Nardus STI
- Omsetning
- 696 487
- −13,2 %
- Resultat
- 50 861
- 7 års regnskap
Om Nardus STI
Nardus STI er registrert som stiftelse med forretningsadresse i Grimstad, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i religiøse organisasjoner. Virksomheten ble stiftet i 1984 og har vært i drift i 42 år. Tore David Terkelsen er daglig leder, og Tore David Terkelsen er styreleder. I 2025 hadde Nardus STI en omsetning på 696 487 kr, en nedgang på 13 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 50 861 kr. Egenkapitalen var 2,11 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 54 innen aktiviteter i religiøse organisasjoner i Grimstad, og ett av 6 086 i Norge. Det er eldre enn 75 % av selskapene i bransjen. Bare 3 % av selskapene i bransjen har samme selskapsform.
Aktivitet
Eie og drive eiendommen Oggetun i Birkenes kommune som felles samlingssted for evangelisk virksomhet. Virksomheten skal utøves med hovedvekt på tilrettelegging av stevner og samlinger, samt andre fellestiltak der dette er formålstjenlig.
API og MCPGET /company/977112494
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/977112494" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "977112494",
"name": "NARDUS STI",
"org_form": "STI",
"nace_code": "94.910",
"nace_desc": "Aktiviteter i religiøse organisasjoner",
"employees": null,
"address": { "municipality": "GRIMSTAD", "county": "AGDER", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "977112494" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Nardus STI registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Nardus STI stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Grimstad holder Nardus STI til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −13,2 % fra 2024 · +48 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 696 487 kr | 50 518 kr | 50 861 kr | 2,11 mill kr | 2,11 mill kr | 12 kr |
| 2024 | 802 718 kr | −71 780 kr | −71 737 kr | 2,06 mill kr | 2,06 mill kr | 0 kr |
| 2023 | 525 387 kr | −298 836 kr | −298 489 kr | 2,13 mill kr | 2,13 mill kr | 6 000 kr |
| 2022 | 471 939 kr | −318 677 kr | −318 600 kr | 2,53 mill kr | 2,43 mill kr | 102 948 kr |
| 2021 | 470 622 kr | −138 045 kr | −125 533 kr | 2,80 mill kr | 2,75 mill kr | 54 142 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 77 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 28 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/977112494/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/977112494/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "977112494",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 696487, "operating_profit": 50518, "net_profit": 50861, "equity": 2107904, … },
{
"year": 2024,
"revenue": 802718,
"operating_profit": -71780,
"net_profit": -71737,
"equity": 2057043,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "977112494" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Nardus STI fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Nardus STI de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Nardus STI per år.
Roller og styre9
Daglig leder
1Sist endret 07.02.2026Styre
7Sist endret 07.02.2026Revisor
1Sist endret 23.09.2024API og MCPGET /company/977112494/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/977112494/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "977112494",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "977112494" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Nardus STI?
Hvem er daglig leder og styreleder i Nardus STI?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Nardus STI?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Nardus STI | AAFY | Aktiviteter i religiøse organisasjoner | Grimstad | − |
Kunngjøringer26
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.10.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.8.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.8.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.8.2017 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/977112494/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/977112494/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "977112494",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-06", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-17", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "977112494" })Spør AI-assistenten
Når ble Nardus STI sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Nardus STI sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Nardus STI i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 100,0 % | 91,2 % |
| Likviditetsgrad | 54402,00 | 7,10 |
| Gjeldsgrad | 0,00 | 0,09 |
| Egenkapitalrentabilitet | 2,4 % | 3,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/977112494/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/977112494/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "977112494",
"nace_code": "94.910",
"industry_count": 424,
"revenue": { "value": 696487, "percentile": 0.3143 },
"operating_margin": { "value": 0.0725, "percentile": 0.4974 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "977112494" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Nardus STI sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Nardus STI på i bransjen?
Hvor ligger Nardus STI blant de 424 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså i Grimstad
1 000+ til i Grimstad →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Nardus STI
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Nardus STI?
Det er registrert 6 086 selskaper i Norge innen aktiviteter i religiøse organisasjoner, hvorav 54 i Grimstad.
Er Nardus STI et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1984, som er lenger enn 75 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 22 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Nardus STI?
Nardus STI er et aktivt selskap registrert som Stiftelse i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva gjør Nardus STI?
Nardus STI driver innen aktiviteter i religiøse organisasjoner, med NACE-kode 94.910 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Eie og drive eiendommen Oggetun i Birkenes kommune som felles samlingssted for evangelisk virksomhet.
Hvem er daglig leder i Nardus STI?
Daglig leder i Nardus STI er Tore David Terkelsen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hva er omsetningen til Nardus STI?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 696 487 kr, ned 13 % fra 2024. Egenkapitalen var 2,11 mill kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Nardus STI?
I 2025 hadde Nardus STI et driftsresultat på 50 518 kr.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Nardus STI?
Nardus STI er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hva er organisasjonsnummeret til Nardus STI?
Organisasjonsnummeret til Nardus STI er 977 112 494. Selskapet er registrert som Stiftelse, med registreringsdato 23.02.1997.
Hvem er revisor for Nardus STI?
Agder-Team Revisjon AS er registrert som revisor for Nardus STI.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Agder
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.