- Omsetning
- 38,7 mill
- −14,4 %
- Resultat
- 1,7 mill
- −18,2 %
- Ansatte
- 27
- −1 siden mars
Om Per Hagen AS
Per Hagen AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Rendalen, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Grunnarbeid. Virksomheten ble stiftet i 1996 og har vært i drift i 30 år. Einar Hagen er daglig leder, og Norvald Illevold er styreleder. Selskapet er ett av 9 innen grunnarbeid i Rendalen, og ett av 12 741 i Norge. Det er eldre enn 87 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Grunnarbeid (graving, drenering, sprengning, planering). Tømrer, oppføring og vedlikehold av bygninger.
Formål
Maskinentreprenørvirksomhet.
AI-sammendrag
Et omsetningsfall på 14% til 39 mill. kr er en bråkjølt utvikling, men lønnsomheten holder seg over bransjesnittet med 2 mill. kr i resultat, og omsetningen plasserer aktøren blant de 10% største innen grunnarbeid. Egenkapitalen på 6 av 17 mill. kr i eiendeler ligger under bransjegjennomsnittet, noe som gir begrenset buffer i en kapitalintensiv maskinentreprenørbransje. Full eierskapskontroll gjennom holdingselskapet og hyppig kunngjøringsaktivitet (12 siste to år) tyder på en familiestyrt drift med jevn aktivitet.
API og MCPGET /company/976911032
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/976911032" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "976911032",
"name": "PER HAGEN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.120",
"nace_desc": "Grunnarbeid",
"employees": 27,
"address": { "municipality": "RENDALEN", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "976911032" })Spør AI-assistenten
Hva driver Per Hagen AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Per Hagen AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Per Hagen AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −14,4 % fra 2024 · +78,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 38,71 mill kr | 2,32 mill kr | 1,72 mill kr | 16,91 mill kr | 5,58 mill kr | 11,32 mill kr |
| 2024 | 45,25 mill kr | 2,46 mill kr | 2,10 mill kr | 15,91 mill kr | 4,14 mill kr | 11,77 mill kr |
| 2023 | 28,69 mill kr | 1,00 mill kr | 638 840 kr | 12,48 mill kr | 2,04 mill kr | 10,44 mill kr |
| 2022 | 23,85 mill kr | −1,20 mill kr | −1,52 mill kr | 11,91 mill kr | 1,40 mill kr | 10,51 mill kr |
| 2021 | 21,72 mill kr | 665 528 kr | 299 918 kr | 12,53 mill kr | 2,92 mill kr | 9,61 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 35 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 24 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Kundefordringer står for om lag 28 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/976911032/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/976911032/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "976911032",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 38709389,
"operating_profit": 2321796,
"net_profit": 1720627,
"equity": 5584758,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 45245102,
"operating_profit": 2459889,
"net_profit": 2103009,
"equity": 4141312,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "976911032" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Per Hagen AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Per Hagen AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Per Hagen AS per år.
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 28.09.2020Styre
3Sist endret 10.02.2026Regnskapsfører
1Sist endret 25.08.2023Revisor
1Sist endret 19.09.2024API og MCPGET /company/976911032/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/976911032/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "976911032",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "976911032" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Per Hagen AS?
