Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap
Sentralt godkjent

Rvs AS

Org.nr 976878949www.rvsas.no
Omsetning
225 mill
+32,2 %
Resultat
9,4 mill
+33,8 %
Ansatte
28
Mer

Om Rvs AS

Rvs AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Øvre Eiker, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 1996 og har vært i drift i 30 år. Preben Holter Ellingsen er daglig leder, og Preben Holter Ellingsen er styreleder. Selskapet er ett av 150 innen oppføring av bygninger i Øvre Eiker, og ett av 24 638 i Norge. Det er eldre enn 90 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).

Aktivitet og formål

Verdisikring, utbedring av skader, rehabilitering, rengjøring, entreprenørvirksomhet, taksering samt konsulenttjenester og lignende arbeide, samt garantistillelse for samme og deltakelse i andre selskaper med slik virksomhet.

AI-sammendrag

Omsetningsveksten på 32% til 225 mill. kr plasserer aktøren blant de største 10% i bransjen, og lønnsomheten holder følge med en driftsmargin over snittet og en solid egenkapitalandel på rundt 40%. Som heleid datterselskap av ULTRA AS med kun 28 ansatte er omsetningen per ansatt høy, noe som tyder på utstrakt bruk av underleverandører og gjør leveransene sårbare for tilgangen på eksterne ressurser. Et resultat på 9 mill. kr gir rom for videre vekst, men en så rask ekspansjon stiller krav til prosjektstyring og risikokontroll.

API og MCPGET /company/976878949

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/976878949" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "976878949",
  "name": "RVS AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "41.000",
  "nace_desc": "Oppføring av bygninger",
  "employees": 28,
  "address": { "municipality": "ØVRE EIKER", "county": "BUSKERUD", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "976878949" })

Spør AI-assistenten

  • Gi meg en kort oversikt over Rvs AS: bransje, adresse og antall ansatte.
  • Hvilken bransje er Rvs AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Rvs AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +32,2 % fra 2024 · +56,4 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
2025224,82 mill kr10,96 mill kr9,39 mill kr72,17 mill kr28,51 mill kr43,65 mill kr
2024170,06 mill kr8,42 mill kr7,02 mill kr73,74 mill kr29,26 mill kr44,48 mill kr
2023188,03 mill kr8,69 mill kr7,14 mill kr63,23 mill kr27,36 mill kr35,87 mill kr
2022172,80 mill kr––72,84 mill kr23,17 mill kr49,67 mill kr
2021143,73 mill kr7,83 mill kr6,17 mill kr65,99 mill kr19,73 mill kr46,26 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler72,17 mill kr
Anleggsmidler5 %3,52 mill krOmløpsmidler95 %68,65 mill kr
Egenkapital og gjeld72,17 mill kr
Innskutt egenkapital12 %9,00 mill krOpptjent egenkapital27 %19,51 mill krKortsiktig gjeld59 %42,83 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader213,86 mill kr
Finansinntekter1,02 mill kr
Finanskostnader27 837 kr
Netto finans988 909 kr
Ordinært resultat før skatt11,95 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 75 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 13 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 24 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 56 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.

Gjeld til konsernselskaper
13 mill kr (18 % av balansen)
Avgitt konsernbidrag
10 mill kr
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/976878949/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/976878949/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "976878949",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 224816854,
      "operating_profit": 10960892,
      "net_profit": 9391775,
      "equity": 28511406,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 170062847,
      "operating_profit": 8421743,
      "net_profit": 7020304,
      "equity": 29259632,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "976878949" })

Spør AI-assistenten

  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Rvs AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til Rvs AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
  • Hva var driftsmarginen til Rvs AS i 2025?

Roller og styre5

Daglig leder

1Sist endret 22.08.2017
Daglig lederSignaturProkura

Styre

2Sist endret 22.08.2017
Styrets lederSignaturProkura
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 17.02.2022
Regnskapsfører
repr. YPSILON BUSINESS & ACCOUNTING SERVICES ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 08.11.2018
Revisor
repr. REVISORKOLLEGIET ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/976878949/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/976878949/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "976878949",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "976878949" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er daglig leder og styreleder i Rvs AS?
  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Rvs AS?
  • Hvem er regnskapsfører for Rvs AS?

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 ute · 1 endret eierandel

Ut (1)
Endret (1)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Ultra ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %900 000

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/976878949/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/976878949/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "976878949",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "ULTRA AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "976878949" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor stor andel av Rvs AS eier Ultra AS, og hvem eier resten?
  • Hvor mange aksjonærer har Rvs AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Rvs AS, og hvor store eierandeler har de?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Rvs ASBEDROppføring av bygningerØvre Eiker28

Kunngjøringer52

API og MCPGET /company/976878949/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/976878949/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "976878949",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-04-17", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-03-31", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "976878949" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Rvs AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Rvs AS sist godkjent årsregnskap?
  • Når ble styret i Rvs AS sist endret?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:29→28
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:31→29
  3. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:32→31
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:31→32

