Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Menkeruds Motorsenter AS

Org.nr 978657702
Omsetning
29,7 mill
−9,9 %
Resultat
41 125
7 års regnskap
Ansatte
11
Mer

Om Menkeruds Motorsenter AS

Menkeruds Motorsenter AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lillehammer, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med drivstoff til motorvogner. Virksomheten ble stiftet i 1997 og har vært i drift i 29 år. Cato Grønvold Menkerud er daglig leder, og Per Andre Rykhus er styreleder. I 2025 hadde Menkeruds Motorsenter AS en omsetning på 29,66 mill kr, en nedgang på 10 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 41 125 kr. Egenkapitalen var −957 434 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Cato Grønvold Menkerud med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 6 innen detaljhandel med drivstoff til motorvogner i Lillehammer, og ett av 1 000 i Norge. Det er eldre enn 78 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (91 %).

Aktivitet

Drive bensin- og servicestasjon samt det som står i forbindelse med slik virksomhet og annen næringsvirksomhet.

Formål

Bensin- og servicestasjon samt det som står i forbindelse med slik virksomhet og annen næringsvirksomhet.

API og MCPGET /company/978657702

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/978657702" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "978657702",
  "name": "MENKERUDS MOTORSENTER AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "47.300",
  "nace_desc": "Detaljhandel med drivstoff til motorvogner",
  "employees": 11,
  "address": { "municipality": "LILLEHAMMER", "county": "INNLANDET", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "978657702" })

Spør AI-assistenten

  • Er Menkeruds Motorsenter AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver Menkeruds Motorsenter AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
  • Gi meg en kort oversikt over Menkeruds Motorsenter AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · −9,9 % fra 2024 · −14,3 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202529,66 mill kr233 979 kr41 125 kr3,40 mill kr−957 434 kr4,36 mill kr
202432,92 mill kr−532 066 kr−536 266 kr4,40 mill kr−998 560 kr5,40 mill kr
202335,24 mill kr−290 389 kr−316 778 kr4,70 mill kr−462 293 kr5,16 mill kr
202237,31 mill kr−971 680 kr−1,04 mill kr4,59 mill kr−145 516 kr4,74 mill kr
202134,61 mill kr56 925 kr40 680 kr3,07 mill kr894 738 kr2,17 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler3,40 mill kr
Anleggsmidler53 %1,81 mill krOmløpsmidler47 %1,59 mill kr
Egenkapital og gjeld3,40 mill kr
Innskutt egenkapital3 %100 000 krOpptjent egenkapital-31 %−1,06 mill krKortsiktig gjeld99 %3,36 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader29,43 mill kr
Finansinntekter131 kr
Finanskostnader179 988 kr
Netto finans−179 857 kr
Ordinært resultat før skatt54 121 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 80 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 10 prosent av driftsinntektene.

Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.

API og MCPGET /company/978657702/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/978657702/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "978657702",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 29664445,
      "operating_profit": 233979,
      "net_profit": 41125,
      "equity": -957434,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 32924860,
      "operating_profit": -532066,
      "net_profit": -536266,
      "equity": -998560,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "978657702" })

Spør AI-assistenten

  • Hva var driftsmarginen til Menkeruds Motorsenter AS i 2025?
  • Hvor mye falt omsetningen til Menkeruds Motorsenter AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Menkeruds Motorsenter AS de siste årene.

Roller og styre6

Daglig leder

1Sist endret 02.07.1997
Daglig lederSignatur

Styre

3Sist endret 10.09.2007
Styrets lederSignaturProkura
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 21.03.2013
Regnskapsfører
repr. AZETS INSIGHT ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 04.01.2021
Revisor
repr. RRO ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/978657702/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/978657702/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "978657702",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "978657702" })

Spør AI-assistenten

  • List alle roller i Menkeruds Motorsenter AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Menkeruds Motorsenter AS?
  • Hvem er daglig leder og styreleder i Menkeruds Motorsenter AS?

