disposisjon for medlemmene slik at disse kan utnytte egne rettigheter til vannfall i Linnvasselva - Brännälven mellom Limingen i Nord-Trøndelag fylke i Norge og Kvarnbergvattnet i Jämtländs län i Sverige.
API og MCPGET /company/979249764
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979249764" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979249764",
"name": "LINNVASSELV KRAFTLAG SA",
"org_form": "SA",
"nace_code": "35.121",
"nace_desc": "Produksjon av elektrisitet fra vannkraft",
"employees": null,
"address": { "municipality": "STEINKJER", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "979249764" })Spør AI-assistenten
Når ble Linnvasselv Kraftlag SA stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Steinkjer holder Linnvasselv Kraftlag SA til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Linnvasselv Kraftlag SA registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +12,5 % fra 2024 · +61,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 19,09 mill kr | 2,08 mill kr | 0 kr | 112,79 mill kr | 200 000 kr | 112,59 mill kr |
| 2024 | 16,97 mill kr | 3,84 mill kr | 0 kr | 111,11 mill kr | 200 000 kr | 110,91 mill kr |
| 2023 | 15,65 mill kr | 3,23 mill kr | 0 kr | 117,03 mill kr | 200 000 kr | 116,83 mill kr |
| 2022 | 13,91 mill kr | 691 317 kr | 0 kr | 123,20 mill kr | 200 000 kr | 123,00 mill kr |
| 2021 | 11,83 mill kr | 94 492 kr | 0 kr | 127,97 mill kr | 200 000 kr | 127,77 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 56 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig.
API og MCPGET /company/979249764/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979249764/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979249764",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 19090373, "operating_profit": 2077371, "net_profit": 0, "equity": 200000, … },
{ "year": 2024, "revenue": 16968437, "operating_profit": 3835652, "net_profit": 0, "equity": 200000, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "979249764" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Linnvasselv Kraftlag SA i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Linnvasselv Kraftlag SA fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Linnvasselv Kraftlag SA de siste årene.
Roller og styre14
Daglig leder
1Sist endret 18.09.2024Styre
12Sist endret 02.02.2026Revisor
1Sist endret 23.02.2015API og MCPGET /company/979249764/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979249764/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979249764",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "979249764" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Linnvasselv Kraftlag SA?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Linnvasselv Kraftlag SA?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Linnvasselv Kraftlag SA?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Linnvasselv Kraftlag SA | BEDR | Produksjon av elektrisitet fra vannkraft | Steinkjer | − |
Kunngjøringer27
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.6.2025 | Styre ↗ |
| 4.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.9.2024 | Daglig leder ↗ |
| 8.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.12.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 7.12.2023 | Styre ↗ |
| 7.12.2023 | Daglig leder ↗ |
| 19.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.8.2022 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/979249764/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979249764/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979249764",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-19", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "979249764" })Spør AI-assistenten
Når leverte Linnvasselv Kraftlag SA sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Linnvasselv Kraftlag SA sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Linnvasselv Kraftlag SA i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 55,6 % av driftsinntektene — 24,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 10,9 % | 23,9 % |
| Resultatmargin | 0,0 % | 6,7 % |
| Egenkapitalandel | 0,2 % | 39,3 % |
| Likviditetsgrad | 1,11 | 1,72 |
| Gjeldsgrad | 562,97 | 1,03 |
| Egenkapitalrentabilitet | 0,0 % | 1,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +12,5 % | +2,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 55,6 % | 31,4 % |
| Avskrivninger | 33,5 % | 12,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/979249764/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979249764/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979249764",
"nace_code": "35.121",
"industry_count": 934,
"revenue": { "value": 19090373, "percentile": 0.8519 },
"operating_margin": { "value": 0.1088, "percentile": 0.3934 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "979249764" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Linnvasselv Kraftlag SA sammenlignet med andre i bransjen?
Er Linnvasselv Kraftlag SA blant de største selskapene innen produksjon av elektrisitet fra vannkraft?
Hvor solid er Linnvasselv Kraftlag SA sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+41 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Linnvasselv Kraftlag SA
Hvor stor er bransjen Linnvasselv Kraftlag SA tilhører?
Linnvasselv Kraftlag SA er ett av 10 selskaper innen produksjon av elektrisitet fra vannkraft i Steinkjer, og ett av 1 031 på landsbasis.
Hvor lenge har Linnvasselv Kraftlag SA eksistert sammenlignet med bransjen?
Linnvasselv Kraftlag SA ble etablert i 1959 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 97 % av selskapene.
Er Linnvasselv Kraftlag SA et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Samvirkeforetak og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Linnvasselv Kraftlag SA i Brønnøysundregistrene.
Hvilken selskapsform har Linnvasselv Kraftlag SA?
Organisasjonsformen til Linnvasselv Kraftlag SA er Samvirkeforetak, forkortet SA. Et samvirkeforetak eies og styres av medlemmene, som også bruker foretakets tjenester.
Hvem leder Linnvasselv Kraftlag SA?
Jo Langøygard er registrert som daglig leder i Linnvasselv Kraftlag SA.
Hvem er styreleder i Linnvasselv Kraftlag SA?
Styrets leder i Linnvasselv Kraftlag SA er Inge Forseth. Styret har totalt 8 registrerte medlemmer.
Hva omsatte Linnvasselv Kraftlag SA for i 2025?
Linnvasselv Kraftlag SA hadde i 2025 en omsetning på 19,09 mill kr og et overskudd på 0 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er økonomien i Linnvasselv Kraftlag SA?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Linnvasselv Kraftlag SA økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Er Linnvasselv Kraftlag SA MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2005. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.