Hvem er regnskapsfører for Per Hagen AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Per Hagen AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 4 ute
- E-Hagen-Holding AS100 %
- Per Hagenhadde 83 %
- Sigvald Akrehadde 9 %
- Jan Fürsthadde 4 %
- Trond Veltenhadde 4 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| E-Hagen-Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 83 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/976911032/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/976911032/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "976911032",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "E-HAGEN-HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "976911032" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Per Hagen AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Per Hagen AS eier E-Hagen-Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Per Hagen AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/976911032/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/976911032/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "976911032",
"chain": [
{ "org_no": "935814189", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "976911032", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "976911032" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Per Hagen AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Per Hagen AS | BEDR | Grunnarbeid | Rendalen | 27 |
Kunngjøringer48
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 17.8.2026 | Kapital ↗ |
| 17.8.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 17.8.2026 | Gjennomføring av fisjon ↗ |
| 9.6.2026 | Fisjonsbeslutning ↗ |
| 29.4.2026 | Kapital ↗ |
| 29.4.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 10.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.3.2026 | Kapital ↗ |
| 23.3.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 7.10.2025 | Nedsettelse av kapital ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/976911032/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/976911032/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "976911032",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-17", "type": "Kapital", … },
{ "dato": "2026-08-17", "type": "Vedtektsdato", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "976911032" })Spør AI-assistenten
Når ble Per Hagen AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Per Hagen AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Per Hagen AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:28→27
- Endring i aksjekapital
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:29→28
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:27→29
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 35,3 % av driftsinntektene — 7,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,0 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 4,4 % | 2,8 % |
| Egenkapitalandel | 33,0 % | 41,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,36 | 1,55 |
| Gjeldsgrad | 2,03 | 0,96 |
| Egenkapitalrentabilitet | 30,8 % | 8,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -14,4 % | +2,4 % |
| Omsetning per ansatt | 1,43 mill kr | 1,69 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 25,7 % | 25,7 % |
| Lønnskostnad | 35,3 % | 27,4 % |
| Annen driftskostnad | 29,9 % | 33,6 % |
| Avskrivninger | 3,1 % | 3,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/976911032/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/976911032/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "976911032",
"nace_code": "43.120",
"industry_count": 5801,
"revenue": { "value": 38709389, "percentile": 0.9255 },
"operating_margin": { "value": 0.06, "percentile": 0.5659 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "976911032" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Per Hagen AS på i bransjen?
Hvor ligger Per Hagen AS blant de 5801 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Per Hagen AS sammenlignet med andre i bransjen?
Godkjenninger og registre
Per Hagen AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 14 godkjenningsområder.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Ansvarlig søker | (for alle typer tiltak) | 1 |
| Prosjekterende | Miljøsanering | 1 |
| Prosjekterende | Vannforsynings- og avløpsanlegg | 1 |
| Utførende | Arbeid på bevaringsverdige byggverk | 1 |
| Utførende | Innmåling og utstikking av tiltak | 2 |
| Utførende | Landskapsutforming | 2 |
| Utførende | Montering av bærende metall- eller betongkonstruksjoner | 1 |
| Utførende | Murarbeid | 1 |
| Utførende | Plasstøpte betongkonstruksjoner | 1 |
| Utførende | Riving og miljøsanering | 2 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Investeringer
PER HAGEN AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Åkrestrømmen Utleiebygg AS | Rendalen | 1,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Per Hagen AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Per Hagen AS?
Det er registrert 12 741 selskaper i Norge innen grunnarbeid, hvorav 9 i Rendalen.
Er Per Hagen AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1996, som er lenger enn 87 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 106 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Per Hagen AS?
Per Hagen AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Per Hagen AS?
Daglig leder i Per Hagen AS er Einar Hagen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Per Hagen AS?
Største aksjonær i Per Hagen AS er E-Hagen-Holding AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Per Hagen AS?
I 2025 omsatte Per Hagen AS for 38,71 mill kr, ned 14 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 1,72 mill kr.
Hva er aksjekapitalen i Per Hagen AS?
Per Hagen AS har en registrert aksjekapital på 260 000 kr, fordelt på 400 aksjer.
Hvilke godkjenninger har Per Hagen AS?
I offentlige godkjenningsregistre er Per Hagen AS oppført med sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 14 godkjenningsområder. Detaljene vises i seksjonen Godkjenninger og registre på denne siden.
Hvor ligger Per Hagen AS?
Forretningsadressen til Per Hagen AS er Engerdalsveien 96, 2485, RENDALEN i Rendalen kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.