- Omsetning
- 27,8 mill
- −5,2 %
- Resultat
- 232 763
- −41,9 %
- Ansatte
- 11
Om Stålbyggeren AS
Stålbyggeren AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Karmøy, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av metallkonstruksjoner og deler. Virksomheten ble stiftet i 1997 og har vært i drift i 29 år. Martin Dahl er daglig leder, og Martin Dahl er styreleder. Selskapet er ett av 15 innen produksjon av metallkonstruksjoner og deler i Karmøy, og ett av 482 i Norge. Det er eldre enn 78 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (77 %).
Aktivitet
Bygging og reparasjon av båter under 100 br.tonn og næringsbygg.
Formål
Industri, service og handel som står i forbindelse med slik virksomhet, samt delta i foretak med tilsvarende virksomhet.
AI-sammendrag
Til tross for et omsetningsfall på 5% holder selskapet et høyt omsetningsnivå relativt til bransjen, men sliter med marginer og egenkapitalandel under bransjegjennomsnittet blant 359 sammenlignbare aktører. Heleid av TKE DAHL AS med signaturrett samlet hos styrets leder gir en konsentrert styringsstruktur som kan være både effektiv og sårbar ved nøkkelpersonrisiko. Med kun 11 ansatte og 28 mill. kr i omsetning fremstår selskapet som en lean aktør innen metallkonstruksjoner på Karmøy, men den lave resultatmarginen på under 1% gir begrenset buffer mot ytterligere inntektsfall.
API og MCPGET /company/979108818
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979108818" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979108818",
"name": "STÅLBYGGEREN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "25.110",
"nace_desc": "Produksjon av metallkonstruksjoner og deler",
"employees": 11,
"address": { "municipality": "KARMØY", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "979108818" })Spør AI-assistenten
Er Stålbyggeren AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Stålbyggeren AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Stålbyggeren AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2020–2025 · −5,2 % fra 2024 · +138,1 % over 5 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 27,80 mill kr | 480 174 kr | 232 763 kr | 8,57 mill kr | 3,52 mill kr | 5,05 mill kr |
| 2024 | 29,34 mill kr | 736 793 kr | 400 666 kr | 9,74 mill kr | 3,29 mill kr | 6,45 mill kr |
| 2023 | 18,31 mill kr | 117 727 kr | 25 435 kr | 6,94 mill kr | 2,89 mill kr | 4,05 mill kr |
| 2021 | 19,77 mill kr | 2,40 mill kr | 1,83 mill kr | 10,62 mill kr | 9,66 mill kr | 953 226 kr |
| 2020 | 11,68 mill kr | −105 601 kr | −128 709 kr | 4,06 mill kr | 1,38 mill kr | 2,68 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 59 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 23 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 25 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 55 prosent av eiendelene. Balansen viser et udekket tap.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Gjeld til konsernselskaper
- 670 000 kr (8 % av balansen)
API og MCPGET /company/979108818/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979108818/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979108818",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 27799572,
"operating_profit": 480174,
"net_profit": 232763,
"equity": 3519977,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 29336965,
"operating_profit": 736793,
"net_profit": 400666,
"equity": 3287215,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "979108818" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Stålbyggeren AS per år.
Hvordan har omsetningen til Stålbyggeren AS utviklet seg fra 2020 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Stålbyggeren AS i 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 26.02.2009Styre
2Sist endret 22.10.2008Regnskapsfører
1Sist endret 22.10.2008Revisor
1Sist endret 28.08.2014API og MCPGET /company/979108818/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979108818/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979108818",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "979108818" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Stålbyggeren AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Stålbyggeren AS?
Hvem er regnskapsfører for Stålbyggeren AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Tke Dahl AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/979108818/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979108818/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979108818",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "TKE DAHL AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "979108818" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Stålbyggeren AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Stålbyggeren AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Stålbyggeren AS eier Tke Dahl AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/979108818/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979108818/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979108818",
"chain": [
{ "org_no": "893116702", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "979108818", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "979108818" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Stålbyggeren AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Stålbyggeren AS | BEDR | Produksjon av metallkonstruksjoner og deler | Karmøy | 11 |
Kunngjøringer48
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 18.2.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.2.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.2.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.2.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.8.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.5.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.7.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.4.2017 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/979108818/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979108818/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979108818",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-02-18", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-02-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "979108818" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Stålbyggeren AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Stålbyggeren AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Stålbyggeren AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 58,7 % av driftsinntektene — 19,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,7 % | 4,1 % |
| Resultatmargin | 0,8 % | 3,7 % |
| Egenkapitalandel | 41,1 % | 49,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,60 | 1,71 |
| Gjeldsgrad | 1,43 | 0,87 |
| Egenkapitalrentabilitet | 6,6 % | 10,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -5,2 % | +1,7 % |
| Omsetning per ansatt | 2,53 mill kr | 2,00 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 58,7 % | 39,7 % |
| Lønnskostnad | 23,0 % | 35,6 % |
| Avskrivninger | 0,4 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/979108818/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979108818/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979108818",
"nace_code": "25.110",
"industry_count": 368,
"revenue": { "value": 27799572, "percentile": 0.6885 },
"operating_margin": { "value": 0.0173, "percentile": 0.3673 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "979108818" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Stålbyggeren AS på i bransjen?
Hvor ligger Stålbyggeren AS blant de 368 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Stålbyggeren AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Stålbyggeren AS
Hvor stor er bransjen Stålbyggeren AS tilhører?
Stålbyggeren AS er ett av 15 selskaper innen produksjon av metallkonstruksjoner og deler i Karmøy, og ett av 482 på landsbasis.
Hvor lenge har Stålbyggeren AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Stålbyggeren AS ble etablert i 1997 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 78 % av selskapene.
Hvordan er lønnsomheten til Stålbyggeren AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for produksjon av metallkonstruksjoner og deler er en driftsmargin på 4,1 %. Stålbyggeren AS lå på 1,7 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva er statusen til Stålbyggeren AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Stålbyggeren AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Stålbyggeren AS?
Stålbyggeren AS er registrert i bransjen Produksjon av metallkonstruksjoner og deler (næringskode 25.110). Registrert aktivitet: Bygging og reparasjon av båter under 100 br.tonn og næringsbygg.
Hvem leder Stålbyggeren AS?
Martin Dahl er registrert som daglig leder i Stålbyggeren AS.
Hvem eier Stålbyggeren AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Tke Dahl AS største eier i Stålbyggeren AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte Stålbyggeren AS for i 2025?
I 2025 omsatte Stålbyggeren AS for 27,80 mill kr, ned 5 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 232 763 kr.
Hvilket org.nr har Stålbyggeren AS?
Organisasjonsnummeret til Stålbyggeren AS er 979 108 818. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 28.07.1997.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.