Aksjonærer

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Cato Grønvold MenkerudPersonOrdinære aksjer100,0 %100

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/978657702/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/978657702/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "978657702",
  "shareholders": [
    …
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "978657702" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem eier Menkeruds Motorsenter AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor mange aksjonærer har Menkeruds Motorsenter AS, og hvor mange aksjer er utstedt?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Menkeruds Motorsenter ASBEDRDetaljhandel med drivstoff til motorvognerLillehammer11

Kunngjøringer40

API og MCPGET /company/978657702/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/978657702/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "978657702",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-07-14", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-07-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "978657702" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Menkeruds Motorsenter AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Menkeruds Motorsenter AS sist godkjent årsregnskap?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Menkeruds Motorsenter AS i Brønnøysundregistrene?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:10→11
  2. Stilling utlyst
    Butikkmedarbeider Circle K
  3. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:9→10
  4. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:10→9
  5. Stilling utlyst
    Butikkmedarbeider Circle K

Bransjesammenligning

Varekostnad utgjør 80,1 % av driftsinntektene — 32,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin0,8 %2,4 %
Resultatmargin0,1 %1,7 %
Egenkapitalandel-28,1 %29,7 %
Likviditetsgrad0,471,33
Omsetningsvekst (siste år)-9,9 %+2,0 %
Omsetning per ansatt2,70 mill kr851 711,833 kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad80,1 %47,3 %
Lønnskostnad9,6 %28,5 %
Annen driftskostnad8,6 %18,3 %
Avskrivninger0,9 %1,3 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/978657702/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/978657702/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "978657702",
  "nace_code": "47.300",
  "industry_count": 888,
  "revenue": { "value": 29664445, "percentile": 0.8814 },
  "operating_margin": { "value": 0.0079, "percentile": 0.3342 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "978657702" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Menkeruds Motorsenter AS på i bransjen?
  • Hvor ligger Menkeruds Motorsenter AS blant de 888 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Menkeruds Motorsenter AS sammenlignet med andre i bransjen?

Spørsmål og svar om Menkeruds Motorsenter AS

Hvor stor er bransjen Menkeruds Motorsenter AS tilhører?

Menkeruds Motorsenter AS er ett av 6 selskaper innen detaljhandel med drivstoff til motorvogner i Lillehammer, og ett av 1 000 på landsbasis.

Hvor lenge har Menkeruds Motorsenter AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Menkeruds Motorsenter AS ble etablert i 1997 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 78 % av selskapene.

Er Menkeruds Motorsenter AS et aktivt selskap?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Menkeruds Motorsenter AS i Brønnøysundregistrene.

Hva gjør Menkeruds Motorsenter AS?

Menkeruds Motorsenter AS er registrert i bransjen Detaljhandel med drivstoff til motorvogner (næringskode 47.300). Registrert aktivitet: Drive bensin- og servicestasjon samt det som står i forbindelse med slik virksomhet og annen næringsvirksomhet.

Hva betyr organisasjonsformen AS?

Organisasjonsformen til Menkeruds Motorsenter AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem leder Menkeruds Motorsenter AS?

Cato Grønvold Menkerud er registrert som daglig leder i Menkeruds Motorsenter AS.

Hvilke eiere står bak Menkeruds Motorsenter AS?

Menkeruds Motorsenter AS eies i hovedsak av Cato Grønvold Menkerud (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Går Menkeruds Motorsenter AS med overskudd?

I 2025 omsatte Menkeruds Motorsenter AS for 29,66 mill kr, ned 10 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 41 125 kr.

Hvor mange jobber i Menkeruds Motorsenter AS?

Det er registrert 11 ansatte i Menkeruds Motorsenter AS, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.

Hvilket org.nr har Menkeruds Motorsenter AS?

Menkeruds Motorsenter AS har org.nr 978 657 702 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Innlandet