Tannlege Edvin Grådal AS
- Omsetning
- 2,2 mill
- −54,1 %
- Resultat
- 966 831
- −44,7 %
Om Tannlege Edvin Grådal AS
Tannlege Edvin Grådal AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Røros, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Tannlegetjenester. Virksomheten ble stiftet i 1997 og har vært i drift i 29 år. Edvin Grådal er daglig leder, og Edvin Grådal er styreleder. I 2025 hadde Tannlege Edvin Grådal AS en omsetning på 2,19 mill kr, en nedgang på 54 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 966 831 kr. Egenkapitalen var 15,86 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Edvin Grådal med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 innen tannlegetjenester i Røros, og ett av 5 989 i Norge. Det er eldre enn 93 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Drift av tannlegepraksis.
Formål
Tannlegevirksomhet, handel/agenturvirksomhet, konsulentvirksomhet samt alt som står i forbindelse hermed, herunder eiendomsdrift og deltakelse i andre selskap.
API og MCPGET /company/977075114
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/977075114" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "977075114",
"name": "TANNLEGE EDVIN GRÅDAL AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "86.230",
"nace_desc": "Tannlegetjenester",
"employees": null,
"address": { "municipality": "RØROS", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "977075114" })Spør AI-assistenten
Er Tannlege Edvin Grådal AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Tannlege Edvin Grådal AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Tannlege Edvin Grådal AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −54,1 % fra 2024 · −48,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,19 mill kr | 680 889 kr | 966 831 kr | 16,28 mill kr | 15,86 mill kr | 425 326 kr |
| 2024 | 4,77 mill kr | 1,73 mill kr | 1,75 mill kr | 15,75 mill kr | 14,89 mill kr | 862 851 kr |
| 2023 | 4,34 mill kr | 1,52 mill kr | 1,48 mill kr | 13,87 mill kr | 13,14 mill kr | 732 363 kr |
| 2022 | 4,20 mill kr | 1,07 mill kr | 957 064 kr | 12,31 mill kr | 11,66 mill kr | 651 703 kr |
| 2021 | 4,23 mill kr | 1,58 mill kr | 1,32 mill kr | 13,64 mill kr | 10,71 mill kr | 2,93 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 44 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 78 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/977075114/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/977075114/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "977075114",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2187000,
"operating_profit": 680889,
"net_profit": 966831,
"equity": 15856067,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 4769625,
"operating_profit": 1728609,
"net_profit": 1748941,
"equity": 14889236,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "977075114" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Tannlege Edvin Grådal AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Tannlege Edvin Grådal AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Tannlege Edvin Grådal AS de siste årene.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 23.01.1997Styre
3Sist endret 07.03.2012Regnskapsfører
1Sist endret 21.12.2023API og MCPGET /company/977075114/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/977075114/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "977075114",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "977075114" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Tannlege Edvin Grådal AS?
Hvem er regnskapsfører for Tannlege Edvin Grådal AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Tannlege Edvin Grådal AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Edvin Grådal | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 250 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/977075114/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/977075114/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "977075114",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "977075114" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Tannlege Edvin Grådal AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Tannlege Edvin Grådal AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Tannlege Edvin Grådal AS | BEDR | Tannlegetjenester | Røros | − |
Kunngjøringer36
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 5.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.6.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.6.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2018 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/977075114/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/977075114/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "977075114",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-05", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "977075114" })Spør AI-assistenten
Når leverte Tannlege Edvin Grådal AS sist godkjent årsregnskap?
Har Tannlege Edvin Grådal AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Tannlege Edvin Grådal AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 0,0 % av driftsinntektene — 16,6 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 31,1 % | 12,0 % |
| Resultatmargin | 44,2 % | 11,0 % |
| Egenkapitalandel | 97,4 % | 49,8 % |
| Likviditetsgrad | 39,25 | 1,74 |
| Gjeldsgrad | 0,03 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 6,1 % | 28,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -54,1 % | +3,2 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 0,0 % | 16,6 % |
| Lønnskostnad | 44,4 % | 36,0 % |
| Annen driftskostnad | 13,3 % | 20,8 % |
| Avskrivninger | 11,2 % | 1,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/977075114/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/977075114/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "977075114",
"nace_code": "86.230",
"industry_count": 2221,
"revenue": { "value": 2187000, "percentile": 0.4338 },
"operating_margin": { "value": 0.3113, "percentile": 0.8029 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "977075114" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Tannlege Edvin Grådal AS på i bransjen?
Hvor ligger Tannlege Edvin Grådal AS blant de 2221 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Tannlege Edvin Grådal AS sammenlignet med andre i bransjen?
Investeringer
TANNLEGE EDVIN GRÅDAL AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Sparebank 1 Smn | Trondheim | 0,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Dnb Bank ASA | Oslo | 0,0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Tannlege Edvin Grådal AS
Hvor stor er bransjen Tannlege Edvin Grådal AS tilhører?
Tannlege Edvin Grådal AS er ett av 4 selskaper innen tannlegetjenester i Røros, og ett av 5 989 på landsbasis.
Hvor lenge har Tannlege Edvin Grådal AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Tannlege Edvin Grådal AS ble etablert i 1997 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 93 % av selskapene.
Er Tannlege Edvin Grådal AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Tannlege Edvin Grådal AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Tannlege Edvin Grådal AS?
Tannlege Edvin Grådal AS er registrert i bransjen Tannlegetjenester (næringskode 86.230). Registrert aktivitet: Drift av tannlegepraksis.
Hvem leder Tannlege Edvin Grådal AS?
Edvin Grådal er registrert som daglig leder i Tannlege Edvin Grådal AS.
Hvem eier Tannlege Edvin Grådal AS?
Tannlege Edvin Grådal AS eies i hovedsak av Edvin Grådal (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Tannlege Edvin Grådal AS for i 2025?
Tannlege Edvin Grådal AS hadde i 2025 en omsetning på 2,19 mill kr og et overskudd på 966 831 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har Tannlege Edvin Grådal AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Tannlege Edvin Grådal AS en egenkapital på 15,86 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 97,4 %.
Hvilket org.nr har Tannlege Edvin Grådal AS?
Tannlege Edvin Grådal AS har org.nr 977 075 114 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.