Vetås Service AS
- Omsetning
- 3,7 mill
- −7,6 %
- Resultat
- 288 700
- −13,5 %
Om Vetås Service AS
Vetås Service AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Alver, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Reparasjon og vedlikehold av motorvogner. Virksomheten ble stiftet i 1997 og har vært i drift i 29 år. Ronny Vetås er daglig leder, og Mette Austrheim Vetås er styreleder. I 2025 hadde Vetås Service AS en omsetning på 3,71 mill kr, en nedgang på 8 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 288 700 kr. Egenkapitalen var 1,84 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Mette Austrheim Vetås med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 42 innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner i Alver, og ett av 7 165 i Norge. Det er eldre enn 88 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (53 %).
Aktivitet og formål
Å drive serviceverksted for biler, båter og motorsykler, kiosk, utleie av forbruksartikler, samt kjøp og salg av varer som har sammenheng med dette.
API og MCPGET /company/978675344
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/978675344" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "978675344",
"name": "VETÅS SERVICE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "95.310",
"nace_desc": "Reparasjon og vedlikehold av motorvogner",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ALVER", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "978675344" })Spør AI-assistenten
Når ble Vetås Service AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Alver holder Vetås Service AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Vetås Service AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −7,6 % fra 2024 · +5,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,71 mill kr | 391 161 kr | 288 700 kr | 2,48 mill kr | 1,84 mill kr | 638 630 kr |
| 2024 | 4,01 mill kr | 450 249 kr | 333 949 kr | 2,33 mill kr | 1,60 mill kr | 729 314 kr |
| 2023 | 3,29 mill kr | 74 259 kr | 33 485 kr | 2,11 mill kr | 1,27 mill kr | 840 057 kr |
| 2022 | 3,83 mill kr | 482 694 kr | 345 318 kr | 2,35 mill kr | 1,23 mill kr | 1,12 mill kr |
| 2021 | 3,52 mill kr | 376 940 kr | 282 219 kr | 2,07 mill kr | 887 613 kr | 1,19 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 75 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende en mindre del av årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 13 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/978675344/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/978675344/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "978675344",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3707077,
"operating_profit": 391161,
"net_profit": 288700,
"equity": 1839066,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 4011735,
"operating_profit": 450249,
"net_profit": 333949,
"equity": 1600366,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "978675344" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Vetås Service AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Vetås Service AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Vetås Service AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 21.07.1997Styre
3Sist endret 21.07.1997Regnskapsfører
1Sist endret 28.04.2026API og MCPGET /company/978675344/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/978675344/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "978675344",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "978675344" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Vetås Service AS?
Hvem er regnskapsfører for Vetås Service AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Vetås Service AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Mette Austrheim Vetås | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
| Ronny Vetås | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/978675344/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/978675344/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "978675344",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "978675344" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Vetås Service AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Vetås Service AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Vetås Service AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Vetås Service AS | BEDR | Reparasjon og vedlikehold av motorvogner | Alver | − |
Kunngjøringer36
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 28.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.4.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 5.8.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.6.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/978675344/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/978675344/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "978675344",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-11", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "978675344" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Vetås Service AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Vetås Service AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Vetås Service AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+AIDER AS(Regnskapsfører)−HAGEL AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 75,3 % av driftsinntektene — 37,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 10,6 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 7,8 % | 3,1 % |
| Egenkapitalandel | 74,2 % | 35,9 % |
| Likviditetsgrad | 3,73 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 0,35 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 15,7 % | 18,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -7,6 % | +5,3 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 75,3 % | 37,4 % |
| Lønnskostnad | 0,0 % | 33,8 % |
| Annen driftskostnad | 11,6 % | 18,8 % |
| Avskrivninger | 2,6 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/978675344/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/978675344/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "978675344",
"nace_code": "95.310",
"industry_count": 3622,
"revenue": { "value": 3707077, "percentile": 0.4896 },
"operating_margin": { "value": 0.1055, "percentile": 0.7278 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "978675344" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Vetås Service AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Vetås Service AS blant de største selskapene innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner?
Hvor solid er Vetås Service AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
VETÅS SERVICE AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Mangersnesvegen 101 AS | Alver | 50,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Paradiset Manger AS | Alver | 33,3 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Vetås Service AS
Hvor stor er bransjen Vetås Service AS tilhører?
Vetås Service AS er ett av 42 selskaper innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner i Alver, og ett av 7 165 på landsbasis.
Hvor lenge har Vetås Service AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Vetås Service AS ble etablert i 1997 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 88 % av selskapene.
Hva er statusen til Vetås Service AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Vetås Service AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Vetås Service AS?
Vetås Service AS er registrert i bransjen Reparasjon og vedlikehold av motorvogner (næringskode 95.310). Registrert aktivitet: Å drive serviceverksted for biler, båter og motorsykler, kiosk, utleie av forbruksartikler, samt kjøp og salg av varer som har sammenheng med dette.
Hvem leder Vetås Service AS?
Ronny Vetås er registrert som daglig leder i Vetås Service AS.
Hvem er styreleder i Vetås Service AS?
Styrets leder i Vetås Service AS er Mette Austrheim Vetås. Styret har totalt 2 registrerte medlemmer.
Hvilke eiere står bak Vetås Service AS?
Vetås Service AS eies i hovedsak av Mette Austrheim Vetås (50 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Vetås Service AS for i 2025?
Vetås Service AS hadde i 2025 en omsetning på 3,71 mill kr og et overskudd på 288 700 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har Vetås Service AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Vetås Service AS en egenkapital på 1,84 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 74,2 %.
Hvor stor aksjekapital har Vetås Service AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Vetås Service AS er 100 000 kr (100 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.