Vålerveien 229 AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- 22,6 mill
- +56,4 %
Om Vålerveien 229 AS
Vålerveien 229 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Annen forretningsmessig tjenesteyting ikke nevnt annet sted. Virksomheten ble stiftet i 1996 og har vært i drift i 30 år. Tore Thorstensen er daglig leder, og Tore Thorstensen er styreleder. I 2025 hadde Vålerveien 229 AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 22,61 mill kr. Egenkapitalen var 414,39 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Tore Thorstensen med 75,4 % av aksjene. Selskapet er ett av 964 innen annen forretningsmessig tjenesteyting ikke nevnt annet sted i Oslo, og ett av 3 801 i Norge. Det er eldre enn 90 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Konsulent og investeringsvirksomhet innen helse, trygghet og omsorg.
Formål
Konsulent-, investerings- og finansieringsvirksomhet, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
API og MCPGET /company/977041201
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/977041201" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "977041201",
"name": "VÅLERVEIEN 229 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "82.990",
"nace_desc": "Annen forretningsmessig tjenesteyting ikke nevnt annet sted",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "977041201" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Vålerveien 229 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Vålerveien 229 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Vålerveien 229 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −212 929 kr | 22,61 mill kr | 450,62 mill kr | 414,39 mill kr | 36,22 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −180 882 kr | 14,46 mill kr | 427,22 mill kr | 391,78 mill kr | 35,44 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −176 710 kr | 99,27 mill kr | 411,22 mill kr | 377,32 mill kr | 33,90 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −154 890 kr | 15,31 mill kr | 328,16 mill kr | 278,05 mill kr | 50,11 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −481 404 kr | 157,81 mill kr | 356,17 mill kr | 272,74 mill kr | 83,44 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIGjelden var i hovedsak langsiktig i 2025. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/977041201/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/977041201/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "977041201",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 0,
"operating_profit": -212929,
"net_profit": 22611025,
"equity": 414394542,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 0,
"operating_profit": -180882,
"net_profit": 14461417,
"equity": 391783517,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "977041201" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Vålerveien 229 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Vålerveien 229 AS i 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Vålerveien 229 AS de siste årene.
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 07.09.2017Styre
3Sist endret 16.07.2022Regnskapsfører
1Sist endret 03.11.2025Revisor
1Sist endret 24.07.2010API og MCPGET /company/977041201/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/977041201/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "977041201",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "977041201" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Vålerveien 229 AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Vålerveien 229 AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Vålerveien 229 AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye
- Julie Thorstensen4,1 %
- Martin Thorstensen4,1 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Tore Thorstensen | Person | Ordinære aksjer | 75,4 % | 754 |
| Julie Thorstensen | Person | Ordinære aksjer | 4,1 % | 41 |
| Magnus Thorstensen | Person | Ordinære aksjer | 4,1 % | 41 |
| Martin Thorstensen | Person | Ordinære aksjer | 4,1 % | 41 |
4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/977041201/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/977041201/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "977041201",
"shareholders": [
…
],
"total": 4
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "977041201" })Spør AI-assistenten
Er Vålerveien 229 AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Vålerveien 229 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Vålerveien 229 AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Vålerveien 229 AS | BEDR | Annen forretningsmessig tjenesteyting ikke nevnt annet sted | Oslo | − |
Kunngjøringer57
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 29.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.9.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 14.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.7.2022 | Styre ↗ |
| 28.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/977041201/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/977041201/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "977041201",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-29", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-09-05", "type": "Forretningsadresse", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "977041201" })Spør AI-assistenten
Når leverte Vålerveien 229 AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Vålerveien 229 AS sist endret?
Har Vålerveien 229 AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 92,0 % | 57,8 % |
| Likviditetsgrad | 62,68 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,09 | 0,26 |
| Egenkapitalrentabilitet | 5,5 % | 0,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/977041201/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/977041201/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "977041201",
"nace_code": "82.990",
"industry_count": 846,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0024 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "977041201" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Vålerveien 229 AS blant de 846 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Vålerveien 229 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Vålerveien 229 AS blant de største selskapene innen annen forretningsmessig tjenesteyting ikke nevnt annet sted?
Investeringer
VÅLERVEIEN 229 AS eier aksjer i 8 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Homeco ASA | Sandnes | 16,4 % | 2016 | 2025 | Aktiv |
| Flammebjørk AS | Kongsvinger | 15,8 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| København Kontorbygg II AS | Oslo | 9,5 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Af Håndverk AS | Oslo | 5,1 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Scanmudring Holding AS | Lindesnes | 4,6 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
| Næringsbanken ASA | Ringsaker | 2,6 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Øav Holding AS | Kongsvinger | 1,3 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Af Gruppen ASA | Oslo | 0,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+48 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Vålerveien 229 AS
Hvor stor er bransjen Vålerveien 229 AS tilhører?
Vålerveien 229 AS er ett av 964 selskaper innen annen forretningsmessig tjenesteyting ikke nevnt annet sted i Oslo, og ett av 3 801 på landsbasis.
Hvor lenge har Vålerveien 229 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Vålerveien 229 AS ble etablert i 1996 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 90 % av selskapene.
Er Vålerveien 229 AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Vålerveien 229 AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Vålerveien 229 AS?
Tore Thorstensen er registrert som daglig leder i Vålerveien 229 AS.
Hvilke eiere står bak Vålerveien 229 AS?
Største aksjonær i Vålerveien 229 AS er Tore Thorstensen med 75,4 % av aksjene, fulgt av Julie Thorstensen (4,1 %) og Magnus Thorstensen (4,1 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Vålerveien 229 AS med overskudd?
I 2025 omsatte Vålerveien 229 AS for 0 kr. Årsresultatet ble et overskudd på 22,61 mill kr.
Hvor lønnsom er driften i Vålerveien 229 AS?
Driftsresultatet for 2025 var −212 929 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor solid er økonomien i Vålerveien 229 AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Vålerveien 229 AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvilket org.nr har Vålerveien 229 AS?
Organisasjonsnummeret til Vålerveien 229 AS er 977 041 201. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 19.12.1996.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.