Tollnes Ballklubb
Org.nr 977476453
Om Tollnes Ballklubb
Tollnes Ballklubb er registrert som forening/lag/innretning med forretningsadresse i Skien, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i idrettslag og -klubber. Virksomheten ble stiftet i 1932 og har vært i drift i 94 år. Audun Thorsen er styrets leder. I 2023 hadde Tollnes Ballklubb en omsetning på 1,05 mrd kr, en økning på 218 % fra 2022. Selskapet endte året med et overskudd på 120,88 mill kr. Egenkapitalen var 411,63 mill kr ved utgangen av 2023. Selskapet er ett av 137 innen aktiviteter i idrettslag og -klubber i Skien, og ett av 14 041 i Norge. Det er eldre enn 86 % av selskapene i bransjen. Forening/lag/innretning er den vanligste selskapsformen i bransjen (99 %).
Aktivitet
Idrettslag.
API og MCPGET /company/977476453
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/977476453" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "977476453",
"name": "TOLLNES BALLKLUBB",
"org_form": "FLI",
"nace_code": "93.120",
"nace_desc": "Aktiviteter i idrettslag og -klubber",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SKIEN", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "977476453" })Spør AI-assistenten
Hva driver Tollnes Ballklubb med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Tollnes Ballklubb: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Tollnes Ballklubb registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 1,05 mrd kr | 120,88 mill kr | 120,88 mill kr | 411,63 mill kr | 411,63 mill kr | 0 kr |
| 2022 | 329,22 mill kr | 204,62 mill kr | 204,62 mill kr | 290,75 mill kr | 290,73 mill kr | 0 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIBankinnskudd og kontanter utgjorde om lag 100 prosent av eiendelene ved utgangen av 2023, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/977476453/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/977476453/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "977476453",
"years": [
{
"year": 2023,
"revenue": 1045886000,
"operating_profit": 120878000,
"net_profit": 120878000,
"equity": 411631000,
…
},
{
"year": 2022,
"revenue": 329216000,
"operating_profit": 204620000,
"net_profit": 204620000,
"equity": 290733000,
…
}
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "977476453" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Tollnes Ballklubb de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Tollnes Ballklubb per år.
Hvordan har omsetningen til Tollnes Ballklubb utviklet seg fra 2022 til 2023?
Roller og styre9
Styre
9Sist endret 19.10.2026API og MCPGET /company/977476453/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/977476453/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "977476453",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
{ "role_type": "Varamedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "977476453" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Tollnes Ballklubb: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Tollnes Ballklubb?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Tollnes Ballklubb?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Tollnes Håndball | AAFY | Aktiviteter i idrettslag og -klubber | − | − |
Kunngjøringer2
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 24.2.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.10.2003 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/977476453/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/977476453/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "977476453",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2024-02-24", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2003-10-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … }
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "977476453" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Tollnes Ballklubb i Brønnøysundregistrene?
Når ble Tollnes Ballklubb sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Tollnes Ballklubb sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Anette Gusfre-Østby(Styremedlem)+Edita Razmuviene(Styremedlem)+Kim Andre Forsberg(Varamedlem)−Joakim Lundin Malek(Styremedlem)−Rune Halvorsen(Styremedlem)−Ted Sjøgren(Styremedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2023 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 11,6 % | 4,2 % |
| Resultatmargin | 11,6 % | 4,2 % |
| Egenkapitalandel | 100,0 % | 80,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,00 | 0,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 29,4 % | 6,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +217,7 % | +6,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/977476453/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/977476453/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "977476453",
"nace_code": "93.120",
"industry_count": 824,
"revenue": { "value": 1045886000, "percentile": 0.9975 },
"operating_margin": { "value": 0.1156, "percentile": 0.702 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "977476453" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Tollnes Ballklubb sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Tollnes Ballklubb på i bransjen?
Hvor ligger Tollnes Ballklubb blant de 824 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Tollnes Ballklubb
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Tollnes Ballklubb?
Det er registrert 14 041 selskaper i Norge innen aktiviteter i idrettslag og -klubber, hvorav 137 i Skien.
Er Tollnes Ballklubb et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1932, som er lenger enn 86 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 55 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva driver Tollnes Ballklubb med?
Tollnes Ballklubb driver innen aktiviteter i idrettslag og -klubber, med NACE-kode 93.120 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Idrettslag.
Hvilken selskapsform har Tollnes Ballklubb?
Tollnes Ballklubb er registrert som Forening/lag/innretning (FLI). Dette er en organisasjon drevet på ideelt eller frivillig grunnlag.
Hvordan går det økonomisk med Tollnes Ballklubb?
Tollnes Ballklubb hadde i 2023 en omsetning på 1,05 mrd kr og et overskudd på 120,88 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Tollnes Ballklubb?
I 2023 hadde Tollnes Ballklubb et driftsresultat på 120,88 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 11,6 %.
Hvor solid er balansen til Tollnes Ballklubb?
Egenkapitalen i Tollnes Ballklubb var 411,63 mill kr i 2023-regnskapet, med en egenkapitalandel på 100 % av totalkapitalen.
Hvor ligger Tollnes Ballklubb?
Forretningsadressen til Tollnes Ballklubb er Nedre Mastemyr 21, 3736, SKIEN i Skien kommune.
Hvordan kommer jeg i kontakt med Tollnes Ballklubb?
I Enhetsregisteret har Tollnes Ballklubb registrert nettsiden www.tollnes.no. Telefonnummer er også registrert og vises på selskapssiden.
Hva er organisasjonsnummeret til Tollnes Ballklubb?
Tollnes Ballklubb har org.nr 977 476 453 og er registrert som Forening/lag/innretning i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.