Bjerkreimshallen STI
- Omsetning
- 2,6 mill
- +10,8 %
- Resultat
- 445 114
- 7 års regnskap
Om Bjerkreimshallen STI
Bjerkreimshallen STI er registrert som stiftelse med forretningsadresse i Bjerkreim, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 1994 og har vært i drift i 32 år. Øyvind Espeland er styrets leder. I 2025 hadde Bjerkreimshallen STI en omsetning på 2,61 mill kr, en økning på 11 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 445 114 kr. Egenkapitalen var 3,82 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 63 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Bjerkreim, og ett av 76 534 i Norge. Det er eldre enn 90 % av selskapene i bransjen. Bare 1 % av selskapene i bransjen har samme selskapsform.
Aktivitet
Bjerkreimshallen skal primært benyttes til idrettsformål, men kan og brukes av alle andre lag/organisasjoner, og av skolene i kommunen.
API og MCPGET /company/977144159
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/977144159" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "977144159",
"name": "BJERKREIMSHALLEN STI",
"org_form": "STI",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BJERKREIM", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "977144159" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Bjerkreimshallen STI: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Bjerkreimshallen STI registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Bjerkreimshallen STI stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +10,8 % fra 2024 · +9,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,61 mill kr | 816 649 kr | 445 114 kr | 13,63 mill kr | 3,82 mill kr | 9,81 mill kr |
| 2024 | 2,36 mill kr | 334 613 kr | −60 795 kr | 13,86 mill kr | 3,38 mill kr | 10,48 mill kr |
| 2023 | 2,57 mill kr | 734 021 kr | 301 750 kr | 12,09 mill kr | 3,44 mill kr | 8,65 mill kr |
| 2022 | 2,74 mill kr | 732 187 kr | 270 931 kr | 12,22 mill kr | 3,14 mill kr | 9,08 mill kr |
| 2021 | 2,38 mill kr | 376 599 kr | −214 124 kr | 21,82 mill kr | 2,87 mill kr | 18,96 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 41 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 10 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 38 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/977144159/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/977144159/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "977144159",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2610351,
"operating_profit": 816649,
"net_profit": 445114,
"equity": 3824987,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2356205,
"operating_profit": 334613,
"net_profit": -60795,
"equity": 3379874,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "977144159" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Bjerkreimshallen STI per år.
Hvordan har omsetningen til Bjerkreimshallen STI utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Bjerkreimshallen STI i 2025?
Roller og styre9
Styre
7Sist endret 05.03.2026Regnskapsfører
1Sist endret 02.11.2026Revisor
1Sist endret 11.05.2011API og MCPGET /company/977144159/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/977144159/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "977144159",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "977144159" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Bjerkreimshallen STI?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Bjerkreimshallen STI?
List alle roller i Bjerkreimshallen STI: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Bjerkreimshallen STI | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Bjerkreim | − |
Kunngjøringer21
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 25.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.7.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.7.2017 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/977144159/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/977144159/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "977144159",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-03-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-04-05", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "977144159" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Bjerkreimshallen STI i Brønnøysundregistrene?
Når ble Bjerkreimshallen STI sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Bjerkreimshallen STI sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+ECIT SERVICES AS(Regnskapsfører)−DATAPLAN ALPHA AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 40,6 % av driftsinntektene — 21,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 31,3 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 17,1 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 28,1 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 15,03 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 2,56 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 11,6 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +10,8 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 9,8 % | 8,0 % |
| Lønnskostnad | 10,5 % | 5,9 % |
| Annen driftskostnad | 40,6 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 7,8 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/977144159/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/977144159/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "977144159",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64535,
"revenue": { "value": 2610351, "percentile": 0.7811 },
"operating_margin": { "value": 0.3129, "percentile": 0.4033 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "977144159" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Bjerkreimshallen STI sammenlignet med andre i bransjen?
Er Bjerkreimshallen STI blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Bjerkreimshallen STI sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Bjerkreimshallen STI
Hvor stor er bransjen Bjerkreimshallen STI tilhører?
Bjerkreimshallen STI er ett av 63 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Bjerkreim, og ett av 76 534 på landsbasis.
Hvor lenge har Bjerkreimshallen STI eksistert sammenlignet med bransjen?
Bjerkreimshallen STI ble etablert i 1994 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 90 % av selskapene.
Hvordan er lønnsomheten til Bjerkreimshallen STI sammenlignet med bransjen?
Medianen for utleie av egen eller leid fast eiendom er en driftsmargin på 42,3 %. Bjerkreimshallen STI lå på 31,3 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva er statusen til Bjerkreimshallen STI?
Selskapet er i ordinær drift som Stiftelse og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Bjerkreimshallen STI i Brønnøysundregistrene.
Hva betyr organisasjonsformen STI?
Organisasjonsformen til Bjerkreimshallen STI er Stiftelse, forkortet STI. En stiftelse er en selveiende formuesmasse uten eiere, styrt av et styre etter formålet i vedtektene.
Går Bjerkreimshallen STI med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 2,61 mill kr, opp 11 % fra 2024. Egenkapitalen var 3,82 mill kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Bjerkreimshallen STI?
Driftsresultatet for 2025 var 816 649 kr (driftsmargin 31,3 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Er Bjerkreimshallen STI MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2015. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.