Bennett Reklamebyrå AS
- Omsetning
- 30,9 mill
- −14 %
- Resultat
- 320 538
- +1 359,4 %
Om Bennett Reklamebyrå AS
Bennett Reklamebyrå AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Reklamebyråvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 1997 og har vært i drift i 29 år. Selskapet er registrert som konkurs. Jan Sverre Roterud er daglig leder, og Pål Isern er styreleder. I 2023 hadde Bennett Reklamebyrå AS en omsetning på 30,93 mill kr, en nedgang på 14 % fra 2022. Selskapet endte året med et overskudd på 320 538 kr. Egenkapitalen var 8,65 mill kr ved utgangen av 2023. Største aksjonær er Bennett Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 480 innen reklamebyråvirksomhet i Trondheim, og ett av 11 034 i Norge. Det er eldre enn 96 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Reklamebyråvirksomhet samt kjøp, salg, leie og utleie av fast eiendom.
Formål
Reklamebyråvirksomhet, herunder markedsrådgivning og strategisk rådgivning, PR-virksomhet, produksjon og formidling og alt hva hermed står i forbindelse, herunder deltakelse i andre selskaper som driver beslektet virksomhet. I tilknytning til virksomheten kan selskapet drive med kjøp, salg, leie og utleie av fast eiendom.
API og MCPGET /company/977511410
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/977511410" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "977511410",
"name": "BENNETT REKLAMEBYRÅ AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "73.110",
"nace_desc": "Reklamebyråvirksomhet",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "977511410" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Bennett Reklamebyrå AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Bennett Reklamebyrå AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Bennett Reklamebyrå AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2019–2023 · −14 % fra 2022 · −25,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 30,93 mill kr | 1,04 mill kr | 320 538 kr | 36,22 mill kr | 8,65 mill kr | 27,57 mill kr |
| 2022 | 35,98 mill kr | 61 734 kr | 21 963 kr | 34,42 mill kr | 8,33 mill kr | 26,08 mill kr |
| 2021 | 36,17 mill kr | 1,01 mill kr | 661 186 kr | 33,84 mill kr | 8,31 mill kr | 25,52 mill kr |
| 2020 | 32,06 mill kr | 1,77 mill kr | 1,45 mill kr | 30,90 mill kr | 8,11 mill kr | 22,79 mill kr |
| 2019 | 41,46 mill kr | 2,27 mill kr | 1,95 mill kr | 25,01 mill kr | 7,45 mill kr | 17,56 mill kr |
Balanse
2023Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2023-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 41 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2023)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 25 mill kr (69 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 13 mill kr (37 % av balansen)
API og MCPGET /company/977511410/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/977511410/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "977511410",
"years": [
{
"year": 2023,
"revenue": 30932321,
"operating_profit": 1044958,
"net_profit": 320538,
"equity": 8652665,
…
},
{
"year": 2022,
"revenue": 35977651,
"operating_profit": 61734,
"net_profit": 21963,
"equity": 8332127,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "977511410" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Bennett Reklamebyrå AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Bennett Reklamebyrå AS per år.
Hvordan har omsetningen til Bennett Reklamebyrå AS utviklet seg fra 2019 til 2023?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 23.02.2022Styre
2Sist endret 05.02.2018Revisor
1Sist endret 31.10.2020Bostyrer
1Sist endret 22.04.2025API og MCPGET /company/977511410/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/977511410/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "977511410",
"roles": [
{ "role_type": "Bostyrer", … },
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "977511410" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Bennett Reklamebyrå AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Bennett Reklamebyrå AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Bennett Reklamebyrå AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Bennett Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2024
API og MCPGET /company/977511410/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/977511410/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "977511410",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "BENNETT HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2024, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "977511410" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Bennett Reklamebyrå AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Bennett Reklamebyrå AS eier Bennett Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Bennett Reklamebyrå AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Bennett Reklamebyrå AS | BEDR | Reklamebyråvirksomhet | Trondheim | − |
Kunngjøringer87
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 22.4.2025 | Konkursåpning ↗ |
| 1.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.2.2022 | Daglig leder ↗ |
| 11.2.2022 | Daglig leder ↗ |
| 15.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.10.2020 | Revisor ↗ |
| 16.5.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.3.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/977511410/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/977511410/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "977511410",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2025-04-22", "type": "Konkursåpning", … },
{ "dato": "2024-08-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "977511410" })Spør AI-assistenten
Når ble det åpnet konkurs i Bennett Reklamebyrå AS, og hva har skjedd siden?
