- Omsetning
- 2,3 mill
- +0,1 %
- Resultat
- 197 506
- −68,4 %
Om Fjellvegen Borettslag
Fjellvegen Borettslag er registrert som borettslag med forretningsadresse i Moss, Østfold. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 1997 og har vært i drift i 29 år. Alexander Leirstein er styrets leder. I 2025 hadde Fjellvegen Borettslag en omsetning på 2,34 mill kr. Selskapet endte året med et overskudd på 197 506 kr. Egenkapitalen var 28,16 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 422 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Moss, og ett av 47 205 i Norge. Det er eldre enn 70 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Oppføring av boligbygg og utleie av boliger til andelseierne.
Formål
Borettslag.
API og MCPGET /company/977485622
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/977485622" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "977485622",
"name": "FJELLVEGEN BORETTSLAG",
"org_form": "BRL",
"nace_code": "97.001",
"nace_desc": "Aktiviteter i borettslag og boligsameier",
"employees": null,
"address": { "municipality": "MOSS", "county": "ØSTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "977485622" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Fjellvegen Borettslag registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Fjellvegen Borettslag stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Moss holder Fjellvegen Borettslag til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +0,1 % fra 2024 · −29,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,34 mill kr | 123 456 kr | 197 506 kr | 36,49 mill kr | 28,16 mill kr | 8,33 mill kr |
| 2024 | 2,34 mill kr | 569 070 kr | 624 089 kr | 36,28 mill kr | 27,96 mill kr | 8,31 mill kr |
| 2023 | 3,33 mill kr | 1,67 mill kr | 1,68 mill kr | 36,44 mill kr | 27,34 mill kr | 9,10 mill kr |
| 2022 | 3,33 mill kr | 1,50 mill kr | 1,49 mill kr | 35,49 mill kr | 25,66 mill kr | 9,83 mill kr |
| 2021 | 3,33 mill kr | 1,79 mill kr | 1,78 mill kr | 35,51 mill kr | 24,17 mill kr | 11,34 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 73 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Årsregnskapet oppgir pantstillelser.
API og MCPGET /company/977485622/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/977485622/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "977485622",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2336226,
"operating_profit": 123456,
"net_profit": 197506,
"equity": 28161969,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2335036,
"operating_profit": 569070,
"net_profit": 624089,
"equity": 27964463,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "977485622" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Fjellvegen Borettslag i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Fjellvegen Borettslag fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Fjellvegen Borettslag de siste årene.
Roller og styre8
Styre
5Sist endret 05.04.2025Regnskapsfører
1Sist endret 08.09.2011Revisor
1Sist endret 11.12.2025Forretningsfører
1Sist endret 19.10.2010API og MCPGET /company/977485622/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/977485622/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "977485622",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "977485622" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Fjellvegen Borettslag?
Hvem er regnskapsfører for Fjellvegen Borettslag?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Fjellvegen Borettslag?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Fjellvegen Borettslag | AAFY | Aktiviteter i borettslag og boligsameier | Moss | − |
Kunngjøringer66
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 22.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.12.2025 | Revisor ↗ |
| 8.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.4.2025 | Styre ↗ |
| 8.7.2024 | Styre ↗ |
| 28.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.5.2024 | Styre ↗ |
| 13.4.2024 | Styre ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 22.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/977485622/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/977485622/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "977485622",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-12-11", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "977485622" })Spør AI-assistenten
Når ble Fjellvegen Borettslag sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Fjellvegen Borettslag sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Fjellvegen Borettslag sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 73,3 % av driftsinntektene — 5,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 5,3 % | 18,4 % |
| Resultatmargin | 8,5 % | 10,1 % |
| Egenkapitalandel | 77,2 % | 33,1 % |
| Likviditetsgrad | 5,17 | 6,07 |
| Gjeldsgrad | 0,30 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 0,7 % | 8,9 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +0,1 % | +3,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 4,0 % | 3,7 % |
| Annen driftskostnad | 73,3 % | 68,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/977485622/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/977485622/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "977485622",
"nace_code": "97.001",
"industry_count": 21422,
"revenue": { "value": 2336226, "percentile": 0.7041 },
"operating_margin": { "value": 0.0528, "percentile": 0.306 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "977485622" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Fjellvegen Borettslag på i bransjen?
Hvor ligger Fjellvegen Borettslag blant de 21422 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Fjellvegen Borettslag sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+232 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Fjellvegen Borettslag
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Fjellvegen Borettslag?
Det er registrert 47 205 selskaper i Norge innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, hvorav 422 i Moss.
Er Fjellvegen Borettslag et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1997, som er lenger enn 70 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 645 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Fjellvegen Borettslag bedre enn andre i bransjen?
Fjellvegen Borettslag hadde en driftsmargin på 5,3 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 18,4 % for aktiviteter i borettslag og boligsameier.
Er Fjellvegen Borettslag et aktivt selskap?
Fjellvegen Borettslag er et aktivt selskap registrert som Borettslag i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Fjellvegen Borettslag?
Fjellvegen Borettslag driver innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, med NACE-kode 97.001 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Oppføring av boligbygg og utleie av boliger til andelseierne.
Hvordan går det økonomisk med Fjellvegen Borettslag?
Fjellvegen Borettslag hadde i 2025 en omsetning på 2,34 mill kr og et overskudd på 197 506 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Fjellvegen Borettslag?
I 2025 hadde Fjellvegen Borettslag et driftsresultat på 123 456 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 5,3 %.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Fjellvegen Borettslag?
Fjellvegen Borettslag er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvordan kommer jeg i kontakt med Fjellvegen Borettslag?
I Enhetsregisteret har Fjellvegen Borettslag registrert nettsiden www.vbbl.no. Telefonnummer er også registrert og vises på selskapssiden.
Hvem er revisor for Fjellvegen Borettslag?
Fjellvegen Borettslag bruker Vansjø Boligbyggelag som regnskapsfører og Tell Norge AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Østfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.