Bransjesammenligning

Varekostnad utgjør 75,2 % av driftsinntektene — 27,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin4,9 %2,9 %
Resultatmargin4,2 %2,0 %
Egenkapitalandel39,5 %29,6 %
Likviditetsgrad1,601,30
Gjeldsgrad1,531,41
Egenkapitalrentabilitet32,9 %11,1 %
Omsetningsvekst (siste år)+32,2 %+1,6 %
Omsetning per ansatt8,03 mill kr1,54 mill kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad75,2 %47,9 %
Lønnskostnad13,0 %33,4 %
Annen driftskostnad6,6 %11,6 %
Avskrivninger0,3 %1,2 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/976878949/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/976878949/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "976878949",
  "nace_code": "41.000",
  "industry_count": 12281,
  "revenue": { "value": 224816854, "percentile": 0.9864 },
  "operating_margin": { "value": 0.0488, "percentile": 0.5903 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "976878949" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor solid er Rvs AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Rvs AS på i bransjen?
  • Hvor ligger Rvs AS blant de 12281 selskapene i bransjen på omsetning og margin?

Godkjenninger og registre

Rvs AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 9 godkjenningsområder.

Gyldig til 3. juli 2028 · Godkjent lærebedrift
FunksjonGodkjenningsområdeTiltaksklasse
Ansvarlig søker(for alle typer tiltak)1
ProsjekterendeMiljøsanering1
UtførendeArbeid på bevaringsverdige byggverk2
UtførendePlasstøpte betongkonstruksjoner2
UtførendeRiving og miljøsanering2
UtførendeTømrerarbeid og montering av trekonstruksjoner2
Uavhengig kontrollerendeLufttetthet (i nye boliger)1
Uavhengig kontrollerendeVåtrom (i boliger)1
Uavhengig kontrollerendeOverordnet ansvar for kontroll1
Se godkjenningsbevis hos DiBK ↗

Kilde: Direktoratet for byggkvalitet

Offentlige anbud

Rvs AS har vunnet 4 offentlige anbud og organisert 3 anbud.

PublisertRolleAnbudStedFristVerdiStatus
5.6.2026Rådgiver(26-11) Byggmestertjenester, rammeavtaleAkershus1.6.202830,00 mill krTildelt
23.3.2026VinnerTømrerarbeid, rammeavtaleBuskerud16.3.202860,00 mill krTildelt
13.3.2026RådgiverOmbygging av Teknisk sentral til avdeling Vei/Park, og Ambulansetjenesten, samt ny vognhall for BrannvesenetBuskerud−105,00 mill krTildelt
18.12.2025Vinner2025/3648 Rammeavtale for tømrer- og snekkerarbeider i Notodden, Bø og Miljøheimen i VinjeTelemark−7,50 mill krTildelt
26.11.2025Vinner(25219) Byggentreprenørtjenester, rammeavtaleBuskerud16.11.2027140,00 mill krTildelt
19.2.2025Vinner(2023-7738) Byggentreprenørtjenester, rammeavtaleViken11.2.2026150,00 mill krTildelt
5.12.2024RådgiverBygningsmessige og tekniske arbeider- General- og totalentrepriserViken30.9.2026500,00 mill krTildelt

Kilde: Doffin

API og MCPGET /company/976878949/tenders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/976878949/tenders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "agg": { "tenders_won_count": 4, "tenders_won_12mo": 3, "tenders_issued_count": 0 },
  "hits": [
    {
      "notice_id": "2026-110048",
      "heading": "(26-11) Byggmestertjenester, rammeavtale",
      "publication_date": "2026-06-05",
      "role": "tender_organiser",
      …
    },
    {
      "notice_id": "2026-105546",
      "heading": "Tømrerarbeid, rammeavtale",
      "publication_date": "2026-03-23",
      "role": "winner",
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_tenders({ "org_no": "976878949" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mye har Rvs AS vunnet i offentlige kontrakter totalt?
  • Hvilke offentlige kjøpere har tildelt kontrakter til Rvs AS?
  • Hva gikk anbudet «(26-11) Byggmestertjenester, rammeavtale» ut på?

Godt å vite om Rvs AS

Hvor stor er bransjen Rvs AS tilhører?

Rvs AS er ett av 150 selskaper innen oppføring av bygninger i Øvre Eiker, og ett av 24 638 på landsbasis.

Hvor lenge har Rvs AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Rvs AS ble etablert i 1996 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 90 % av selskapene.

Hvilken bransje tilhører Rvs AS?

Rvs AS er registrert i bransjen Oppføring av bygninger (næringskode 41.000).

Hvem leder Rvs AS?

Preben Holter Ellingsen er registrert som daglig leder i Rvs AS.

Hvem er styreleder i Rvs AS?

Styrets leder i Rvs AS er Preben Holter Ellingsen. Styret har totalt 2 registrerte medlemmer.

Hvilke eiere står bak Rvs AS?

Største aksjonær i Rvs AS er Ultra AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Hva omsatte Rvs AS for i 2025?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 224,82 mill kr, opp 32 % fra 2024. Egenkapitalen var 28,51 mill kr ved årsslutt.

Hvor solid er økonomien i Rvs AS?

Basert på regnskapstallene for 2025 har Rvs AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.

Hvor holder Rvs AS til?

Rvs AS holder til i Elektroveien 9, 3300, HOKKSUND, i Øvre Eiker kommune i Buskerud.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Buskerud