- Omsetning
- 25,1 mill
- +2,1 %
- Resultat
- −175 332
- −163,7 %
- Ansatte
- 94
- −8 siden mars
Om Lommedalen Idrettslag
Lommedalen Idrettslag er registrert som forening/lag/innretning med forretningsadresse i Bærum, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i idrettslag og -klubber. Virksomheten ble stiftet i 1903 og har vært i drift i 123 år. Reidunn Eline Håheim Rake er daglig leder, og Ole Christen Reistad er styreleder. I 2025 hadde Lommedalen Idrettslag en omsetning på 25,07 mill kr, en økning på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 175 332 kr. Egenkapitalen var 3,10 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 224 innen aktiviteter i idrettslag og -klubber i Bærum, og ett av 14 054 i Norge. Det er eldre enn 95 % av selskapene i bransjen. Forening/lag/innretning er den vanligste selskapsformen i bransjen (99 %).
Aktivitet
Idrettslag.
API og MCPGET /company/977457432
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/977457432" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "977457432",
"name": "LOMMEDALEN IDRETTSLAG",
"org_form": "FLI",
"nace_code": "93.120",
"nace_desc": "Aktiviteter i idrettslag og -klubber",
"employees": 94,
"address": { "municipality": "BÆRUM", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "977457432" })Spør AI-assistenten
Hvor i Bærum holder Lommedalen Idrettslag til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Lommedalen Idrettslag registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Lommedalen Idrettslag med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2022–2025 · +2,1 % fra 2024 · +29,9 % over 3 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 25,07 mill kr | −175 332 kr | −175 332 kr | 17,51 mill kr | 3,10 mill kr | 14,41 mill kr |
| 2024 | 24,56 mill kr | 275 188 kr | 275 188 kr | 18,02 mill kr | 3,28 mill kr | 14,75 mill kr |
| 2023 | 20,00 mill kr | −1,36 mill kr | −1,36 mill kr | 19,05 mill kr | 3,00 mill kr | 16,05 mill kr |
| 2022 | 19,29 mill kr | −1 108 kr | −1 108 kr | 18,44 mill kr | 4,55 mill kr | 13,89 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 22 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig.
API og MCPGET /company/977457432/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/977457432/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "977457432",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 25070087,
"operating_profit": -175332,
"net_profit": -175332,
"equity": 3099806,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 24560689,
"operating_profit": 275188,
"net_profit": 275188,
"equity": 3275138,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "977457432" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Lommedalen Idrettslag per år.
Hvordan har omsetningen til Lommedalen Idrettslag utviklet seg fra 2022 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Lommedalen Idrettslag i 2025?
Roller og styre11
Daglig leder
1Sist endret 06.03.2024Styre
9Sist endret 14.04.2026Revisor
1Sist endret 03.12.2024API og MCPGET /company/977457432/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/977457432/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "977457432",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "977457432" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Lommedalen Idrettslag?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Lommedalen Idrettslag?
List alle roller i Lommedalen Idrettslag: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Lommedalen Idrettslag | BEDR | Aktiviteter i idrettslag og -klubber | Bærum | 94 |
Kunngjøringer4
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.11.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/977457432/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/977457432/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "977457432",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-06", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-15", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "977457432" })Spør AI-assistenten
Når ble Lommedalen Idrettslag sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Lommedalen Idrettslag sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Lommedalen Idrettslag i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:92→94
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:94→92
- Stilling utlystVil du bli vertskap i Varmestua? Lommedalen IL
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:93→94
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:81→93
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -0,7 % | 4,2 % |
| Resultatmargin | -0,7 % | 4,2 % |
| Egenkapitalandel | 17,7 % | 80,8 % |
| Gjeldsgrad | 4,65 | 0,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | -5,7 % | 6,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +2,1 % | +6,6 % |
| Omsetning per ansatt | 266 703,053 kr | 374 560,282 kr |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/977457432/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/977457432/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "977457432",
"nace_code": "93.120",
"industry_count": 824,
"revenue": { "value": 25070087, "percentile": 0.8988 },
"operating_margin": { "value": -0.007, "percentile": 0.3137 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "977457432" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Lommedalen Idrettslag på i bransjen?
Hvor ligger Lommedalen Idrettslag blant de 824 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Lommedalen Idrettslag sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså i Bærum
1 000+ til i Bærum →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Lommedalen Idrettslag
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Lommedalen Idrettslag?
Det er registrert 14 054 selskaper i Norge innen aktiviteter i idrettslag og -klubber, hvorav 224 i Bærum.
Er Lommedalen Idrettslag et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1903, som er lenger enn 95 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 21 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Lommedalen Idrettslag bedre enn andre i bransjen?
Lommedalen Idrettslag hadde en driftsmargin på −0,7 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 4,2 % for aktiviteter i idrettslag og -klubber.
Hva er statusen til Lommedalen Idrettslag?
Lommedalen Idrettslag er et aktivt selskap registrert som Forening/lag/innretning i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Lommedalen Idrettslag?
Daglig leder i Lommedalen Idrettslag er Reidunn Eline Håheim Rake, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hva er omsetningen til Lommedalen Idrettslag?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 25,07 mill kr, opp 2 % fra 2024. Egenkapitalen var 3,10 mill kr ved årsslutt.
Hva er organisasjonsnummeret til Lommedalen Idrettslag?
Organisasjonsnummeret til Lommedalen Idrettslag er 977 457 432. Selskapet er registrert som Forening/lag/innretning, med registreringsdato 17.04.1997.
Hvem er revisor for Lommedalen Idrettslag?
Moore AS er registrert som revisor for Lommedalen Idrettslag.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.