It Support AS
Org.nr 977197821
Om It Support AS
It Support AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sola, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer. Virksomheten ble stiftet i 1997 og har vært i drift i 29 år. Torger Log er daglig leder, og Torger Log er styreleder. I 2025 hadde It Support AS en omsetning på 1,43 mill kr, en nedgang på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 83 193 kr. Egenkapitalen var 7,10 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er B Log Invest AS med 14 % av aksjene. Selskapet er ett av 75 innen konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer i Sola, og ett av 16 017 i Norge. Det er eldre enn 97 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Informasjonsteknologi. Konsulentvirksomhet. Div handel og utleie av utstyr og anleggsmidler.
Formål
Å yte konsulentvirksomhet, rådgivning, utvikling og salg av programvare, forretningsvirksomhet som styret til enhver tid finner tjenlig for selskapet, herunder handel og utleie av utstyr og anleggsmidler, kjøp, salg og utleie av fast eiendom, deltagelse i andre selskaper, samt å gi støtte til veldedige og allmennyttige formål.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,43 mill kr | 845 607 kr | −83 193 kr | 12,57 mill kr | 7,10 mill kr | 5,47 mill kr |
| 2024 | 1,46 mill kr | 372 999 kr | −500 191 kr | 13,27 mill kr | 7,18 mill kr | 6,08 mill kr |
| 2023 | 1,15 mill kr | 336 482 kr | −1,27 mill kr | 7,86 mill kr | 7,68 mill kr | 172 479 kr |
| 2022 | 769 756 kr | −195 033 kr | −20 205 kr | 9,08 mill kr | 8,96 mill kr | 123 062 kr |
| 2021 | 451 986 kr | −195 312 kr | 268 528 kr | 9,44 mill kr | 8,98 mill kr | 143 974 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 26 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 12.02.1997Styre
2Sist endret 17.03.2011Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
3 nye · 2 ute · 1 endret eierandel
- B Log Invest AS14 %
- Lobi AS14 %
- Log Molde AS14 %
- Bjørnar Loghadde 14 %
- Ruben Loghadde 14 %
- Torger Log16 % → 2 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| B Log Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 14.0 % | 28 000 |
| E&a Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 14.0 % | 28 000 |
| Kristine Harbo | Person | Ordinære aksjer | 14.0 % | 28 000 |
| Lobi AS | Selskap | Ordinære aksjer | 14.0 % | 28 000 |
| Log Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 14.0 % | 28 000 |
| Log Molde AS | Selskap | Ordinære aksjer | 14.0 % | 28 000 |
| Torhild Log | Person | Ordinære aksjer | 14.0 % | 28 000 |
| Torger Log | Person | Ordinære aksjer | 2.0 % | 4 000 |
8 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| It Support AS | BEDR | Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer | Sola | − |
Kunngjøringer41
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 20.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.6.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 2.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.4.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.4.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.7.2019 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:5→-
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 56,5 % | 57,2 % |
| Likviditetsgrad | 4,39 | 1,72 |
| Gjeldsgrad | 0,77 | 0,47 |
| Egenkapitalrentabilitet | -1,2 % | 9,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Investeringer
IT SUPPORT AS eier aksjer i 4 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Utemagi AS | Sandnes | 1.0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Softox Solutions AS | Bærum | 0.1 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Dellia Group ASA | Oslo | 0.0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Dof Group ASA | Austevoll | 0.0 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Sola
1 000+ til i Sola →Spørsmål og svar om It Support AS
Hvor stor er bransjen It Support AS tilhører?
It Support AS er ett av 75 selskaper innen konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer i Sola, og ett av 16 017 på landsbasis.
Hvor lenge har It Support AS eksistert sammenlignet med bransjen?
It Support AS ble etablert i 1997 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 97 % av selskapene.
Hva er statusen til It Support AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for It Support AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder It Support AS?
Torger Log er registrert som daglig leder i It Support AS.
Hvem er største aksjonær i It Support AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er B Log Invest AS største eier i It Support AS med 14 % av aksjene. Nest størst er E&a Invest AS med 14 %.
Går It Support AS med overskudd?
I 2025 omsatte It Support AS for 1,43 mill kr, ned 2 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 83 193 kr.
Hvor lønnsom er driften i It Support AS?
Driftsresultatet for 2025 var 845 607 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor stor aksjekapital har It Support AS?
Den registrerte aksjekapitalen i It Support AS er 200 000 kr (200 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvor holder It Support AS til?
It Support AS holder til i Galeivegen 20, 4056, TANANGER, i Sola kommune i Rogaland.
Er It Support AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 1997. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.