Når leverte Bennett Reklamebyrå AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Bennett Reklamebyrå AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre−AIDER AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Immateriell rettighetVaremerke:bNet(Registrering opphørt)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 35,7 % av driftsinntektene — 3,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2023 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,4 % | 3,2 % |
| Resultatmargin | 1,0 % | 2,8 % |
| Egenkapitalandel | 23,9 % | 39,9 % |
| Likviditetsgrad | 2,63 | 1,43 |
| Gjeldsgrad | 3,19 | 0,77 |
| Egenkapitalrentabilitet | 3,7 % | 9,2 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -14,0 % | +1,3 % |
| Andel av driftsinntekter | 2023 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 35,7 % | 32,6 % |
| Lønnskostnad | 40,8 % | 40,5 % |
| Annen driftskostnad | 17,7 % | 18,2 % |
| Avskrivninger | 2,3 % | 0,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/977511410/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/977511410/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "977511410",
"nace_code": "73.110",
"industry_count": 2944,
"revenue": { "value": 30932321, "percentile": 0.9661 },
"operating_margin": { "value": 0.0338, "percentile": 0.5045 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "977511410" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Bennett Reklamebyrå AS blant de 2944 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Bennett Reklamebyrå AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Bennett Reklamebyrå AS blant de største selskapene innen reklamebyråvirksomhet?
Offentlig støtte
Bennett Reklamebyrå AS er registrert med 4 SkatteFUNN-søknader, 2 godkjent.
| Innsendt | Prosjekt | Periode | Status |
|---|---|---|---|
| 1.9.2020 | AdCat: automatisering av digital annonsering for SMB-er | 2020–2023 | Godkjent |
| 31.8.2019 | AdCast - løsning for automatisering av digital annonsering | 2019–2021 | Avslått |
| 1.9.2007 | Bennett Interactive Strategic LAB | 2007–2009 | Godkjent |
| 28.11.2005 | Merverdiprosesser i bedrifter | 2006–2006 | Behandles |
Kilde: Forskningsrådet (SkatteFUNN)
API og MCPGET /company/977511410/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/977511410/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "977511410",
"innovasjon_norge": [],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "AdCat: automatisering av digital annonsering for SMB-er",
"godkjent": true,
"innsendt_dato": "2020-09-01",
…
},
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "977511410" })Spør AI-assistenten
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Bennett Reklamebyrå AS søkt om, og ble de godkjent?
Oppsummer all offentlig støtte til Bennett Reklamebyrå AS per år.
Hvilken offentlig støtte har Bennett Reklamebyrå AS fått?
Offentlige anbud
Bennett Reklamebyrå AS har organisert 1 anbud.
| Publisert | Rolle | Anbud | Sted | Frist | Verdi | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 6.11.2024 | Rådgiver | Grafiske tjenester og innholdsmarkedsføring | Trøndelag | 16.9.2026 | 3,00 mill kr | Tildelt |
Kilde: Doffin
API og MCPGET /company/977511410/tenders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/977511410/tenders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"agg": { "tenders_won_count": 0, "tenders_won_12mo": 0, "tenders_issued_count": 0 },
"hits": [
{
"notice_id": "2024-115876",
"heading": "Grafiske tjenester og innholdsmarkedsføring",
"publication_date": "2024-11-06",
"role": "tender_organiser",
…
}
]
}MCP
get_company_tenders({ "org_no": "977511410" })Spør AI-assistenten
Hva gikk anbudet «Grafiske tjenester og innholdsmarkedsføring» ut på?
Immaterielle rettigheter
Bennett Reklamebyrå AS har 5 varemerker registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| intraapp ↗ | 201407497 | − | Henlagt | − |
| b IntraAPP ↗ | 201407496 | − | Henlagt | − |
| Creating Business. ↗ | 201311507 | − | Henlagt | − |
| bNet ↗ | 201311508 | 273686 | Registrering opphørt | 24.9.2023 |
| b Bennett CREATING BUSINESS. ↗ | 201311506 | 273685 | Registrering opphørt | 24.9.2023 |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
BENNETT REKLAMEBYRÅ AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Byneset Golfsenter AS | Trondheim | 0,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Bennett Reklamebyrå AS
Hvor stor er bransjen Bennett Reklamebyrå AS tilhører?
Bennett Reklamebyrå AS er ett av 480 selskaper innen reklamebyråvirksomhet i Trondheim, og ett av 11 034 på landsbasis.
Hvor lenge har Bennett Reklamebyrå AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Bennett Reklamebyrå AS ble etablert i 1997 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 96 % av selskapene.
Er Bennett Reklamebyrå AS fortsatt i drift?
Det er registrert konkurs for Bennett Reklamebyrå AS (åpnet 22.04.2025). Informasjonen på denne siden viser selskapets historikk slik den er registrert i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Bennett Reklamebyrå AS?
Jan Sverre Roterud er registrert som daglig leder i Bennett Reklamebyrå AS.
Hvilke eiere står bak Bennett Reklamebyrå AS?
Største aksjonær i Bennett Reklamebyrå AS er Bennett Holding AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2024.
Hva omsatte Bennett Reklamebyrå AS for i 2023?
Bennett Reklamebyrå AS hadde i 2023 en omsetning på 30,93 mill kr og et overskudd på 320 538 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har Bennett Reklamebyrå AS?
Ved utgangen av 2023 hadde Bennett Reklamebyrå AS en egenkapital på 8,65 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 23,9 %.
Har Bennett Reklamebyrå AS mottatt offentlig støtte?
Bennett Reklamebyrå AS er registrert med 2 godkjente SkatteFUNN-søknader.
Eier Bennett Reklamebyrå AS patenter eller varemerker?
Bennett Reklamebyrå AS har 5 varemerker registrert hos Patentstyret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.