Hopp til innhold
Nytt: sokfirma i Claude og ChatGPT – salgslister, soliditet, konsern og mer.Les mer →
Aktivt selskap
Forening/lag/innretning

Koll, Idrettslaget

Org.nr 976710274

www.koll.no

Om Koll, Idrettslaget

Koll, Idrettslaget er registrert som forening/lag/innretning med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i idrettslag og -klubber. Virksomheten ble stiftet i 1940 og har vært i drift i 86 år. Arne Nesset er styrets leder. I 2025 hadde Koll, Idrettslaget en omsetning på 11,06 mill kr, en økning på 6 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,20 mill kr. Egenkapitalen var 8,64 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 1 332 innen aktiviteter i idrettslag og -klubber i Oslo, og ett av 14 025 i Norge. Det er eldre enn 84 % av selskapene i bransjen. Forening/lag/innretning er den vanligste selskapsformen i bransjen (99 %).

Aktivitet

Å drive sunn idrett og å fremme et godt kameratskap.

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler11,47 mill kr
Anleggsmidler10 %1,12 mill krOmløpsmidler90 %10,35 mill kr
Egenkapital og gjeld11,47 mill kr
Opptjent egenkapital75 %8,64 mill krKortsiktig gjeld25 %2,83 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader10,08 mill kr
Finansinntekter225 857 kr
Finanskostnader126 kr
Netto finans225 731 kr
Ordinært resultat før skatt1,20 mill kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202511,06 mill kr972 937 kr1,20 mill kr11,47 mill kr8,64 mill kr2,83 mill kr
202410,41 mill kr206 828 kr417 183 kr9,03 mill kr7,44 mill kr1,59 mill kr
20238,55 mill kr−144 110 kr10 160 kr8,15 mill kr7,02 mill kr1,12 mill kr
20227,55 mill kr–−140 822 kr8,13 mill kr7,01 mill kr1,11 mill kr
20216,44 mill kr802 541 kr802 541 kr7,69 mill kr7,16 mill kr537 840 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 20 prosent av driftsinntektene.

Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 59 prosent av eiendelene.

Roller og styre12

Styre

10Sist endret 21.01.2026
Arne Nesset(f. 1968)
Styrets lederSignatur
Ingar Madsen(f. 1963)
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
Erik Borg(f. 1965)
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
Egil Morten(f. 1971)
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 07.07.2025
Regnskapsfører
repr. GJONE REGNSKAPGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 18.09.2024
Revisor
repr. BDO ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Koll, IdrettslagetAAFYAktiviteter i idrettslag og -klubberOslo66

Kunngjøringer8

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:64→66
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:62→64
  3. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:48→62
  4. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:43→48
  5. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:42→43

Bransjesammenligning

Annen driftskostnad utgjør 17,1 % av driftsinntektene — 23,4 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin8,8 %4,2 %
Resultatmargin10,8 %4,2 %
Egenkapitalandel75,3 %80,9 %
Likviditetsgrad3,663,07
Gjeldsgrad0,330,18
Egenkapitalrentabilitet13,9 %6,0 %
Omsetningsvekst (siste år)+6,2 %+6,7 %
Omsetning per ansatt167 542,015 kr374 560,282 kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Lønnskostnad20,3 %34,8 %
Annen driftskostnad17,1 %40,5 %
Avskrivninger0,5 %2,1 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

Godt å vite om Koll, Idrettslaget

Hvor stor er bransjen Koll, Idrettslaget tilhører?

Koll, Idrettslaget er ett av 1 332 selskaper innen aktiviteter i idrettslag og -klubber i Oslo, og ett av 14 025 på landsbasis.

Hvor lenge har Koll, Idrettslaget eksistert sammenlignet med bransjen?

Koll, Idrettslaget ble etablert i 1940 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 84 % av selskapene.

Hvordan er lønnsomheten til Koll, Idrettslaget sammenlignet med bransjen?

Medianen for aktiviteter i idrettslag og -klubber er en driftsmargin på 4,2 %. Koll, Idrettslaget lå på 8,8 % i siste tilgjengelige regnskap.

Hvilken status har Koll, Idrettslaget i Enhetsregisteret?

Selskapet er i ordinær drift som Forening/lag/innretning og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Koll, Idrettslaget i Brønnøysundregistrene.

Hva driver Koll, Idrettslaget med?

Koll, Idrettslaget er registrert i bransjen Aktiviteter i idrettslag og -klubber (næringskode 93.120). Registrert aktivitet: Å drive sunn idrett og å fremme et godt kameratskap.

Hva omsatte Koll, Idrettslaget for i 2025?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 11,06 mill kr, opp 6 % fra 2024. Egenkapitalen var 8,64 mill kr ved årsslutt.

Hvor solid er økonomien i Koll, Idrettslaget?

Basert på regnskapstallene for 2025 har Koll, Idrettslaget økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.

Hvor holder Koll, Idrettslaget til?

Koll, Idrettslaget holder til i c/o Arne Nesset Tåsenveien 102D, 0880, OSLO, i Oslo kommune.

Hvem er revisor og regnskapsfører for Koll, Idrettslaget?

I Enhetsregisteret er Koll, Idrettslaget registrert med regnskapsfører Gjone Regnskap og revisor Bdo AS.

Bransjen der selskapet holder til

Andre interessante kommuner