Tannverket Holding AS
- Omsetning
- 198 000
- +0 %
- Resultat
- 73 395
- −14,8 %
Om Tannverket Holding AS
Tannverket Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bærum, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av medisinske og tanntekniske instrumenter og utstyr. Virksomheten ble stiftet i 1996 og har vært i drift i 30 år. Randi Glad-Iversen Markmanrud er daglig leder, og Bjørn Erik Markmanrud er styreleder. I 2025 hadde Tannverket Holding AS en omsetning på 198 000 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 73 395 kr. Egenkapitalen var 3,98 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Bjørn Erik Markmanrud med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 10 innen produksjon av medisinske og tanntekniske instrumenter og utstyr i Bærum, og ett av 326 i Norge. Det er eldre enn 79 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (65 %).
Aktivitet
Holding selskap, investering i andre selskaper.
Formål
Investering i andre selskaper, kjøp og salg av aksjer og eiendom, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/976895320
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/976895320" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "976895320",
"name": "TANNVERKET HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "32.500",
"nace_desc": "Produksjon av medisinske og tanntekniske instrumenter og utstyr",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BÆRUM", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "976895320" })Spør AI-assistenten
Når ble Tannverket Holding AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Bærum holder Tannverket Holding AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Tannverket Holding AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +0 % fra 2024 · +10 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 198 000 kr | 90 078 kr | 73 395 kr | 4,01 mill kr | 3,98 mill kr | 23 955 kr |
| 2024 | 198 000 kr | 105 565 kr | 86 162 kr | 3,93 mill kr | 3,91 mill kr | 20 880 kr |
| 2023 | 198 000 kr | 122 373 kr | 96 654 kr | 3,85 mill kr | 3,82 mill kr | 26 392 kr |
| 2022 | 174 500 kr | 66 799 kr | 52 830 kr | 3,75 mill kr | 3,73 mill kr | 22 890 kr |
| 2021 | 180 000 kr | 108 959 kr | 92 145 kr | 3,72 mill kr | 3,67 mill kr | 49 902 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 100 000 kr (2 % av balansen)
API og MCPGET /company/976895320/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/976895320/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "976895320",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 198000, "operating_profit": 90078, "net_profit": 73395, "equity": 3981674, … },
{ "year": 2024, "revenue": 198000, "operating_profit": 105565, "net_profit": 86162, "equity": 3908279, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "976895320" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Tannverket Holding AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Tannverket Holding AS per år.
Hvordan har omsetningen til Tannverket Holding AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 06.02.2002Styre
2Sist endret 05.12.1996Regnskapsfører
1Sist endret 12.11.1996API og MCPGET /company/976895320/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/976895320/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "976895320",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "976895320" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Tannverket Holding AS?
List alle roller i Tannverket Holding AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Tannverket Holding AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Bjørn Erik Markmanrud | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
| Randi Glad-Iversen Markmanrud | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/976895320/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/976895320/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "976895320",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "976895320" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Tannverket Holding AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Tannverket Holding AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Tannverket Holding AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Datterselskaper av Tannverket Holding AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/976895320/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/976895320/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "976895320",
"chain": [
{ "org_no": "976895320", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "976895320" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Tannverket Holding AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Tannverket Holding AS | BEDR | Produksjon av medisinske og tanntekniske instrumenter og utstyr | Bærum | − |
Kunngjøringer40
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 13.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.10.2025 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 2.10.2025 | Revisor ↗ |
| 14.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 24.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/976895320/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/976895320/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "976895320",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-03-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-10-02", "type": "Revisjon av årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "976895320" })Spør AI-assistenten
Når ble Tannverket Holding AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Tannverket Holding AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Tannverket Holding AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 99,4 % | 45,4 % |
| Likviditetsgrad | 13,01 | 1,94 |
| Gjeldsgrad | 0,01 | 0,85 |
| Egenkapitalrentabilitet | 1,8 % | 14,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/976895320/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/976895320/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "976895320",
"nace_code": "32.500",
"industry_count": 211,
"revenue": { "value": 198000, "percentile": 0.3478 },
"operating_margin": { "value": 0.4549, "percentile": 0.9416 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "976895320" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Tannverket Holding AS blant de 211 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Tannverket Holding AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Tannverket Holding AS blant de største selskapene innen produksjon av medisinske og tanntekniske instrumenter og utstyr?
Investeringer
TANNVERKET HOLDING AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Tannverket AS | Bærum | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Bærum
1 000+ til i Bærum →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Tannverket Holding AS
Hvor stor er bransjen Tannverket Holding AS tilhører?
Tannverket Holding AS er ett av 10 selskaper innen produksjon av medisinske og tanntekniske instrumenter og utstyr i Bærum, og ett av 326 på landsbasis.
Hvor lenge har Tannverket Holding AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Tannverket Holding AS ble etablert i 1996 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 79 % av selskapene.
Hvilken status har Tannverket Holding AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Tannverket Holding AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Tannverket Holding AS?
Randi Glad-Iversen Markmanrud er registrert som daglig leder i Tannverket Holding AS.
Hvem er største aksjonær i Tannverket Holding AS?
Største aksjonær i Tannverket Holding AS er Bjørn Erik Markmanrud med 50 % av aksjene, fulgt av Randi Glad-Iversen Markmanrud (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Tannverket Holding AS for i 2025?
Tannverket Holding AS hadde i 2025 en omsetning på 198 000 kr og et overskudd på 73 395 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Tannverket Holding AS?
Driftsresultatet for 2025 var 90 078 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor solid er økonomien i Tannverket Holding AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Tannverket Holding AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvilken regnskapsfører bruker Tannverket Holding AS?
I Enhetsregisteret er Tannverket Holding AS registrert med regnskapsfører Holmestrand Regnskapssentral AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.